Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásolja az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire befolyásolja az alkohol? Hogy kéne viselkednem vele ezek után?

Figyelt kérdés

A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy szerintetek mennyire befolyásolja az alkohol azt, hogy kivel kerültök közelebbi kapcsolatba?

Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert láttam olyan kommenteket itt, amikből az jött le, hogy a pasik, saját bevallásuk szerint is bárkire képesek rámászni, ha isznak. Nekem ez kicsit abszurdnak tűnik, saját tapasztalatból is. Úgy gondolom, hogy bármennyit iszik is valaki, akkor sem lenne képes olyannal bármit is csinálni, aki kifejezetten taszítja egyébként.

Szóval alkohol hatására képesek vagyunk olyat tenni, amit egyébként nem, vagy csupán a bátorságot növeli és megteszed, amit józanul nem mernél, vagy amiben józan eszed megakadályoz. Vagy ez csak egyén függő, és mindenkinél más?



Személyesen az a gondom, hogy alapvetően visszahúzódó vagyok, soha nem kezdeményezek pasiknál. Legutóbb egy buliban eléggé egymásra hangolódtunk egy sráccal, akit akkor ismertem meg. Soknak is éreztem utólag, és azt gondoltam kellemetlen lesz újra találkozni, mert úgy éreztem nem tetszik különösebben, csak vonz, és látszólag ő sem érdeklődik. Egy baráti társaságba tartozunk, így számítottam rá, hogy sokszor összefutunk, mégis tartottam tőle, és meg is lepett, hogy józanul különösen kedves volt, nem kerül, nem viselkedik hűvösen. Emiatt jobban elkezdett érdekelni, talán pont azért, mert nem tudom eldönteni, hogy mit is gondol. Csak udvarias vagy lehet esély arra, hogy esetleg komolyabbra forduljanak a dolgok?


Bocsi, ha hosszúra sikerült. Értelmes véleményekre lennék kíváncsi. :)


19/L


2011. nov. 2. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ezt itt gyanítom tőlünk nem fogod megtudni, mivel senki nem lát bele a srác fejébe.

Én saját magamon is azt látom, hogy ha iszok, nyitottabb leszek, jobban közeledek esetleg olyan emberhez is, akivel józanon nem gondolnám komolyan a dolgot.

Két nagyon jó példám van erre. Az egyiknél mindketten ittunk, egymásra találtunk. Pár hétig öröm boldogság volt, aztán szépen lassan már nem érdekeltem a srácot, csak ha ivott, viszont ilyenkor mindig megtalált. Hatalmasat koppantam, mivel én totálisan elhittem az első pár hét alatt, hogy ebből lehet valami, aztán kiderült hogy ja... arra hajt, hogy megdöntsön, aztán "ágyő". Elég jól eljátszotta a szerepét, tényleg jó emberismerőnek érzem magam, de fogalmam sincs hogyan, én mindent elhittem neki és nem érdekelt, hogy 50-en próbálták felhívni a figyelmemet a kis játékaira, én vakon hittem benne. Na ez az a hiba, amibe NEM szabad beleesni! Ne éld bele magadat semmibe!


A másik példám, a jelenlegi párom... Vele jó barátok/haverok voltunk amint megismerkedtünk, ez kb másfél hónapra tehető. Egy bulin szintén ittasan csomószor megölelgettem teljesen spontán úgy, hogy előtte ilyet nem nagyon tettem volna... Ő visszaölelgetett és elindult valami megállíthatatlan lavina, amikortól mindketten félretettük az addigi életünket és úgy döntöttünk, hogy innentől kezdve egymásnak élünk. Szívtunk utána még pár hetet emiatt rendesen, de azóta is együtt vagyunk és szeretjük egymást, szóval egy percig sem bánom, hogy akkor így alakult...


Ergo nem tudhatod, hogy komolyan gondolja e, vagy csak azért kedves, mert jó lennél neki egy éjszakára. Beszélgess vele sokat, akár erről a témáról is, de járj nyitott szemmel és légy körültekintő, mert egyáltalán nem biztos, hogy minden úgy van ahogy azt neked mutatja.

2011. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sikoltó ***** válasza:

Tetszik a kérdés.


Az alkohol valóban befolyásolja az emberek viselkedését. Sokal bátrabbak, ugyanakkor kevésbé "válogatósabbak" ha isznak. Igazából a részegen ismerkedés ritkán vezet jóra amennyiben komoly kapcsoaltban gondolkozik valaki.

Ebből kifolyólag alkoholos állapotban olyat is megteszel amit alapállapotban nem tennél meg.


De abban tökéletesen igazad van hogy olyat nem tesz amitnegyáltalán nem akarna, így pl nem fog részegen se rámászni az ember akárkire.


