Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hat még a fogamzásgátló vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hat még a fogamzásgátló vagy mindenképpen vegyek esemény utánit? Úgyhallottam azt csak receptre adják és nagyon fájdalmas.

Figyelt kérdés
A barátommal 1éve vagyunk együtt. Már 7hónapja szedem a fogamzásgátlót. Az utolsó menstruációm 2hete jött meg úgy, hogy még volt bogyóm 6db. (előtte 2 nappal elfelejtettem bevenni. ) Mivel nem volt még meg a következő havi így gondoltam kihagyom ezt a hónapot. Eddig használtunk óvszert de ma szeretkeztünk nem védekeztünk. Mit csináljak?
2013. okt. 28. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:

na nézzük szépen sorban

a fogamzásgátló azóta nem hat, hogy 2 szemet is elfelejtettél bevenni

ez egy gyógyszer és nem úgy működik, hogy hopp most 1 hónapot kihagyok, aztán meg hopp 2 hónapot kihagyok - érdemes volna egy nőgyógyásszal konzultálnod, hogy mit kavartál a szervezetedben

azért jött meg hamarabb, mert 2 szemet is elfelejtettél bevenni - úgy jártál el, ahogyan a betegtájékoztató írja? (ami szerintem az, hogy onnantól kellett volna kiegészítő védekezést használni)

szerintem a fogamzásgátló a 2 napos felejtés óta nem véd, így ha még ráadásul mindenféle védelem nélkül is voltatok együtt...igenis van esélyed a terhességre

az eseményutáni itt már nem sokat ér...

de hogy a kérdésre is válaszoljak, az eseményutánit receptre írják és egy tabletta, így önmagában nem fájdalmas (??) viszont kellően megzavarja a hormonháztartásod

2013. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minek szexelsz egyáltalán, most komolyan?

Ha vetted volna a fáradtságot és elolvasod a betegtájékoztatót, abban minden benne van. Az is, hogy ha csak 1 szemet kihagysz, már csökkenhet a tabletta hatása és teherbe lehet esni. Na, ehhez képest, te még abba is hagytad és úgy együtt voltál a barátoddal gumi nélkül!

Persze, hogy lehetsz terhes!

És a fogamzásgátló nem úgy megy, hogy gondolok egyet, kihagyok egy hónapot aztán megint szedem.

Mert nem lehet! Ha valaki abbahagyja, akkor el kell telnie egy időnek még újra lehet szedni!

Ha 1 vagy 2 szem kimarad, akkor nem az a megoldás, hogy abbahagyod, hanem hogy pótolod az összes kimaradt szemet és mellette kiegészítő védekezést alkalmaztok egy ideig! És akkor utána nincs gond. De így nagyon is van!

És ha valaki fogamzásgátlót szed, az kizárja az esemény utáni tablettát. Na, már most, te jelenleg nem szeded, de záros határon belül szedted, amit meg orvos eldönt, hogy felírja-e így az esemény utánit vagy sem.

Mindenképpen menj orvoshoz és majd ő megmondja, hogy mi a teendő!

És legközelebb, ha már annyira szexelni akartok, legalább ésszel tegyétek azt!

2013. okt. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!