Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Le van írva valahol (BTK...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Le van írva valahol (BTK például), hogy 14 és 18 év közötti nem szeretkezhet 18 év felettivel?

Figyelt kérdés

A pszichológusom és anyám is nagyon mondják, hogy bizony bizony ezt büntetik, de én még nem igazán találtam erre utaló jelet. Azt tudom, hogy 14 év alatti és 18 év felettiek viszonyát büntetik, de hogy ezt is?

15/L vagyok, csak érdekel a téma, nyugi.



2013. jún. 20. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem. Ha elmúltál 14 éves és a srác 18 felett van, és szexeltek, azt nem bünteti a Btk.
2013. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyád vagy tájékozatlan, vagy csak így akar eltántorítani még a gondolatától is :D Pszichológusod meg gyanítom, rosszul tudja.
2013. jún. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Anyukádék és a pszichológusod hazudnak neked.
2013. jún. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi, mentek a zöld kezek! :) Hát kár, hogy anya így próbál eltántorítani. Neki könnyebb is hinni a szavában, mert neki tudnia kell a törvényeket a munkája miatt :D

Ja, és légyszi, ne küldjétek az üzeneteket, roppant idegesítő.

2013. jún. 20. 23:01
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú, hogy anyukád tisztában van a törvényekkel és félretájékoztat...

Első voltam (egyébként ügyvédjelölt)

2013. jún. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Valószínűleg így próbál megvédeni a dologtól, vagy ilyesmi. :) Bár tényleg elég elgyötört próbálkozás.
2013. jún. 20. 23:08
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Kedves kérdező az élet egyik alapigazsága következik. A pszichológus bölcsész, a bölcsészek jelentős része pedig tök hülye.
2013. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

1978. IV. 201-202. §


201. § (1) Aki tizennegyedik életévét be nem töltött személlyel közösül, valamint az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét meg nem haladott személlyel fajtalankodik, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személyt arra törekszik rábírni, hogy vele közösüljön vagy fajtalankodjék, bűntettet követ el és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3)501 A büntetés


a) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben,


b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben


meghatározott bűncselekmény sértettje az elkövető hozzátartozója, vagy nevelése, felügyelete, gondozása, gyógykezelése alatt áll, illetve az elkövető a bűncselekményt a sértettel kapcsolatban fennálló egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaélve követi el.


202. § (1) Aki tizennegyedik életévét be nem töltött személyt arra bír rá, hogy mással közösüljön vagy fajtalankodjék, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személyt arra törekszik rábírni, hogy mással közösüljön vagy fajtalankodjék, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3)502 A büntetés


a) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben,


b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben


meghatározott bűncselekmény sértettje az elkövető hozzátartozója, vagy nevelése, felügyelete, gondozása, gyógykezelése alatt áll, illetve az elkövető a bűncselekményt a sértettel kapcsolatban fennálló egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaélve követi el.


202/A. §503 Aki tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel ellenszolgáltatás fejében közösül vagy fajtalankodik, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2013. jún. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha jól értelmeztem tehát nem büntetendő, amit én kérdeztem.
2013. jún. 20. 23:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Kivéve ha fizetnek érte :)
2013. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!