Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az aids csak szex útján...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az aids csak szex útján terjed, akkor hogy lehet, hogy néhány gyerek is elkapja/ta?

Figyelt kérdés

ez ugye nemi közösülés útján terjed,de már hallottam 8 évesről is,aki aidses volt,azt hogy?kétlem,hogy szexelt volna...

csak normális hangnemben,kösz!


2011. dec. 1. 19:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Szüléskor, a magzat és az anya vére keveredhet, továbbá az anyatej is fertőzhet.

Örökölni viszont nem lehet, mivel nem genetikai betegség.

2011. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
83%

"Szüléskor, a magzat és az anya vére keveredhet"


Nemhogy keveredik, de 9 hónapon keresztül közös a vérük, onnan kapja a magzat a tápanyagot és oxigént (az oktatási rendszer tényleg ilyen fos, most komolyan?).


A HIV vírus pedig átadható bármilyen úton, feltéve, hogy a fertőzött vére, vagy egyéb testnedvei egy másik ember vérével keveredik, pl. közös fecskendő, de kapaszkodj meg, még a fogorvosnál is elkaphatod.


Az öröklődés meg teljesen más tészta.

2011. dec. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nemhogy keveredik, de 9 hónapon keresztül közös a vérük, onnan kapja a magzat a tápanyagot és oxigént (az oktatási rendszer tényleg ilyen fos, most komolyan?)."


Az oktatási rendszer tényleg szar, mert a magzat és az anya vére SOHA nem keveredik, maximum szüléskor. Ha keveredne, akkor a magzatból soha a büdös életben nem születne meg, mert a genetikai állománya csak 50%-ban egyezik az anyával, magyarul az anyai limphocyták nemes egyszerűséggel kivégeznék, többek között. Egyébként ajánlom a placenta működésének áttanulmányozását. Ajánlott Irodalom: Langman: Embriológia.


Egy medikus

2011. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Szó sincs vérkeveredésről. Nem csak a szex részig kellett volna figyelni bioszon. :)

[link]

2011. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Na ezt jól megfogalmaztam XD
2011. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"Egy medikus"


Mint ahogy én római pápa.

2011. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Csak úgy mellesleg az anya kinyírhatja a magzatot már csak az Rh faktor miatt is.
2011. dec. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Csak úgy mellesleg ha keveredne, akkor a nem az IgG, ha nem az IgM lenne a nagyobb problémája, az öt kötőhely miatt.


A medikus

2011. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 szamóca.. ***** válasza:

szerintem meg full mindegy hoyg hívjuk, a lényeg, hogyha az anya aidses a gyerek is lehet az tőle.

ám ha nem "ad" vért az anya a magzatnak, akkor a köldökzsinórban zsíroskenyér formájában folyik át a tápanyag a kicsinek? ez a része nekem nem tiszta, világosítsatok fel.

2011. dec. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Nem ha az anya AIDS-es a magzat nem feltétlenül lesz AIDS-es. Csak nagy esélye van rá. A "kaja" pedig átdiffundál a placentában. A köldökzsinórban már csak magzati vér van.
2011. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!