Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Találhatok magamnak "példaképet"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Találhatok magamnak "példaképet"?

Figyelt kérdés

Nem párkeresési célzattal teszem fel a kérdést. És hetero vagyok. Csak hogy tisztázzuk már az elején.


Egyszer azt hallottam, hogy ha sikeresek akarunk lenni, válasszunk magunknak egy embert, aki olyan, amilyen mi lenni szeretnénk és kezdjük el utánozni, úgy viselkedni mint ő. Én gondolatban átfutottam a környezetemben levő embereken, de nem találtam olyat, amilyen igazán lenni szeretnék. Nem igazán ismertem meg olyan beállítottságú embereket, mint én. Bár tény, hogy vannak olyanok, akikkel közös vonásaink vannak, de igazából több emberből kéne összeollózni a példaképet, ami nem az igazi.


Én egy elég gyerekes és lelkes, ambíciózus srácnak tartom magam. Fontos a suli, szeretnék minél jobb lenni a szakmámban majd. Szeretek zenélgetni, bár ebből még elég kezdetleges fázisban vagyok. Szeretem még a sportokat. Többnyire már mind1 hogy mit, csak csináljak valamit. Szeretek mozogni. Tény, hogy nem megy annyira, mert sokáig nem sportoltam és 16-7 éves koromig kockultam a gép előtt, utána nyílt ki a csipám, de úgy napi szinten igénylem hogy csináljak valamit. Mindenfélét szeretek. Viszont nem igazán ismerek embereket, akikkel el lehetne menni erre arra, gokartozni például vagy bicózni.


Vannak olyanok, akik nagyon prok például a suliban és rájuk felnézek, de mégsem szeretnék hasonlítani rájuk az intelligenciájukat leszámítva. Tisztelem őket, mert okosak meg így tökre belemerülnek abba amit csinálnak, de azon kívül az életben elég kockák és csak görnyednek a gép előtt vagy nagyon fatökűek. Azok meg akik élénkebbek és szeretnek mindenfélét csinálni, őket nem tudom példaképnek tekinteni, mert nincs olyan szakmájuk vagy céljuk vele.


Köszi, ha eddig végigolvastátok. És mondjatok véleményt vagy valami tanácsot, hogy sztetek mi legyen. Hétfőn kezdődik a suli, új félév, próbálok új életet kezdeni én is és többet szeretnék kihozni magamból.


21f


2012. febr. 4. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézz sorozatokat és azokból utánozd az embereket. Ha sokáig nézed átveszed a szokásait, a stílusát, a járását stb.
2012. febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát haver ez elég fellengzősre sikerült, a droidok túl kockák ezért nem olyan értelmesek mint Te, aztán a maradék ember meg nem tanul és buta marad, tehát nem olyan értelmes, mint Te.

Na ha ebből visszaveszel valamit, akkor jöhet a következő:

Nem kell példakép ahhoz, hogy sikeres legyél, elég hajtóerő a sikerhez vezető útra az is, hogy elfogadod azt, hogy mindig van nálad jobb. Ez még jobban motivál, sőt saját egyéniséged is formálódik, nem pedig alkalmanként változik mikor hasonlítani akarsz valakire.

2012. febr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tökéletes embert sehol nem fogsz találni. Jelölj ki az élet területén prioritásokat és olyan embereket keress, akik ezeken a területeken nagyjából sikeresek. Vagy szimplán, ahogy írtad is, ollózd össze a jövőbeli énedet, akivé válni akarsz és utána tégy azért, hogy abba az irányba haladj.
2012. febr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig is.


Igen, így belegondolva lehet kicsit nagypofájú vagyok. Viszont azt hallottam, hogy jó dolgokat kell állítani magunkról és akkor télleg olyanok leszünk. Kipróbáltam hogy milyen, ha elhitetem magammal is hogy ilyen vagyok, amilyen lenni szeretnék kb. És megkaptam hogy FELLENGZŐS vagyok :D


Milyen sorozatokat ajánlanátok?


