Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartok attól, hogy csókolózáss...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartok attól, hogy csókolózással elkapom a herpesz virust . Van ezze igy más is?

Figyelt kérdés
Amúgy igazából fóbiám van különben is ettől , pl ha valakinek kijöttek a hólyagok a száján akkor nem szivessen használom kéztörlésre ugyanazt a törölközőt , vagy azt a szivacsot mosogatáshoz amit az illető használt .

2012. dec. 13. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak attól?:

[link]

2012. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális érzés, senki sem akar magának herpeszt, főleg nem mástól szerezni. Én alapjáraton herpeszes vagyok, elég sokat jön ki a számon, és olyankor nagyon vigyázok a környezetemre, nem pusziszkodok, többször mosok kezet és mindig kezelem rendesen. A múltkorában jártam úgy, hogy egy éppen herpeszes rokonunk puszilt meg engem is és a kisfiamat is, nagyon mérges is voltam, rá pár napra ki is jött a herpeszem, a kisfiamnak sajnos nem lett semmi baja. Ez egyébként egy vírus, ami mindenkiben benne van, az immunrendszer állapotától függ, hogy kijön-e vagy sem.
2012. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mármint hogy a fiamnak szerencsére nem lett semmi baja... már előrébb járt a gondolatom, mint ahogy írt a kezem :-)
2012. dec. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Túl Dramatizálod a Helyzetet.
2012. dec. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát igen azt olvastam ,hogy elvileg mindenki hordozza a virust , de nem feltétlenül mutatkozik meg addig mig valami ki nem váltja a megjelenését . De ettől még tartok tőle ,hogy elkapom (akkor is ha már lehet ,hogy hordozom ).


Amúgy erről semmit sem találtam, de nyállal mondjuk terjed , vagy csak a kijött hólyag váladéka fertőz ?

2012. dec. 13. 12:47
 6/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló


hát igen , hogy a hpv-ről már ne is beszéljünk .

2012. dec. 13. 12:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Bárhol, bármikor elkaphatod, nagyon kevés ember van, aki nem hordozza. Akkor jön ki, ha legyengül az immunrendszered, de van olyan is, akinél soha nem okoz semmit.
2012. dec. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! én nem tartok ettől, és szerintem beteges a félelmed. Mint írod is, ez egy fóbia, ami annyit jelent "egy bizonyos dolgoktól való irreális félelem". Tehát gondolom te is tisztában vagy vele, hogy nehéz olyantól herpeszt kapni csók útján, akin láthatóan nincs herpesz. A félelmed nem valós, nem fogsz mindjárt hólyagos lenni, ha csókolózol valakivel. Mellesleg én szerencsés vagyok a dologban, mert a családban mindenki hajlamos a herpeszre, külön pohárból isznak, külön evőeszközzel és külön kiskanállal kavargatják a kávéjukat, én meg ha akarom, se tudnám elkapni, kb 3 éves koromba volt herpeszem, és azóta soha egyetlen egyszer sem!
2012. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!