Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Demiszexualitás: van ennek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Demiszexualitás: van ennek értelme?

Figyelt kérdés

A demiszexuális "átmenet" az aszexualitás (amikor egyáltalán nem vágyik az ember szexuális kapcsolatra) és a "normál" szexualitás között.

Pontosabban azt jelenti, hogy az illető csak olyanok iránt képes szexuális vonzalmat érezni, akikkel már mély érzelmi kapcsolatban áll.


Na most kérdem én:

nem ez lenne a normális szexualitás?

Mégis miben különbözik ez a gyakorlatban attól, amit egy normális, kulturált ember csinál? Hiszen a többség azért mégiscsak olyanokkal fekszik csak le, akikhez közel áll...


Szóval a végeredmény ugyanaz - na de akkor minek erre egy külön név?

Mert ugye a homoszexuálisoknál érthető, mert őket sok támadás éri, és egy aszexuálisnak is szüksége lehet az elfogadásra a mai világban ami folyton csak a szexről szól...


De egy demiszexuálisnak (már ha tényleg van ilyen egyáltalán, és nem csak azért találták ki unalmas de feltűnési viszketegséges emberek, hogy érdekesebbnek hangzzon a teljesen átlagos szerelmi életük) tényleg megváltoztatja annyira a mindennapi életét, hogy szüksége legyen külön névre, zászlóra, felvonulásokra stb.?



2013. febr. 10. 20:57
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
87%
Amúgy van egy hatalmas hiba a gondolatmenetedben. Azt állítottad, hogy végeredményben úgy is egy "normális" kapcsolat jön ki. Ez a te értelmezésedben nem igaz, mert az, hogy valaki demiszexuális, az ugye annyit tesz, hogy csak azok felé képes szexuális vágyat érezni, akikkel mély érzelmi kapcsolatban van. De ilyen kapcsolat nem csak nő és férfi között jöhet létre... -.-" A demiszexualitásnak épp az a lényege (ebben a pánszexualitáshoz hasonlít is), hogy a nemek harmadlagosak.
2015. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

A téma folytatása az érdeklődőknek:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

2015. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

"Pontosabban azt jelenti, hogy az

illető csak olyanok iránt képes

szexuális vonzalmat érezni,

akikkel már mély érzelmi

kapcsolatban áll"


Nem mindenki van így ezzel. Te talán nem éreztél szexuális vágyat olyan emberek iránt, akiket nem ismersz? Kétlem, ennyit erről.

2015. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

#23: Őszintén?


Én például nem.


(nem a kérdező vagyok). Én sajnos nagyon kevés ember iránt érzek vonzalmat. Amikor bemegyek egy szórakozó helyre nem érzek minimális szexuális vonzalmat sem senki iránt, annak ellenére, hogy van aki tetszik, de nem érzem azt amit az átlag embernek kellene. Nemtől függetlenül.

Van pl. egy srác, akit megláttam és majd hanyatt estem tőle annyira tetszett, de szexuálisan nem éreztem semmit iránta. Kellett kb. 3 hónap mire valamit éreztem iránta szexuálisan, és 1 év mire teljesen vonzott, és mást nem is kívánok rajta kívül annyira. Ehhez azonban az kellett, hogy napi szinten beszéljünk minimum 1 órát, és szoros barátságban legyünk. Ismeri a keresztemet, csak "sajnos" ő heteroszexuális, de tiszteli, hogy mély és igaz érzelmeket táplálok iránta.

2015. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
62%

Hát persze utolsó, vannak kivételek, ezért úgy gondolom van értelme a demiszexualitás fogalmának.


Csak meg akartam cáfolni a kérdezőt. Én például leszbikus nő vagyok, és érezni érzek szexuális vonzalmat nők iránt akit nem ismerek, de ez nem jelenti azt hogy le is feküdnék velük.

2015. máj. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Na én demi-biszexuális fiú vagyok, és se fiú, se lány iránt nem érzek szexuális vonzalmat alapjáraton, ha nem ismerem és/vagy nem különleges a szituáció és/vagy nem érdekes számomra az egyénisége. Még akkor sem, ha intim viszonyban vagyunk. Ez szerintem elég gáz. A melegekkel erőltettem a legjobban a dolgot, de kiderült, hogy nem vonzódom hozzájuk. Nem jobban, mint a nőkhöz.


Viszont barátságból kialakult már vonzalom. Szerintem ez is gáz. Marad a remeteélet. :-/


#24-es voltam.