Am inkább valós ember kéne. Olyan akivel lóghatok is. Nem nagyon vannak barátaim. Akikkel jóban vagyok azok a suliból vannak, de velük csak sulis dolgokról lehet beszélgetni. Szal így az zavar, hogy mindent egyedül csinálok. Ritkán találkozom emberekkel, velük többnyire jól kijövök és barátságos vagyok vagyis próbálok az lenni, de úgy érzem, hogy nem értjük meg egymást igazán. Pl konditeremben is így beszélgetek emberekkel, eldumálunk hogy vagy mit csinálsz, de velük pl szakmai dolgokról nem lehet beszélgetni.


Am bocs hogy lekockáztam a tanulós srácokat. Én is amúgy tanulós vagyok és rámagatták már többször is hogy stréber vagyok. Meg egyesek szerint buta is vagyok, csak sokat magolok. Aztán aki mondta ezt, az pont elbukta azt a tárgyat. Csak rengeteg évfolyamtársamat úgy látom, hogy így mintha zombik lennének. Vagy a másik amikor nagyon el vannak szállva maguktól hogy milyen okosak. Persze van középút is biztos, csak valahogy nem találom meg az olyan embereket vagy nem tudok lespanolni velük.

2012. febr. 4. 23:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd, az már ott van a fejedben, hogy TE milyen szeretnél lenni. Persze, példakép motiválhat, de hogy te önerőből kell hogy változz, az erősebbé teszi az elhatározásodat, nem egy másik embertől függsz, hanem magad alakítod ki az új "énedet".

Én korábban minden évben pontszerűen összeszedtem, hogy mit akarok ettől az évtől, mit változtatnék, mik a céljaim. Nem néztem meg egyszer sem a listát később, hanem a fejemben tartottam, és próbáltam változtatni, amin akartam és amin kellett. Most ott tartok, hogy lassan nem kell listát írnom, mert csak egy pontja van, azt meg kívülről tudom már. Az első pont, hogy tudatosítod magadban, hogy mit nem szeretsz, mit akarsz másképp, a második pont, hogy abban a szellemben cselekszel.

Barátokat akarsz? Légy egy kicsit nyitottabb. Pl.Akard jobban megismerni egy-két évfolyamtársadat.

Azt mondod kocka? Lehet, hogy emberileg pont olyan, akire fel lehetne nézni. Te csak azt látod, hogy dolgozik, honnan tudod, hogy nincs barátnője mellette meg aktív élete?

2012. febr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Latom hogy regebbi kerdes de azert szeretnek megprobalni segiteni egy kicsit abban hogy megtalald onmagad:p(remelem vagod az angolt)

Ezeket akkor nezd meg ha van idod nyugodtan megnezni oket;ha beletekersz lehet hogy elmesz a lenyeg mellett.Es nem muszaj mindet egyszerre;)


Ezek az emberek olyan mentalitassal indultak el a nagyvilagba ami hihetetlenul sikeresse tette oket:


[link]

[link] Steve Jobs


[link] Bobby McFerrin


Ezek pedig uj gondolatok a tanulasrol:

[link]

[link]


[link]


Remelem hasznos lessz, sok sikert!

2012. febr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tényleg az a legjobb, ha az élet minden fő területéhez keresel egy-egy hiteles példaképet (egészség, kapcsolatok, anyagi dolgok; ezeket is lehet még tovább bontani).
2012. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A példaképek fontosak persze, de valójában nem másokat kell utánoznunk, hanem önmagunkat kiteljesíteni.A jó példa mindig motivál, azonban vannak korlátaink, alaptulajdonságaink, amelyeken nem változtathatunk. Sokat segítene, ha elárulnád, mi a szakma, mellyel foglalkozni kívánsz?
2012. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kevés olyan tulajdonság van, amit ne lehetne megváltoztatni. Az elején jól jön, ha van egy példakép, akit követni lehet, de később persze mindenben az egyediségre kell törekedni.
2012. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A sorozatok felejtősek, az nem tanít a való életre.

Először kérdezd meg magadtól, hogy miben nem vagy jó, vagy miben szeretnél fejlődni.

Ha ez megvan, kérdezd meg, hogy miért? Minden ok-okozat összefüggésben áll.

Addig kérdezd magadtól a miérteket, ameddig le nem értél a gyökérig(legalább 3-4 miért).

Onnan jöhet a hogyan. Ez a rész már inkább gyakorlati, mint elméleti.

Szerintem ez jobban kihozza a saját énedet, mint a majmolás.

2012. márc. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!