Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mint mondd ez a versrés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mint mondd ez a versrészlet a szerelemről?

Figyelt kérdés

Mert míg kell csak egy árva perc,

Külön; neked,

Míg magadra gondolni mersz,

Míg sajnálod az életed,

"Míg nem vagy, mint egy tárgy, olyan

Halott és akarattalan:

Addig nem vagy a többieknél

Se jobb, se több,

Addig idegen is lehetnél,

Addig énhozzám nincs közöd."



2013. dec. 30. 12:49
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*mond bocsi
2013. dec. 30. 12:49
 2/20 anonim ***** válasza:
Mont miattad elkezdtem bömbölni :''''(
2013. dec. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A költõ kisajátítana valakit magának
2013. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
kissé patológiás...
2013. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Kesze-kusza gondolatsor ez. Mintha két verset akarna egybe gyúrni. Két létérzést. Mivel szoktam verseket írni, jobban belelátok az ilyen írásokba. Számomra éretlen az alkotó felfogása és egoista.
2013. dec. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Költőnő? ***** válasza:

teljes birtoklás és beolvasztás. Sztem gyönyörű az egész vers és sokkal jobban visszaadja az egész gondolatiságát:))

magyarul, a minden sejtedben, gondolatodban nem vagy az enyém: viszlát!

2013. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Szabó Lőrincet szerintem azért nem kéne leírni, igen az biztos, hogy egoista volt, de az éretlent nem mondanám, csak más volt a világszemlélete.
2013. dec. 30. 12:54
 8/20 Költőnő? ***** válasza:

Sztem kora egyik legzseniálisabb költője volt...

h beteges a gondolatsor? meglehet.

De az összes nagy költő az volt vmilyen szinten: Tóth Árpád, Pilinszky, Ady, Juhász Gyula...

Szabó Lőrinc költészete nagyon nehéz és sötét, de gyönyörű, épp azért mert olyan beteg.

2013. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az író szerelmes az már biztos,de amíg a szerelme akihez a versikeben szol nem adja at magat testileg lelkileg a költőnek,addig csak ugyan olyan nő,mint a többi. Kicsi egoizmust látok benne,miszerint barkit megkaphat,de ettől az egy lanytol csak a szerelme kell.
2013. dec. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ja, hogy Szabó Lőrinc írta. Őt egyébként szeretem a Lóczi óriás lesz című verse az egyik kedvencem, mert olyan csodásan elbeszélős stílusú és nemes egyszerű. De ez a verse egy kesze-kuszaság számomra. Önzés a javából.
2013. dec. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!