Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem akarok b*zi lenni és ennek ellenére néha vonzódom hozzá!
2013. jan. 25. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
?
2013. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kihez ? mihez? Ha az vagy akkor az ellen nem tudsz semmit tenni.Nem tudom hány éves vagy,lehet még alakulóban vagy.Én nő vagyok,mégis megfordult már a fejemben hogy milyen lenne nővel.Mégsem vagyok leszbikus
2013. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Az a génekben van haver.. :S

Bocsi

2013. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az más hogy nem akarsz az lenni és hogy nem vagy az...

Erre gyógymód nincs

2013. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
mihez vonzódsz?pasi vagy és a f@szhoz?háááááttt.... ezt magadban kell helyre tenni
2013. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tudod mit csinálj?! Azonnal felejtsd el ezt a hülyeséget!!!

Inkább szerezz magadnak egy barátnőt mégmielőtt bármi b'zilkolodásra vetemednél. Akkor majd nem fogsz ilyen hülyeségeken gondolkodni. Ez nem egy betegség nem a génekben van hanem az agyadban dől el, akármit is mondanak a nagyokosok. remélem nem csinálsz hülyeséget!

Minden jót!

2013. jan. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát ez sajnos nem az agyban dől el.Ez genetika.Gondolod hogy bárki meleg akarna lenni?Hányan tagadják,megpróbálják lánnyal és mégsem megy?
2013. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A homoszexualitás feltételezett okai


Konszenzusos, összefoglaló és nagy magyarázó erejű biológiai elmélete jelenleg nincs, a téma élő kutatási terület.


Egyes pszichológusok azt hirdetik,[forrás?] hogy a homoszexualitást 10%-ban határozza csak meg a hajlam, 90%-ban a neuronháló "beidegződése". Ez a neuro-pszichológiai magyarázat pár olyan kérdést is megválaszolt, hogy egyesek miért későn (50 évesen például) döbbennek rá a "másságukra".


1. Genetikai elmélet


1993-ban Dean Hamer mikrobiológus olyan gént talált az X kromoszóma egyik végszakaszán (Xq28), amely kutatásai szerint a homoszexualitásért felelős.


Az egypetéjű ikervizsgálatok során már kiderült, hogy ha az egyik testvér homoszexuális, akkor ötven százalék valószínűsége van annak, hogy a másik is az. A kétpetéjűeknél, akik genetikailag nem azonosak, ez az arány csak 15%.


2. Hormonális elmélet


Magnus Hirschfeld német orvosprofesszor 1920-ban felvetette, hogy a férfi és női nemi hormonok arányának felbomlása okozza a homoszexualitást. Férfiak esetében elsősorban a tesztoszteron alacsony szintjére gyanakodtak és a férfi nemi hormon pótlásával próbálták gyógyítani a "betegeket". A kezelés sikertelen volt, ugyanis a páciensek nemi vágya fokozódott ugyan, de annak tárgya változatlanul az azonos neműek maradtak. Ennek az lehet a magyarázata, hogy a tesztoszteronra a magzati fejlődés egy adott szakaszában van szükség ahhoz, hogy a nemi identitást meghatározó agyi struktúrákat befolyásolni tudja.


Patkánykísérletekkel (léziós vizsgálatok) sikerült meghatározni,[forrás?] hogy a a hímek heteroszexuális viselkedéséért a hipotalamusz egy jól körülhatárolható területe felel. A hipotalamuszban található egyik mag a 3. életévtől 2-3-szor nagyobb férfiakban, mint nőkben és homoszexuális férfiakban, és rengeteg tesztoszteron receptort tartalmaz.


A kísérletek során az is kiderült, hogy az agyi struktúrák eltéréseit a magzati hormonszint különbségei okozzák.


Az agy tehát nemi differenciálódáson megy át: fiúknál az eredendően női jellegű agyat a magzati időszakban a tesztoszteron maszkulinizálja oly módon, hogy az ún. aromatáz enzim hatására ösztrogénné alakul, és ennek hatására alakulnak ki a férfiakéra jellemző sajátosságok, többek között a hipotalamuszban is. Ez a folyamat homoszexuálisoknál zavart szenved.


A nőies vonások másik neurológiai jele, hogy a homoszexuális férfiak agyában az ún. anterior comissurák, akárcsak a nőknél, vastagabbak.[forrás?]


Egyes vizsgálatok szerint,[forrás?] a tesztoszteron először a nemi szervek, majd az agy maszkulinizálását végzi el. A szexuális orientáció a terhesség 2-5 hónapja alatt alakul ki.


Az 1970-es években Günther Dörner német orvoskutató a homoszexualitást a „központi idegrendszer pszeudohermafroditizmusa”-ként fogalmazta meg.


Dörner és munkatársai szerint,[forrás?] ha az anya nagyon stresszes, akkor a gyerek nagyobb valószínűséggel lesz homoszexuális. Ezt a tényt igazolják azok az adatok, melyek szerint a második világháború alatt és közvetlenül utána sokkal több homoszexuális személy született.


Egy későbbi vizsgálat lényegében igazolta ezeket a következtetéseket: a homoszexuális személyek anyáinak 75%-a élt át valamilyen stresszt a terhessége alatt, míg ez az arány a heteroszexuálisok anyáinál csak 10%-nak bizonyult.

2013. jan. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt pont most olvastam én is :) És egyébként az állatoknál is létező dolog a homoszexualitás.
2013. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez a hormonális elmélet jó közelítésnek tűnik, bár ez a cikk kizárólag a férfi homoszexualitást tárgyalja és a női homoszexualitást szerintem eszerinte nem is lenne lehetséges.

Ettől függetlenül én eléggé biztosnak érzem, hogy a homoszexualitás tulajdonképpen egy bizonyos fokú agyi degenerációnak, rendellenességnek tekinthető.

2013. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!