2015. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
100%
Létezik ilyen. Én 20 éves vagyok, a visszajelzések alapján szép, művelt, intelligens lány, és számos fiú próbált "felszedni", de bármilyen furcsán hangzik, 20 év alatt 2 fiú tetszett, és csupán ezzel a kettővel voltam képes bármilyen jellegű szexuális kapcsolatot létesíteni,( ezalatt nem csupán a szeretkezést értem, hanem a csókolózást is ) és velük is csak minimum fél év ismertség után ( ismertség alatt azt kell érteni, hogy szinte midnen napos beszélgetés ). Ezzel szemben elnézem a velem egykorúakat, akiknek egy éjszaka altt megvolt 2 pasi, nekem meg csak 20 év alatt sikerült kettőhöz vonzódnom. Szóval abszolut létezik ilyen, de ettől nem érzem magam kevesebbnek, vagy abnormális szexuális orientációval rendelkezőnek. Nehezebben megy a pár találás, és az emberek beképzeltnek mmeg frigidnek tartanak, maximum ennyi hátrányom van belőle. Nem értek egyet azzal, hogy ezt külön szexuális orientáltságnak tekintik.
2016. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 myosotis válasza:
100%
Egyetlen lényeges dologról feledkeztél meg, meg úgy általában azok, akik nem valami jók szövegértésből. Mi nem elhatározzuk, hogy nem fekszünk le valakivel, akit nem szeretünk, csak simán vonzónak találjuk, hanem NEM VAGYUNK KÉPESEK SZEXUÁLIS VONZALMAT ÉREZNI az illető iránt, amíg a mély érzelmi kötődés nem alakult ki. Ez nem döntés! Képtelenek vagyunk lefeküdni velük, mert konkrétan nem érzünk testi vágyat (vagy nem tudom, mi a jó kifejezés erre) irányukba. Nem alakul ki bennünk a szexuális vágy, a késztetés arra, hogy szexeljünk velük, még ha jóképűnek, vonzónak is tartjuk az illetőt. Hidd el, sok nehézséget okoz ez... Libidónk az van, én legalábbis kívánom a szexet, mégsem tudok lefeküdni senkivel, akihez nem kötődöm érzelmileg. Ez a legszemetebb dolog az egészben... :D Akarok szexelni, de nem tudok. :D És a demiszexuálisok egy része pont ezért sokáig magányos, mert ugye az ember többnyire nem 20 évesen találja meg élete szerelmét, hanem később. Már ha megtalálja. :/ Szóval nem kötekedésből mondom, de jó lenne, ha az emberek értve, figyelmesen olvasnának, mert ezzel megelőzhetőek a hülye kérdések.. -_- Ugyanis rögtön az elején leírtad, hogy: "...az illető csak olyanok iránt képes szexuális vonzalmat érezni, akikkel már mély érzelmi kapcsolatban áll." KÉPES SZEXUÁLIS VONZALMAT ÉREZNI. Benne van a szó, hogy "képes". Ami nem választás kérdése. És ezzel az egy mondattal (vagy inkább szóval) meg is van magyarázva. Ezért nem is nagyon értettem a kérdést. Nem tartom magam egy hú de jó csajnak, de a környezetem igen, sokan próbálkoznak is nálam, és nyilván nem értik, mi a baj velem, és mi a baj velük, hogy visszautasítom őket, de nem fogom világgá kürtölni, hogy demiszexuális vagyok. Így arc nélkül könnyű, de a valós életben már nem. :( Ráadásul attól félek, hogy ezek a férfiak esetleg azt hiszik, velük van a baj, ők csinálnak valamit rosszul, esetleg az önbecsülésük is sérül, pedig szó sincs erről...tehát akaratomon kívül bántok meg férfiakat azzal, hogy visszautasítom őket. De hülyíteni meg nem akarom egyiket se. Nekem személy szerint rohadt nehézzé teszi az ismerkedést. Pedig nem vágyom semmi másra, minthogy szerethessek egy férfit, aki viszont szeret. Persze, az már az én plusz nyomorom, hogy még szerelembe se tudok esni, eddig csak egyszer történt meg, gimiben, azóta nem. :( Nem tudom, ez miért van, de ez ugyanolyan röhejes, mert mint mondtam, erre vágynék a legjobban. És naaaaaagyon nem értem magamat, még most sem, huszonévesen. Elég nehéz ez anélkül is, hogy mások cseszegetnek érte. (Nyilván akinek nem inge, ne vegye magára.) Aki nem tartozik ide, az úgysem fogja megérteni, és úgysem akarja elfogadni.
2017. aug. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Fehér Barbara Kyoko ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Teljesen egyetertek Veled. En korabban egyszeruen csak azt gondoltam,hogy aki nem ilyen, az egyszeruen csak felszines, es nem tul magas erzelmi intelligenciaju. Xd Nem gondoltam volna, hogy amit 'alapnak' gondoltam, valojaban nem az a 'normal' vagy atlagos szexualitas, amit pedig mi gondoltunk annak, az pedig ilyen fura nevet kapott(demiszexualis), mintha valami szokatlan dolog lenne xd

2019. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Fehér Barbara Kyoko ***** válasza:
100%

Durva, hogy sokan, ha latnak egy szamukra csinos, helyes valakit, akkor mar kepesek vele fantazialni, es akar le is fekudnenek vele a valosagban is, ugy, hogy alig , vagy egyaltalan nem is ismerik ot. Ha pedig a valosagban megsem teszik meg, akkor az csupan onmegtartoztatas miatt nem teszik. Mar ertem , miert tartottam butasagnak az ilyen "melyik hiresseggel fekudnel le a ketto kozul? " kerdeseket

En se tudok elvonatkoztatni a szemelyisegtol,es a mely erzesektol,meg gondolatban sem, ha intimitasrol van szo xd

De hat latod, a vilagon sokfele ember el,nem kell, hogy Mindenkit megertsunk, eleg, ha beken hagyjuk, es tiszteletben tartjuk a masikat.😊

2019. júl. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!