Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Huxley "Szép új világa"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huxley "Szép új világa" megvalósul?

Figyelt kérdés
Többen is vannak, többek közt ezen az oldalon is, akik halál komolyan azt vallják, tehát nem csak poénkodás szintjén, hogy mindenkinek a saját "szintjén","kasztján" belül kellene társat keresnie, azaz a jóképűeknek/gazdagoknak fullos csajokat, az átlagosoknak meg átlagos lányt. A kérdésemben említett könyvben kísértetiesen hasonló dolgok vannak leírva! Ezek szerint szép lassan így fog berendezkedni a társadalom, és mindenki átveszi majd ezt az abnormális gondolkodást?

2013. júl. 13. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Köszi, én nem. Ez nem a 14. századbeli erős feudális rendszer.

Én csóró vagyok, és tök átlagos, mégis gazdag pesti srácok akartak velem járni, bevállalva a távkapcsolatot, stb.


C

2013. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez egy több ezer éves hagyomány, félreértetted a könyvet (olvastam). Nem ez a könyv lényege, a mesterséges kasztrendszer, egyéni érzelmek elnyomása sokkal fontosabb.


Ezt régen így mondták:


„Guba gubához, suba subához”


Hasonló helyzet, azonos vallás és származás, régen is sokan ezt tartották jónak. Akkor a többség. Az érzelmi alapú házasság 80-100 éves találmány.

2013. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

ez nem csak a könyvben van így hanem többnyire a valóságban is.

Én pl. egyszerűen öltözök, átlagos vagyok.

A fullos gazdag helyes pasik kb. levegőnek néznek az utcán, épphogy keresztül nem esnek rajtam.

A nagyon nyomik félnek tőlem, pár hozzám hasonló csóri átlagos próbálkozik.

Unokatesóm meg fullos gazdag csaj, neki mindig helyes, izmos gazdag csávói vannak.

2013. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tyler913 ***** válasza:
71%
Én is úgy látom,hogy megvalósulóban van a szép új világ,de nem a kasztrendszer szintjén. Szerintem a Huxli bácsi által lefestett disztópiában nem a kasztrendszer a legijesztőbb,hanem hogy az embereket mesterségesen lelki gyerekkorban tartják,a természetes emberi közösségeket,főképp a párkapcsolatot és a családot teljesen aláássák,idejétmúlt,fölösleges dologként tüntetve fel. Elhitetve az emberekkel,hogy az életben két dolog számít: a fogyasztás és a testiség korlátlan élvezete. Ez számomra sokkal ijesztőbb,mint az általad észrevett dolog.
2013. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Tyler jól látja.
2013. júl. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%
az a könyv nem ér semmit... végigolvastam, borzadály.
2013. júl. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon jó könyv és világhírű, de ez nem tartozik a témához.:)
2013. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bunkó vagy báxkszlí!!! pofon*
2013. júl. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem értetted a könyvet.

Egyrészt abban az embereket gyártották aszerint, hogy miből mennyire volt igény.

Másrészt ebben tényleg semmi újdonság nincs.

2013. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondja ezt the_sunset_limited, aki egy riherongy amúgy is...


Kérdésedre visszatérve kérdező...kicsiny hazánk nem India...itt nincsen kasztrendszer, szabad párválasztás van. Innentől fogva nem kell folytatnom ugye?

2013. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!