Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontos a felvilágosítás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos a felvilágosítás a szülő részéről?

Figyelt kérdés
Engem szüleim sosem világosítottak fel sem a szexualitásról, sem a menstruációról. Még is tudtam már 11-12 évesen hogy melyik micsoda, hogy "működnek", miért történnek. Továbbá iskolában is volt felvilágosító óra 5.-ben már, biológiából is tanultuk a szaporodást. Ennél fogva nem értem, hogy ha egy 13 éves gyereket a nem világosítanak fel a szülei, miért ne tudná hogy mi micsoda. Meg itt van az internet, valamit nem ért a drága beírja google-ra, annyi oldal foglalkozik ezzel is. Szóval a MAI VILÁGBAN miért akkora tragédia ha egy kamasz gyereket nem világosítanak fel?

2013. aug. 19. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy videó, ami ezen oldal alapján készült...

http://www.youtube.com/watch?v=WGmgniFMQPU

2013. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Utána meg irkálja ide a hülyéje, hogy "orálisan kielégítette a pasiját, lehet-e terhes"- ezért. Vannak emberek akiknek gyorsabban és többet fog az agyuk mint az átlag, de vannak az alatt is!
2013. aug. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
engem se világosítottak fel a szüleim,a suliban meg csak ilyen gagyi módon. mégse lettem se r.ibanc, se rosszabb, ha kíváncsi voltam valamire, akkor utána néztem. szerintem cseppet sem örültem volna neki, ha anya elkezd nekem beszélni a szexről. sőt.
2013. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem az anyukám csak annyit mondott, hogy a fiúktól 3 lépés távolságot kell tartani. És ezzel be is lett fejezve a felvilágosításom.

Persze tudtam, hogy mi micsoda, biológia órán a száraz tanagyag le volt adva, a többit meg a barátnőkkel kisakkoztuk. Ebből jó nagy baromságok születtek. Itt sokan ki vannak akadva egy-egy buta kérdés után, hogy mi van, manapság nem tanítanak biológiát, de az "én időmben" is kérdeztek hülyeséget a tinik:

Lehet-e zuhanyrózsától teherbe esni ha bespriccelt magának? Azt hallotta, hogy annak kell bevenni az esemény utánit, aki "alul volt", a fiú került alulra, ő vette be...


A gyerek nevelése a szülő felelőssége, persze nem én tanítom meg neki a kétismeretlenes egyenlet megoldását, de a szellemi és testi fejlődését a szülőknek kell felügyelni, hogy megfelelő irányba halad és a szükséges ismereteket elsajátítsa. Nem lehet azt várni, hogy egy ilyen fontos dolgot majd mások megtanítanak neki. Főleg úgy, hogy a következmények a gyereket és a szülőt terhelik. Akár abortusz, akár egy későn felfedezett terhesség és a gyerek élete el van cs...szve, ha meg kapok egy nem kért csecsemőt, akkor az az egész családra hatással van. Innentől kezdve nem bízom a véletlenre, hogy a gyerekem tudja, hogyan működik a teste, hogyan kerülheti el a nemi betegségeket és a nem kívánt terhességet.

2013. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Leginkabb azert lenne fontos, mert altala megteremtodhet otthon egy olyan legkor, amiben a fiatalnak nem kell azt ereznie, hogy a szexualitas valamifele tabutemanak szamitana es tudni fogja, hogy lehet a szulokkel nyiltan es oszinten beszelni azokrol a dolgokrol, amik torvenyszeruen foglalkoztatni fognak minden kamaszt.


Kvazi lehetoseg arra, hogy a szulok ne (kizarolag) ugy tekintsenek a gyerekukre, mint az "en draga kicsikem, akit megovok mindentol es mindenkitol", hanem formalodo, szep lassan onallosodo, fuggetlen szemelyisegkent, aki lassan atlep a felnottkorba es a szexualitas is az elete resze lesz, ahogyan az termeszetes.

Jo alkalom arra, hogy egy kamasszal, aki ebben a korban lehet a legerzekenyebb, legserulekenyebb, ereztessuk azt, hogy komolyan vesszuk ot es hisszuk, hogy van annyira felelossegteljes es ontudatos, hogy ilyen dolgokrol is nyiltan lehessen mar beszelni vele (amivel persze nem azt mondom, hogy onnantol kezdve ez legyen a kozponti tema es minden apro reszletet kibeszeljunk, de lehet azt ereztetni, hogy ha baj van, vagy valami nem tiszta, akkor lehet kerdezni es oszintenek lenni).

2013. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert hiába van elvileg "iskolai felvilágosítás" az itt feltett kérdésekből világosan látszik, hogy a szexuális tudása a fiataloknak a nullához konvergál. Fogalmuk sincs a fogamzásgátlásról, sok lány tudja, hogy kell szopni, de a saját csiklóját nem találja meg, jönnek a kérdések, hogy terhes lehet-e ha hozzáért egy farokhoz, vagy fog-e hízni a fogamzásgátló szedésétől, nem tudja, mi az orgazmus, nem tudja, a cuklusa hogyan működik, a tinédzser fiúk nagy része a vagináról borzasztó téves, misztikus filmekbe illő elképzelései vannak, miközben a pénisz működését mindenki érteni látszik.

A felvilágosítás nem csak annyiból áll, hogy a farkat be kell dugni a vaginába, hanem minden velejáró dologról.

2013. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azert, mert ha baj van, csak a szulohoz fordulhat, senki mashoz. Fontos, hogy a gyerek erezze, hogy batran kerhet segitseget a szuleitol, nem kell szegyenkeznie.
2013. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!