Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb barátomnak a legkedv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legjobb barátomnak a legkedvesebb általa kitalált karaktere túlságosan közelivé vált a szívéhez és képtelen szabadulni tőle, jóformán egy "társként" kezeli. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :(


A probléma a következő: a legjobb barátomon szeretnék segíteni, csak nem tudom hogyan tehetném meg. A problémája az alábbi: a lányok nagyon sok ideig messze nagy ívben elkerülték őt, nem vettek róla tudomást, vagy csak szórakoztak vele, megalázták (egy szempillanás alatt otthagyta az egyik csaj a sokadik randevún, minden magyarázat nélkül... Teljesen összetört a fiú), tehát nem volt csaja és éppen ezért nem is volt kivel törődnie, nem volt kit megölelnie, megcsókolnia stb... Éppen ezért (eleinte nem ebből a szándékból) teremtett a többi kitalált lénye mellé egy lány karaktert is, akivel az idők során egyre többet kezdett el foglalkozni... Ő lett az a karakter akiről még történetet is írt, nagyjából 80-90(!) képet készített csak erről a karakterről, elnevezte és szépen lassan egyre jobban kidolgozta "őt". Hosszú haja lett, sminkeli magát, hobbijai vannak, "lelke", szokásai, egyszóval mindene megvan mint egy igazi lánynak! (Már fordult korábban pszichológushoz ezen ügyben, a kitalált karakter miatt ) És úgy gondoltam, hogy nekem bátorítanom kell egy IGAZI lányhoz való közeledéshez, a pszichológus is erre ösztönözte. Végül megtörtént a csoda: lett barátnője! Már fél éve együtt vannak és boldogok, szeretik egymást. Akkor hatalmas kő esett le a szívemről és valóban: a kitalált lány egyszer csak a háttérbe szorult, kevésbé nagy figyelmet kapott, helyette a kedves barátnőjével foglalkozott már. :) DE! Nem szűnt meg teljesen létezni! Tegnap is őt rajzolta le már megint. Aztán úgy gondoltam, hogy a fél év eltelte után itt a "leszámolás ideje"! Szembesítettem vele hogy mi a véleményem a karakteréről és hogy mit gondolok, miért alkotta őt. Válaszképpen elismerte, hogy igaza van. Mondtam neki, hogy "itt az idő arra hogy elbúcsúzzatok egymástól és hogy ő helyette teljes figyelmet a barátnőd kapja. A lény fogja a cókmókját, pakoljon össze, integessen el és menjen a dolgára! Az életben meg kell tanulni elengedni, hogy aztán szenvedés nélkül létezhessünk." Ő azt mondta hogy még nem képes erre, túl nagy fájdalom lenne elvetnie őt, "mint kedves rajzi téma", "nem akarja kidobni a kukába őt, kihajítani mint egy megunt tárgyat". :( Nem képes szabadulni tőle, mint ahogyan láthatjátok! De az igazi lány megkaparintása már szerintem egy félsiker! De még mindig nem értük el a kívánt hatást, túl erősen ragaszkodik hozzá. Mit tegyek?


A srác amúgy 18 éves, tehát két éve alkotta meg a lényt.


2011. márc. 22. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Láttad a Donnie Darko-t?

Mert ez nagyon érdekes. Remélem, nem valami paranoid skizofrénia előjele ez. Bár, ha volt pszichológusnál, akkor annyira nagy baj nem lehet. Én viszont továbbra is ajánlanám a pszichológust, nehogy valami komoly dolog fejlődjön ki ebből.

2011. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sztem nem várhatod el tőle h teljesen ott hagyja. A barátnőjét szereti, boldog vele, ez a lány neki már csak egy emlék, egy menekülési útvonal, egy szentély, ahova kicsit el tud menni ha valami problémája van.

Ha egy ilyen instabil ember alól kihúzod ezeket, többet árthatsz, mint használsz...

