Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiamnak úgy vélem, nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fiamnak úgy vélem, nagy lelki sérülése van amiatt mert a nagyszülei görcsösen ráerőszakolták a nőzést és kényszerből, "kötelességvégzés" céljából jött össze a barátnőjével. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A probléma a következő: a fiam 18 éves és a nagyszülei elég nagy nyomást helyeztek a vállára azzal hogy nagyjából 15 éves kora óta azzal zaklatták őt hogy "be kellene már szerezni egy barátnőt". Ez az első időszakban kevésbé volt intenzív a részükről, később ez már egyre erősebb lett, 16 éves korától meg teljesen természetessé vált számukra hogy minden találkozásnál felhozták ezt téma gyanánt, érdeklődtek stb... Hiába kértem a nagyszüleit hogy fejezzék ezt be mert NEM tesznek vele jót a gyermekemnek, kényszernek fogja betudni a nőzést, majd elkezd csajozni ha úgy tartja kedve... Megvallom őszintén, talán nem is volt akkora hatalmas tragédia hogy 16 évesen nem a lányok után futott, a gyerekem kötelességtudó és igen jó tanuló. Nem értem, miért kellett őt ezzel szekálni. A gyakori zaklatásnak meg is lett az eredménye: mára már meggyűlölte a lányokról szóló kb. összes dolgot, mert a csajozást "kötelesség teljesítésnek" fogja fel... Egy "elvégzendő feladatnak", nem örömből szerezte meg a barátnőjét, hanem azért hogy "elvégezze a kötelességét", s hogy végre leszálljanak róla a nagyszülei. Annyira a rögeszméje lett a dolog hogy egyszerűen elkeseredek. :S Nem tudok mit tenni. :( A nagyszüleinek ez egy súlyos hibája... De továbbmegyek!! A legutóbbi alkalommal már arról érdeklődtek hogy "van-e már szex köztük"... Teljesen meg fogják nyomorítani a gyerekemet ezzel az örökös terrorizálással!! Nem igaz, hogy fél éve jár a fiam a barátnőjével, megkapták amit akartak, DE EZ SEM ELÉG NEKIK, MOST MÁR AZ ÉRDEKLI ŐKET HOGY MILYEN A SZEX KÖZTÜK??? Lépni kell, ez így nem mehet tovább. Mit tegyek, tegyünk?
2011. ápr. 22. 09:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

A gyerekeddel beszéltél már erről?


Szerintem az lenne a legjobb ha leírnád hogy hogy látod.

Kb. pontosan úgy, ahogy ide a kérdésbe is leírtad a dolgokat.

2011. ápr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagyszülőkkel kellene beszélni, én sejtem hogy milyen lehet az ha ezzel zaklatnak, kényszerítenek, mert ugyanabban a korban vagyok mint a srác pár évvel ezelőtt. A nagyszülőknek SEMMI beleszólásuk nem lehet a szexuális életébe, vagy ha beleszólnak nem kényszeríthetik ilyesmire mert tényleg csak rossz hatással van rá. Beszéld meg a sráccal is a dolgokat, a nagyszülőkkel meg nem is tudom mit kezdjetek, nem akarok csunyát mondani.
2011. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mond meg a nagyszülőknek, hogyha nem fejezik ezt be,nem tartják tiszteletben a kérésedet, többet nem találkozhatnak az unokájukkal. Valószínüleg szeretik annyira, hogy ettől visszafogják magukat. Ez egy jó módszer. Légy kemény és határozott, így sikerülni fog!
2011. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én ezt egyszerűen elintéztem, mert a szokásos rokoni faggatásokra azt mondtam egyszer, egy szép nagy családi ebédnél, hogy nekem barátom van, és nem is lesz soha bnőm, mert meleg vagyok


na azóta békén hagy mindenki a kérdésivel


másrézsről ez lehet egyfajta túlzott kíváncsiág csak a nagyzsülők részéről, biztos ők kimaradtak anno minden jóból, és most kíváncsiak, a mai fiataloknál hogy is megy a sex-téma

sztem legegyszerűbben úgy lehet őket leszerelni, ha valami nagyon őszintét mond neki a srác, azaz pl " hát nagyi, az orálban qurva béna a bnőm" ... -meglátod, abba hagyják a kérdezősködést erre is

2011. ápr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagyszülőknek ehhez semmi köze nincs, hogy mikor kezd el csajozni az unokájuk. Akkor ezek szerint szerencsém van, hogy engem nem nyüstölnek vele, mert egyidős vagyok a fiaddal. Szerintem ha nem tudjátok megoldani azt, hogy szálljanak le a témáról, akkor kevesebbet kéne menni a nagyszülőkhöz. Sajnos nincs más megoldás!
2011. ápr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát vagy befenyíted őket, hogy álljanak le (amit már meg kellett volna) vagy vmi brutál szöveget ki kéne találni, amitől leállnak.

A fiaddal viszont mindenképp beszélj, és személy szerint ha tényleg súlyos a helyzet egy pszichológust is ajánlanék. Ez nem ciki, de nem is kell tudnia másnak, csak kettőtöknek. Pikk-pakk helyre rakná.

2011. ápr. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Velem kb ugyanezt csinálják a szüleim. Én 18/l vagyok, a nővérem múltkor a családi ebédnél felhozta, h ha már pasit nem is vmi csajt összeszedhetnék. iszonyatosan bánt és nagyon rosszul érzem magam és nagyon el vagyok keseredve.

De azért még mondják és mondják, hát igen, köszönöm drága családom.

Te pedig tegyél vmit a fiad érdekében, mert ennek tuti nem lesz jó vége, tapasztalat...

2011. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
sztem amúgy nincs ebben semmi extra, hát minden nagyszülő kíváncsi, hogy az unoka mikor kezd el sexelni, a fiad fogja fel lazábban a dolgokat!
2011. ápr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Norb66 ***** válasza:
Nem pedofilok véletlenül? Egyébként meg miért megy a gyerek a nagyszülőkhöz, ha mindkettőtök pontosan tudja hogy mi lesz ott? Nem is a nagyszülők a hibásak, hanem Te, kedves kérdező, amiért elviszed hozzájuk a gyereket. Normális vagy? Hogy mi a megoldás? A gyerek nem találkozik velük!
2011. ápr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A nagyszuloknek mond meg, hogy szevasztok tobbe nem lattok. Most komolyan, aki hulye azzal nem kell foglalkozni. Fiaddal meg ulj le es beszelgess el, hogy ne masnak akarjon megfelelni, hanem onmaganak, nagyszulokre meg szarjon magasrol.
2011. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!