Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem érzik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek miért nem érzik a társastáncot szexistának? (főleg nők válaszát várom)

Figyelt kérdés

Most "társastáncnak" nevezek mindent, ahol férfi vezeti a nőt, kizárólagosan (= valamilyen módon ő a kezdeményezőbb).

Ugye ez is egy kulturális, nemek közötti beidegződés, ahol a nő csak másodrendű szerepben van. (Ha "piedesztálara" van emelve, az ugye csak erősíti ezt.)

Ez tipikusan olyan szokás, amiben a férfinak és a nőnek is megvan a maga "dolga". Mi ez, ha nem szexizmus?

(Nyugalom, ezzel nem a nemi sztereotipizálást akarom legalizálni, csak tényleg érdekel az oka, hogy ez miért maradt meg így, és miért nem zavar senkit.)


2013. nov. 24. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember egyszerűen nem érzi, hogy a férfi lenne a "vezér"!
2013. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én társastáncolok pár éve és én is elgondolkoztam ezen.

Meg pár táncban,főleg latinokban akad jópár szexet imitáló mozdulat is,ott is a fèrfi a domináns..


Szerintem csak annyira élvezik,hogy nem akarnak ellene fellépni:D

2013. nov. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Így is túl sok mindenre fogják rá, h szexista. Nem véletlenül alakult ki a történelem során, h mi a férfiak, és mi a nők dolga (nemcsak a táncról beszélek, hanem nagy általánosságban).
2013. nov. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekszülés is szexista. Miért csak a nők csinálhatják?
2013. nov. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nőként abszolút elfogadom ezt, mert az élet úgyis rengetegszer mást produkál. Rengeteg kapcsolatban a férfi a gyengébb, és a nő az erős, az irányító. Nem csak akkor lehet harmonikus a kapcsolat, ha mindkét fél kiegyenlített, valakinek egyszerűen szüksége van egy határozott társra, mert ő maga bizonytalan. Attól még, hogy egy nő alárendeli magát egy férfinak a táncban, közel sem biztos, hogy az életben is így van.
2013. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!