Én ismerkedtem ittas állapotban, van olyan lány aki azóta is haverom, van olyan is akivel azóta se beszéltem pedig 2-3 naponta látom az egyetemen.


Hogy mi lesz egy szituból az helyzet és egyén kérdése. Bár az igaz hogy a pasik részegen sokkal inkább alsó fertályal gondolkodnak és nem az agyukkal, így a legtöbb ittas ismerkedés 1 estére szól.


A TE esetedben a leírásod alapján nem lehet még megítélni hogy mi lesz, mivel a srác személyiségét nem ismerjük. Puhatolózz a szándékait ismerősen, esetleg közös baráton keresztül. Vagy teremts olyan helyzetet ahol 2esben maradtok és talán lép valamit.


Remélem kielégítő választ írtam :)

2011. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nos, nyilvánvalóan, mindenki sokkal oldottabb és nyitottabb alkohol hatására :D Nekem is jobban megy úgy a csajozás, nos, ha nem vagy túl elvetemült, akkor azért a saját mércéd alá nem mész és nem fogod olyan lánynak/pasinak csapni a szelet, akinek józanul se tennéd :D Úgy gondolom, hogy igenis sokat dob az alkohol, rámenősebb vagy, lepattannak a visszautasítások, többet és többször próbálkozol, és ez mind csak növeli az esélyeid :D (Nem tudom hogy válasz volt e a kérdésedre, mert csak bele-bele olvastam :) )
2011. nov. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, hogy senki nem tudna biztos választ adni, max ő maga. Csak érdekel, hogy egy kívülálló hogy látja a leírtak alapján: teljesen hülyeség amit gondolok, vagy azért reális valamennyire. Mert nyilván én benne vagyok ,ezért nem biztos, hogy meg tudom ítélni, anélkül, hogy beleképzeljek dolgokat a saját szempontom szerint. ÉS ugyanez igaz a barátaimra; a fele úgy gondolja, hogy naiv vagyok, a másik fele pedig, hogy nem esélytelen a dolog.


Ugye első körben érdekelt, hogy az alkohol mennyiben változtat az "ízlésen". De akkor lényegében ti is úgy gondoljátok, hogy nem jellemző, hogy valaki annyit igyon, hogy tényleg bárkivel. Ha valaki taszít, egyáltalán nem jön be, akkor ihatok bármennyit, akkor sem lenne gusztusom az illetőhöz.


Alapvetően, igaza van az első válaszolónak, hogy nem szabad beleélnem, igyekszem is ezt elkerülni. Csak összezavart a viselkedése. Az este után azt gondoltam, hogy csak arra kellenék neki max. Ugyanakkor ő konkrétan nem keres, másokkal "cukiskodik", ezért azt gondoltam megbánta. De személyesen nem úgy viselkedett. De azt hiszem ezt akkor tudnánk tisztázni, ha kettesben maradnánk.

De nem lenne furcsa ezek után "barátkozni"? :)


Persze, nyilvánvaló, hogy sokkal bátrabbak vagyunk. Ezt tapasztaltam is, és pont azért nagy a kontraszt nálam, mert nem sokszor iszom, így magamon is meglepődtem. Nyilván józanul nem lettem volna én sem ilyen "rámenős", de azzal sem áltatom magam, hogy csak az alkohol miatt történt.


Köszönöm nektek a válaszaitokat!:)

2011. nov. 2. 13:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, igen... az az egy fontos momentum kimaradt a hozzászólásomból, hogy bár nyitottabb és jóval rámenősebb vagyok én is ha iszok, azért bárkivel nem viselkednék így. Aki alapjáraton legkevésbé sem jön be, az ittasan sem fog, viszont ha én iszok és valaki kicsit is tetszik, illetve a környékemen van, az tutira megtudja, hogy számomra nem feltétlenül közömbös, még ha másnap ütöm is a fejemet a falba, hogy minek kellett ebbe belekeverednem, tartottam volna inkább magamban. :)


(Persze ezek alól kivétel az hogyha párom van, mert akkor bármennyit is iszok sosem engedem el magamat annyira, hogy ilyen megjegyzéseim, cselekedeteim legyenek)

2011. nov. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondolok én is. Ez rám is igaz. Azt meg csak remélem, hogy rá is. :)
2011. nov. 2. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Általába a pasik tudják kontrolálni magukat ( persze kivételek vannak!) csak akkor jobban előjön belőlük az " állat"...Énis voltam már párszor nagyon keményen berugva és mégsem másztam rá másik csajra vagyis ha be vagy baxarintva akkor is tudsz gondolkodni és kontrolálni magad... vagyis ez velem így volt...
2011. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi,volt barátnőm aki tetszett és én is neki de senki nem mert lépni,egy bulin ittunk,összejöttünk,6 évig tartott.
2011. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!