Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, lennétek fiúk? Miért?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, lennétek fiúk? Miért?

Figyelt kérdés
Lennétek? Miért igen? Miért nem? Mondjatok dolgokat amiket előnynek, illetve hátránynak soroltok. Mindenféle ötlet jöhet, mindent elolvasok
2012. dec. 20. 22:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
ez nem feltétlenül igaz
2012. dec. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Annyival nem nagyobb a férfiak fizikai ereje, amiért megérné cserélni, főleg a mai világban. Egyre kisebb ennek a jelentősége. Én mondjuk nőként sportolok. És így az átlagos városi fiatal lányokat és fiúkat szinte egyforma gyengének tapasztalom, fizikai téren. Na de, ahhoz, hogy bankigazgató, vagy jól menő menedzser legyen, nem is hatalmas izmok kellenek. A férfiak egyébként nem a fizikai túlterheltség miatt élnek kevesebb ideig. Azokban az országokban is tovább élnek a nők, ahol többet dolgoznak (őket dolgoztatják a földeken, tűző napon) és rosszabb az egészségügyi ellátásuk.
2012. dec. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Én például feltudom húzni magam úgy is hogy ha valaki rám csimpaszkodik, 85 kiló vagyok egyébként. Nem értek hozzá, de ha nem a megerőltetés lenne akkor miért van az hogy a férfiak "tartozéka" hogy születésüktől fogva erősebbek mint a nők, azért mert erősebbnek kell lenniük. Ez ugyan az mint hogy a nőknek szélesebb a csípőjük hogy könnyebben kidugja a fejét a kisbaba. Tényleg nem értek hozzá, csak én ebből indultam ki
2012. dec. 21. 21:27
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem minden fajnál erősebbek a hímek. Ahol azok lettek, ott általában azért, mert a párzásról az egymással való fizikai versengésük döntött. Tehát a legerősebb legyőzte a többit, vagy a legerősebbek a többieket, így elmarták a nőstények közeléből őket. Például a szarvasoknál, a hímek párzás előtt lerendezik, a nőstény már "készen" kapja a győztest, nem ő választ. Az embernél ma már ez nem áll, bár feltehetően régebben lehetett szerepe annak, hogy az erősebb férfiak elüldözték a gyengébbeket. Ma is sok dühős, izmos férfitől hallom, hogy ha nem büntetné a törvény, "agyonvernék" azokat a kis nyeszlett alakokat (bár sokszor csak a helyesebbeket értik nyeszlett alatt, irigyek rá) akikkel sok nő mászkál.

Sok majomfajnál, főemlősnél is úgy van, hogy a legerősebbek, vagy a legerősebb rendelkezik párzási joggal. Érdekes módon sokszor akkor is megvan a különbség (a hím nagyobb, erősebb a nőstényeknél), ha ennek funkciója csupán a többi hím legyőzése s a győztes hím nem segíti erejével a nőstényt, nem vesz részt az utódok felnevelésében, hanem párzás után továbbáll.


Nálunk, embereknél viszont régebben hasznos lehetett a férfi fizikai ereje a munkamegosztás során is: jobban bírta a nagy fizikai terhelést, míg a nő a kisebb terheléssel járó monoton munkát. A nő többfelé tudott figyelni, szélesebb volt a látószöge, a férfinek más az összpontosított látása jobb. Stb. Ma már ezeknek kevéssé van jelentősége, más világban élünk.


Visszatérve az állatvilágra: azt hiszem páviánoknál figyelték meg a jelenséget, hogy a domináns basa hiába rendelkezik párzási joggal, a nőstények gyakran mást választanak, nem ritkán egy "legyőzöttet" részesítenek előnyben. Gyanítom, ezzel a választás jogát akarják visszaszerezni (ne a hímek döntsék el maguk közt, ki legyen az utódok apja)?


A két nem testalkata valóban más, a széles csípő jogos. De ezen a téren is változott a világ. Az őskorban valószínűleg azok a nők tudták hatékonyan továbbadni a génjeiket, akiknek legalábbis enyhén szélesedő volt a csípőjük, kerekedőek voltak a melleik (így könnyebb a szoptatás) + náluk is számíthatott valamelyest az erő, edzettség, a mai napig igaz, hogy a sportoló nők jóval könnyebben szülnek.


Ám ahogy a férfi fizikai erejének, úgy a nő testalkatának is egyre kisebb a jelentősége. Nem tudom, hogyan tudtak volna szülni pár évszázada azok a lányok, akikből ma már szép számmal látni: "fiús" alkatúak, a fenekük hátra áll, csípőjük szinte nincs is, nagyon apróak a melleik, nagyon soványak.


Különben nőként én is elég jó erőnlétnek örvendek, a felhúzás, amit írtál, nekem is megy (bár úgy még nem próbáltam, hogy rám csimpaszkodott volna valaki). Pedig abszolút nincs testépítő alkatom, csak simán sportos.

2012. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Különben a "megerőltetés", edzettség (fizikai edzettség) nem okozna rövidebb átlag élettartamot. Ezt arra, amit a férfiakról írtál. Ha így lenne, az edzett, sportos nők is kevesebb ideig élnének, ez pedig épp fordítva igaz. :)

Nem tudni a pontos okokat: de általánosságban igaz, hogy a férfiak átlagélettartama mindenütt kevesebb valamivel, mint a nőké. Valószínűleg a hormonrendszer különbségei, hasonlók a felelősek ezért.

2012. dec. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Én igazából nem arra gondoltam hogy a férfiak többet gyúrnak, hanem arra hogy 2 és fél évesen sérvvel műtöttek megerőltetés miatt, ugyanis nem egy 3 évesnek való a fa vágás, igaz ami igaz muszáj volt. Tehát én nem arról beszéltem amikor valaki erősíti magát, hanem arról amikor vért izzad. Mert (szerintem) két dolog van: amikor elfáradsz, és amikor már rendesen túlhevülsz.

Mellesleg néha arra ébredek hogy lélegzek, többször megállt a szívem, ez persze ébren történt, azért vettem észre, általában fekvés, pihenés közben, amikor olyan nyugodt vagyok hogy hallom, illetve érzem ahogy dobog, ilyenkor néha előfordult, hogy egy pillanatra megállt (úgy képzeld el mintha egy ütést kihagyott volna). Meg néha, nagyon nagyon ritkán, akkor fájdalmat érzek a mellkasomban hogy szinte összeesek, ez egy furcsa görcs, szerintem ez csak a rekesz izmom lehet. Apropó hányszor tudod felhúzni magad?

2012. dec. 21. 23:28
 17/17 A kérdező kommentje:
...ébredek, hogy NEM lélegzek
2012. dec. 21. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!