2011. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért kellene kidobnia? szerintem teljesen felesleges lenne,ha nem akarja hát nem akarja, erre kényszeríteni hülyeség. Jól megvan a barátnőjével, de szerintem az hogy barátnője van, nem azt jelenti hogy akkor innentől 100%-ig csak vele kellene foglalkoznia.
2011. márc. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt nem a kidobáson van a hangsúly, hiszen a múltjának egy darabja, ami átsegítette a nehéz helyzeteken, talán az egyetlen vigasza volt, érthető ha fáj tőle megválni, talán még a lelkivilága sem elég stabil hozzá.

Elég lenne egyszerűen betenni egy dobozba és elrakni a szekrény mélyére.


Viszont az szerintem nem jó jel, ha még mindig ezt a kitalált lány rajzolgatja, lehet, hogy ez azt jelenti, hogy nem az a jujjdenagy szerelem fűzi a barátnőjéhez, egyszerűen csak örül, hogy van valakije és még mindig jobban vonzódik az általa kitalált lányhoz.

Nehéz is lesz valódi lánynak ezzel versenyezni, hiszen a fantáziavilág mindig tökéletesebb.

Talán csak akkor fog tőle valamilyen mértékben megszabadulni és előtérbe helyezni egy valódi személyt, ha már igazi mély szeretet, tisztelet, szerelem fűzi valakihez, ha ezek az érzések valós tárgyat kapnak.

2011. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Itt nem a kidobáson van a hangsúly, hiszen a múltjának egy darabja, ami átsegítette a nehéz helyzeteken, talán az egyetlen vigasza volt, érthető ha fáj tőle megválni, talán még a lelkivilága sem elég stabil hozzá.

Elég lenne egyszerűen betenni egy dobozba és elrakni a szekrény mélyére.


Viszont az szerintem nem jó jel, ha még mindig ezt a kitalált lány rajzolgatja, lehet, hogy ez azt jelenti, hogy nem az a jujjdenagy szerelem fűzi a barátnőjéhez, egyszerűen csak örül, hogy van valakije és még mindig jobban vonzódik az általa kitalált lányhoz.

Nehéz is lesz valódi lánynak ezzel versenyezni, hiszen a fantáziavilág mindig tökéletesebb.

Talán csak akkor fog tőle valamilyen mértékben megszabadulni és előtérbe helyezni egy valódi személyt, ha már igazi mély szeretet, tisztelet, szerelem fűzi valakihez, ha ezek az érzések valós tárgyat kapnak.


Sziasztok!


Először is, nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!

Most főképpen ahhoz a válaszolóhoz kívánok szólni akinek a mondandóját kiemeltem. Én sem azt akarom hogy "dobja ki, ölje meg", mert úgy fogalmaztam: " A lény fogja a cókmókját, pakoljon össze, integessen el és menjen a dolgára!" Tehát "nem kell megölnie", csupán elbúcsúzni tőle. Vagyis ahogyan te fogalmaztál, "eltenni a szekrény mélyére". Egyébként látom hogy mennyire fontos számára a lény és azt is tudom hogy sokat köszönhet neki, hiszen amíg az igazi lányok csak gúnyolták, nem szerették, elfordultak tőle, addig ez a kedves lény mindig mellette volt, átsegítette a nehéz időszakon! Ezt szép dolognak tartom, csak úgy vélem, mint te, ideje "elbúcsúzni tőle, a lénynek össze kell pakolnia". És igen, engem is pontosan az szomorított el, ami téged is: még MINDIG őt rajzolgatja! Én is attól tartok, hogy egy valódi lánynak nagyon nehéz lesz felvenni a versenyt a lénnyel, hiszen voltaképpen a lény mindig is "kedves, megértő volt hozzá", míg a valós lányok nem. Csupán most lépett be nem is oly régen egy igazi lány az életébe, s valószínűleg még nem annyira erős kötődés köti a valós lányhoz, mint a lényhez. (Amit úgy vélek, a kitalált lány nem is oly rég történt újabb lerajzolása bizonyít!) Remélem, hogy a szerelem és a valós lánnyal belli kapcsolat elég erős lesz ahhoz hogy a lény "összepakoljon és elbúcsúzzon tőle", azaz "eltegye a szekrény mélyére". De ahhoz neki kell majd megtennie a szükséges lépéseket, miután már stabil lett a lelki állapota.

2011. márc. 22. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!