Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért keverik össze az egyenjo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért keverik össze az egyenjogúságot az egyenrangúsággal?

Figyelt kérdés

Csomóan jönnek itt azzal, hogy kezdeményezzenek csak a nők, ha már egyenjogúságot akarnak. De az egyenjogúság nem egyenlő a szerepcserével vagy akár a nemi szerepek egybeolvadásával!

Az egyenjogúság azt jelenti pl., hogy ugyanazon munka elvégzéséért ne kapjanak a nők kevesebb fizetést és egyéb JOGI dolgok, nem mások. Ezért egyenJOGÚság.

Szóval, az alapján, hogy a nők egyenjogúságot szeretnének, miből gondolják egyes férfiak, hogy már nem kell udvariasnak lenni? Hogy például nem kell előreengedni a nőket az ajtónál? Miért hivatkoznak az egyenjogúságra akkor, mikor megpróbálják kimagyarázni, hogy miért nem mernek kezdeményezni, mikor a kettőnek semmi köze sincs egymáshoz?

A nők sosem akartak egyenRANGÚak lenni, mert ez jelentené azt, hogy abszolút nem kell törődni a nemi különbségekkel. Szerintem.


2011. aug. 6. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
csak azt nem értem h itt GYK-n hol találkoztál olyan emberrel aki nem nyitotta ki neked az ajtót...
2011. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kicsit el vagy tévedve baba, még egyszer ezt gondold át és rájössz.
2011. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

21:50: Itt valóban nem találkoztam olyannal. (Főleg, hogy itt mindenki kedvesnek, udvariasnak vallja magát.)

Egyébként meg itt nézz utána esetleg: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..

Van aki előreengedi, de többen csak akkor ha szép és lehet nézni a seggét...

Egyébként meg tudod mikor engednek előre az ajtóban úgy az életben? 100 esetből kb. 2-szer, bár tegyük hozzá, ez az arány leginkább a fiatalabb korosztályra vonatkozik.


21:54: Kifejtenéd, ha szépen megkérlek?

2011. aug. 6. 21:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés azért kulturális különbözőségekből is adódik. A német nők például ma már kikérik maguknak, hogy előreengedjék őket az ajtóban, mivel ők egyenRANGÚak.

Amúgy a nemi szerepek valóban egyre közelebb kerülnek egymáshoz az élet minden terültén. Szerintem ez nem feltétlenül kedvezőtlen folyamat. A múlt század elején a nőknek a legtöbb helyen szavazati joguk sem volt. Napjainkban ilyen téren teljes az egyenJOGÚság. Ezzel párhuzamosan szerintem természetes, hogy kevésbé ügyelünk a kizárolág nőkre irányuló udvariasságra, valamint ma már az is elfogadott, ha ismerkedés terén egy nő kezdeményez.


24/F

2011. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

22:01 vagyok

Még ezt akartam írni:


A Kérdező amúgy elmagyarázhatná nekem, hogy miért is kellene olyan nagy dolgot tulajdonítani a nemi különbségeknek?

Azért, mert én férfinak születtem, nem érzem magam alsóbbrendűnek, hogy állandóan a nők kényelmét szolgáljam, pláne, hogy a nők többsége semmit sem tesz azért, hogy az udvariasságot kiérdemelje. Ez csak egy többszáz éve a köztudatba épült rossz szokás.


Amúgy megnyugodhatsz kedves Kérdező, kormányunk a kizárólag nőkre vonatkozó 40 év munkaviszony utáni korkedvezményes nyugdíjával csak erősíti a nemi különbségeket, bár ez szerintem diszkrimináció.

Ma már hazánkban a nők az élet minden területén sokkal előnyösebb helyzetben vannak a férfiaknál.

2011. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Senki sem mondta, hogy alsóbbrendű bármelyik nem is. Csak más. Egyébként meg egy nő főzzön, mosson, takarítson, gyereket neveljen (persze a munka mellett), míg egy férfi csak leül a TV elé egy sörrel és várja, hogy kiszolgálják? Ebben nem tűnik senki felsőbbrendűnek, csak mikor udvariasnak kell lenni (meg kezdeményezni esetleg)?
2011. aug. 6. 22:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Ellentmondasz magadnak kedves Kérdező! Pontosan a nemi különbségek erősítése révén került az a köztudatba, hogy a főzést, mosást, vasalást, takarítást, gyereknevelést csak nő végezheti. Ha a nemi szerepek közelednének egymáshoz, akkor általánossá válna, hogy ezen feladatok egy részét férfiak is végzik. És akkor már valóban értelmetlen lenne előreengedni a nőket az ajtóban, hiszen teljes lenne az egyenRANGÚság.


Amúgy az a férfi, aki leül sörrel a kezében TV-t nézni, és elvárja, hogy párja kiszolgálja, az egy paraszt. És ez nem nemi szerep kérdése.

2011. aug. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak azt írtam le, ami a köztudatban van. Ez se jó, nem mondom, de ha ez nem nagyon változik, akkor a másik oldal miért? Az udvariasság például miért kezd eltűnni?
2011. aug. 6. 22:29
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

most ezen lehetne órákig vitatkozni, szval nem érdemes belekezdeni....

de ha pl. f@sz kell a punádba akk nem szájalsz ilyen hülyeségeket.;)

2011. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne változna ez a dolog? A múlt század elején az volt az általános, hogy a nők szültek 5-6 gyereket, és valóban csak a háztartással és a gyerekneveléssel törődtek, míg a férfiak eltartották a családot. Jelenleg a magyar felsőoktatásban több a női hallgató, mint a férfi, kvázi nagyobb eséllyel fognak indulni a nők különböző vezetői pozíciókért. Ez szerintem elég jelentős változás. Normálisan működő családban pedig mindkét szülő kiveszi a részét a háztartási- és gyermeknevelési feladatokból, hiszen a megélhetés miatt a nőknek is dolgozniuk kell. Szóval azért itt is csökken a "szakadék" a két nem között. Úgy gondolom, hogy az udvariasságnak ezzel párhuzamosan tulajdonítanak egyre kisebb jelentőséget, mint már írtam, Németországban például már egy nőt előreengedni az ajtóban inkább sértés, mint udvariasság.
2011. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!