Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik gyónni szoktak, azok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik gyónni szoktak, azok meggyónják a szexet a barátjukkal/barátnőjükkel? És az önkielégítést?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran teszitek? (évente egyszer vagy amikor megtörtént)


Kérem mindazokat, akik a vallással kapcsolatban nyilatkoznának negatívan, ne tegyék itt, nem erről szólt a kérdés. Köszönöm.



2013. jan. 28. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2013. jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%

"Kérem mindazokat, akik a vallással kapcsolatban nyilatkoznának negatívan, ne tegyék itt, nem erről szólt a kérdés. Köszönöm."

Pozitívan lehet??? Ez aztán a keresztyényi egyenlőség :DDD

Sorry, off... ;) De ez úgy bántott...

2013. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy marha érdekes kérdés, engem is érdekelne. Az én nézőpontom a következő. Mostanában nem gyakorlom aktívan a vallásom, mert valahogy az egyház nem az az intézmény, ami a feltétlen bizalmam élvezi, de ettől függetlenül hiszek istenben. Hogy pedig a szexualitás bűn-e ezt a mai napig nem sikerült eldöntenem. A tíz parancsolatban ugye ott vagy, hogy felebarátod házastársát ne kívánd, valamint, hogy ne paráználkodj...

És mi az a paráznaság kérdem én, erről szerintem a papoknak sincs fogalmuk. Valahogy ezt úgy értelmezem, mint a joggyakorlatban, hogy mindent szabad, ami másnak nem árt. Nos a szex és az önkielégítés pont az, ami senkinek nem árt. Hallottam már olyan feszegetését is a témának, hogy amennyiben gyermekáldás reményében történik úgy nem bűn minden egyéb esetben igen. De kérdem én, akkor mi a fenét keres a Bibliában az Énekek éneke? Ami ugyebár köztudott, hogy az ókori irodalom legszebb erotikus költeményeit tartalmazza. Szóval szerintem nem bűn, amennyiben mindenkinek jó:D:D

2013. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a gyónásnak csak úgy van értelme, ha hisszük, hogy amit meggyónunk az bűn. Én ezt nem érzem bűnnek. sem paráznaságnak.Egyes vélemények szerint a paráznaság csak a házasságtörés, és ez is egy "ne kívánd, ami a másé" parancs.
2013. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is így van, ahogy az előző írta. Csak azt kell - mondhatni csak azt érdemes - meggyónni amit te bűnnek érzel. Mert ha nem érzed bűnnek, nincs miatta lelkiismeret furdalásod akkor nem is fogod megbánni. meg úgyis tudod hogy újból fogod csinálni, tehát tök fölösleges! A gyónás lényege hogy azt elmondd, amit szerinted rosszul tettél, és amennyire telik tőled elkerülöd hogy újra elkövesd.
2013. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!