Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vélemény erről a pár sorról?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vélemény erről a pár sorról?

Figyelt kérdés
"Sötétség nem létezik, mert a sötétség a fény hiánya. Nem létezik gonosz sem, mert a gonosz a jó hiánya. És nincsenek negatív erők sem, mert ezeket mind a szeretet hiánya eredményezi!...A világ legsúlyosabb betegsége a szeretet hiánya.."
2011. okt. 30. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Kicsit hatásvadász meg nyálas, meg nem sok mindenre jó, de most olvasom a Sötét sebessége c. könyvet, ha a végére érek, okosabb leszek.

És azért egy kolera is elég cudar tud lenni...

2011. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Walk With Me ***** válasza:

Kontraszt. Fény nélkül nem lenne sötétség, sötétség nélkül nem lenne fény, mivel nem lenne mihez viszonyítani. Ha Te egy ablaktalan, villanytalan, sötét szóbában nősz fel, akkor nem tudod mi az a "fény", illetve ha folyton fényben lennél, nem tudnád mi az a "sötét", de ez ugyan így van a hideggel/meleggel, jóval/rosszal stb.


Amúgy meg ez jutott eszembe:


"Bizony, erre teremtette volt Isten az embert s nem egyébre - szólalt meg újra. - Hogy Isten képében járva eleget tegyen a parancsnak, s végezze a jót ezen a földön. Csakhogy az ember elméje elborult, akár a rozsdás balta éle, s lelke is megvakult, mint az ócska tükör, mely nem tud fényt tükrözni többé. Vergődik vakságában, egymást pusztítja. Ijedelmében kitalálta a gonoszságot, s egymásra szabadította saját kitalálását. Mert Isten nem teremtett rosszat, s amit Isten nem teremtett, az nincs. Érted? Nincs. Emberi elképzelés mindössze, mint a köd, ami nincs, és mégis elrejti szemed elől az erdőt. De amíg az ember maga meg nem tagadja a rosszat, amit kitalált, addig hiába várja, hogy elmenjen, mert nem mehet el, ami nincs, igaz?"


- Hagyaték (Wass Albert)

2011. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szamóca.. ***** válasza:
hát... nem csak nyálas és eléggé klisé, de még csak nem is feltétlen igaz. a gonosz csupán a jó hiánya? vázolom józan paraszti ésszel, suttyó példával ahogy szoktam: jó ha megsimogatják a fejed. a jó hiánya ha nem. rossz/gonosz ha tarkónb.sznak péklapáttal...nem?
2011. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Walk With Me

Találékonyan felvázoltad a lényeget :)

Azért is osztottam meg eme pár sort mert kíváncsi vagyok kinek mi jön le belőle :)

2011. okt. 30. 20:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Miért lenne nyálas?Én ebben a pár sorban semmi nyálasat nem lelek!Talán inkább egy kis gondolkodni valót igen de nyálas dolgot semmi kép :)
2011. okt. 30. 20:15
 6/7 szamóca.. ***** válasza:
nekem mostanában az összes ilyen szeretetistenítő dolog nyálasnak hat. azért, mert szerintem ha a szeretet tényleg olyan nagy dolog mint ahogy azt ezek a borzalmas idézetek megfogalmazzák, akkor nincs szükségünk ezekre az üres, de feletébb körbecukormázolt szavakra. innentől kezdve pedig csak lekicsinyíti az érzéseket az, ha megpróbáljuk elmondani mit is jelent, túldramatizálva néhány teljesen értelmetlen de kétség kívül nagyon nyálas szófordulattal.
2011. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hányadék 20
2011. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!