Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok errol az idezetr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok errol az idezetrol? Szerintetek igaz? Nem erdemes valaki utan vagyodni mert ugysem tortenik meg?

Figyelt kérdés
Szerelem. A napokban rájöttem valamire. Az ember csak akkor szerelmes, ha valami elérhetetlen után vágyódik. És most nem a plátói szerelemre gondolok. Az más. Arra gondolok, amikor nem tudod megfejteni a másikat, nem tudod ő mit gondol, mit érez, de azt tudod, hogy van valami. Aztán mégsem történik semmi. Eltervezel valamit, megálmodsz pillanatokat találkozásokat, mondatokat, vallomásokat, csókokat, öleléseket, és nem történnek meg. Soha sem az történik, amit eltervezel. És ilyenkor mit érzel? Hatalmas csalódást. Összetörsz, lehet, hogy nem tudatosan, de folyton csak ezt kérdezed magadtól és az élettől – miért nem történik meg végre egyszer úgy, ahogyan én elterveztem. Annyira boldoggá tenne. De ez nem az élet. Az élet kiszámíthatatlan, soha nem tudhatod mi a terve, egy biztos: nem az, amit te elterveztél. Ne tervezz. Semmi értelme, csak magadat kínzod vele. És addig is, élj a pillanatnak, mert hidd el, előbb, vagy utóbb mindenre fény derül, lehet, hogy hetekkel, lehet, hogy évekkel később jössz rá a dolgok értelmére és fejet hajtasz az élet felett, mert lehet, hogy akkor, abban a pillanatban életmentő lesz számodra.
2014. jan. 31. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Általánosítani azért nem kellene. Az egy dolog, hogy most esetleg depressziós vagy, valami fájdalom ért, de nem lehet általánosítani. Gyakran megesik, hogy nem úgy jön össze egy kapcsolat, nagyon is gyakran, ahogy azt a felek elképzelik először, de ez nem mindig van így.
2014. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem nem! nem en irtam.
2014. jan. 31. 20:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Oravecz Nora az ertelmi szerzoje...
2014. jan. 31. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor is így gondolom. :) Az, hogy egyes szám második személyben írtam, azzal nem feltétlenül Rád gondoltam, csak néha így is ki lehet fejezni, ha az ember általános alanyt használ. :)
2014. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
amugy teljesen igazad van
2014. jan. 31. 20:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az én helyzetemre most tökéletesen illik... Csak egy emberbe voltam/vagyok szerelmes, pontosan így történik, ahogy az idézetben le van írva, de általánosítást én sem tudok írni.

Ha te is hasonló helyzetben vagy, azt mondom kitartás, és tényleg ne lovald bele magadat a reményekbe! Valószínűleg igazat állít a szöveg, az effajta álmaink sohasem válhatnak valóra, próbáljunk meg a realitásra építeni.

Remélem segítettem... :)

L/17

2014. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez az idézet a viszonzatlan szerelemről szól. A viszonzatlan szerelem, és a szerelem két külön műfaj.


Ha viszonozzák a szerelmet, nem érdekel, ha nem jönnek el a megtervezett pillanatok, mert helyettük van ezer más, legalább annyira jó élmény. Ha viszonozzák az érzéseid, tudod, hogy neki is annyira fontos vagy, mint ő neked.


A viszonzatlan szerelemnél csak a tervek vannak, és a saját vágyaid, terveid. Nincs más ami összeköt. Nincs ami pótolja az elmaradt pillanatokat.


Ez az én véleményem, így tudtam röviden összefoglalni a gondolataimat a szerelemről. Azt, hogy milyen is valójában, szavakkal nehéz elmondani.

2014. jan. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!