Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tulajdonképp a szerelem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi tulajdonképp a szerelem, miért van?

Figyelt kérdés
NEM A SZEXRE gondolok.
2012. febr. 13. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A szerelem fogalmát a különböző kultúrákban és társadalmi közegekben eltérő módokon határozták meg. Tüneteként biztosan állítják a kutatók, hogy az agyban felszabaduló boldogsághormon (dopamin) mennyisége megnő, ha a szeretett személyről látunk egy fényképet. Ez azonban csak a tünete a szerelemnek.

A szerelem típusai: Erosz- Platóni értelemben vett sóvárgás, vágy Plátói szerelem. Eredeti jelentése az, amikor egy idősebb férfi tanítja a fiatalabbat mind kulturális, filozófiai, és szexuális szempontból. A szó jelentése manapság jócskán megváltozott, most a nem viszonzott szerelmet jelenti. De használják a be nem teljesedett szerelemre is, függetlenül a viszonzás meglététől vagy hiányától két ember között, kölcsönös döntésen alapuló helyzetben.

A szexuális kapcsolat nem összekeverendő a szerelemmel. A szerelem nincs tekintettel korra, nemre, társadalmi hierarchia rendszerre, bőrszínre, nemzetiségre, vagyoni helyzetre, szociális státuszra sem. Elmúlásának ideje előre pontosan nem mondható meg, olyan emberi érzelem, amely nem a résztvevők saját akaratán múlik, nem hozható akaratlagosan létre. Létezik olyan viselkedésmód, nyitottság, amellyel az ember befogadó kész állapotba jöhet.

A költészetben a szerelem egyfajta sosem-múló társ, szenvedések okozója. Egy mondás járja: a boldog szerelmeknek nincs történetük. Szerelmet érezhet az ember több vagy egy ember iránt is, a létezés iránt is (ez a hála legintenzívebb fokozata.)Egyfajta képesség a boldogságra.

2012. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 V. Péter ***** válasza:
Szerintem véleményre, nem tudományos dologra volt kiváncsi. A szerelem egy érzés amit csak ugy tudunk a legjobban a felszínre hozni ha kimutatjuk azt. Egy láthatatlan szeretet, törődés kis féltékenységgel keverve lenne ez szerintem. De a szerelmet nagyon nehéz leírni. Azt ÉREZNI KELL.
2012. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azt a testi-lelki kapcsot hívom szerelemnek, ami akkor alakul ki két fél között, amikor azok rendesen ismerik egymást és megvan közöttük a bizalom, összhang (lelki közelség) és persze (nagyon erős) szexuális vonzalom. Persze tudom, hogy tudományosan ez egy kémiai reakció az agyban, egy drog, de leírtam a véleményem.


Én a bizalom/lelki közelség nélküli "szerelmet", amikor meglátsz valakit és csak ő jár a fejedben meg stb inkább csak fellángolásnak hívom.

2012. febr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BlackSword ***** válasza:
37%
Köszönjük a diagnózist, de a szerelem nem betegség... A szerelem olyan, mintha be lennél pisilve... Mindenki látja rajtad, de a melegségét csak Te érzed...
2012. febr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!