Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Barátnöm régen vagdosta magát, de leszokott róla, mikor összejöttünk.Most vagyunk együtt hat hónapja és a hét elején megláttam, hogy heges a keze.Megkérdeztem, hogy miért csinálta, de nem akarja elmondani.Nem letámadtam vagy valami, de segíteni akarok neki.
2014. jan. 29. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele szép nyugodtan,győzd meg,hogy semmi értelme nincs,meg,hogy szereted és nem akarod,hogy ezt csinálja.
2014. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Moszuke ***** válasza:
56%

hát ez pszichológus.

nem a te dolgod segíteni rajta. önmagán kell segítenie és ehhez szakember kell.

nem ez nem összekeverendő a gumiszobával, meg a pszichiátria ahol gyógyszert kapsz és csá.


itt beszélgetnek vele, tréningekkel fejlesztik az énjén, a lelkét.


te mellette lehetsz, támogathatod a fejlődése közben, de te nem az apja vagy, vagy az orvosa.

se nem képességed, se nem kötelességed rajta segíteni.

2014. jan. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Dr csernus
2014. jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

lehet, hogy nem is tudja elmondani, mert már reflex és nem azért csinálta, mert volt valami konflikt vagy idegesítő helyzet.


szerintem azzal tudsz neki segíteni, ha úgy viselkedsz, hogy "ne félj, amíg engem látsz". átöleled, és nem kérdezősködsz, és "minden rendben lesz". hadd érezze magát biztonságban egy pár pillanatra.


nem hazugság. közben mindenki pontosan tudja, hogy mi van. a lényeg a gesztus. a szándék. a bizalom.


vagy a másik lehetőség: készen állsz arra, hogy mikor kiderül, hogy mi baja, tényleg csinálsz is valamit. pl felajánlod, hogy beszólsz a szüleinek, ha velük van baja. ezt persze nem árt komolyan is gondolni.

vagy ha valamitől fél, akkor elintézed helyette, vagy elkíséred.


különben ha szeret, akkor ki lehetne próbálni az üzletelést is. pl azt mondod: sejtem, x, hogy nehéz most neked, de mégse csináld. ha kibírod ezt a hetet, vasárnap elviszlek valahova, ahol még sose voltál.

ezt inkább édes zsarolásnak mondanám.


de ne sajnáld, nem az fog segíteni.

2014. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!