Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanám az egyik barátnőmne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondanám az egyik barátnőmnek, hogy én lehet, hogy többet szeretnék. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés

Igazából lehet úgy is válaszolni a kérdésre, hogy ezt a szöveget nem olvasod itt végig, csak kérlek ne annyit írj, hogy beszélve. Köszi!


(Egyébként lány-lány téma, de itt most nem annyira számít, mert ő is leszbikus, szóval ezzel nincs gond.)


Csak barátok vagyunk, de én már jó ideje többet szeretnék, de most jöttem rá, hogy ez így nem mehet tovább, hogy én csak reménykedek, hogy majd egyszer, de nem történik semmi, és nem is tudok addig továbblépni, amíg nem tudom biztosan a válaszát (ami szinte biztos, hogy nem).


Eddig mindig a bulikra terveztem, hogy na majd ha iszok, akkor bátrabb leszek, majd lesmárolom, és akkor tuti belém szeret (haha). Aztán ennek mindig z lett a vége, hogy féltékenységi rohamom lett és csak undok voltam vele, szóval bár most lesz nemsokára a szülinapi bulim, megint lenne egy ilyen "remek" lehetőség, de rájöttem, hogy nincs értelme várnom.


Szerintem rosszabb esélyekkel indít ez a megbeszélős dolog, mert nyilván, ha még sosem gondolt rá, akkor nem fog most hirtelen a nyakamba borulni, míg ha ténylegesen lépnék, lehet hogy átgondolná, de hiába halogatom, képtelen vagyok rá.


Úgyhogy úgy döntöttem, hogy beszélek vele. Persze nem azt fogom közölni, hogy szeretem (habár így van, és hozzátenném, hogy sosem szerettem még senkit így), csak annyit mondanék, hogy remélem tudja, hogy szeretem, mint barátot, de mi van, ha én többet akarnék. Szóval mintha ez csak egy plusz lehetőség lenne.


Na de szerintetek van esélye, hogy ezt így megbeszéljük? Mert mindig azt mondják, hogy ezeket meg kel beszélni, de én sosem éreztem, hogy tudnék ilyesmiről beszélni, de most tényleg elhatároztam magam. Ti hogyan vezetnétek fel a témát, mit mondanátok? Vagy szerintetek, hogy lehet egy ilyen helyzetet kezelni? Vagy tényleg inkább az lenne jó, ha cselekednék?


Köszi, ha végigolvastad, és válaszolsz. :)



2014. máj. 12. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a barátnőd is leszbikus, akkor meglepődni nem foga annyira, az tuti! :) Szerintem ne csókold meg meg semmi ilyesmi, nehogy aztán utána a közeledbe se menjen. A beszélgetés jó ötlet, de lehet, előbb próbálj finoman utalgatni, tudod, mint amikor egy srác felé is jeleznéd, hogy tetszik neked. Ahogyan ránézel, ahogy mosolyogsz, a kétértelmű megjegyzések... Ha nem esik le neki, akkor szerintem kérdezd meg tőle, benne lenne-e esetleg valami többen is.
2014. máj. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, most mindenféle bátorítás is jól jön. :D

Ja, egyébként ezt kifelejtettem, hogy arra is gondoltam, hogy azt kérdezem, hogy ő sosem gondolt-e még arra, hogy köztünk több is lehetne, mert szerintem jó párost alkotnánk... de ezt csak ilyen tök lazán kérdezném, kerülve bármi kötelezettség-érzetet, csak hogy azért még is tudja, hogy mi a szitu, meg hogy egyáltalán elgondolkodjon rajta.


Ez a verzió a képzeletemben nagyon jól néz ki, csak nem tudnám előadni, meg ehhez valami olyan szitu kéne, ahova ez beleillik, ehhez lett volna jó az este sétálgatás, de azt most nem tudom összehozni... Ez úgy minden felvezetés nélkül fényes nappal elég furán hangzana szerintem. :/

2014. máj. 12. 09:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy a legalapvetőbbnek kellene lennie két ember között (barátoknál és partnerkapcsolatban) az őszinte kommunikációnak, mégis a legtöbb ember hallgat, ferdít, hazudik. Sohasem lesz jó vége pedig.

Szóval őszinteség, kedvesség, beszélgetés! Ha nemet mond, legalább tudod, hogy megpróbáltad.

2014. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolnám, de ha őszinte lennék, elmondanám, hogy szeretem, de az meg a lehető legrosszabb mód elkezdeni egy kapcsolatot, legalábbis ezt mondják.

Persze fontos az őszinteség, de ha azzal csak elijesztem, akkor nem szeretném.

De egyébként most már úgy vagyok vele én is, hogy jobb lenne az is, ha visszautasítana, mint ez a bizonytalanság.

2014. máj. 12. 09:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd azt, amit leírtál. Lehet, hogy eddig azért nem lépett, mert nem tudta, hogy te mit akarsz. Sok sikert! Majd írj, hogy mi lett! :)
2014. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást. :)
2014. máj. 12. 13:58
 7/10 anonim válasza:
Az őszinteségnél nincs jobb és tisztább megoldár :) Azt akkor is értékelni fogja,ha nemet mond.Azzal is előjöhetsz miután elmondtad neki és esetleg nemet mond,hogy egy próbát megér!Mindenki megérdemel egy esélyt :) Csak nyugi!Ügyesen :D
2014. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kérdés megválaszoláságoz nem ártana tudni, hogy hány évesek vagytok.
2014. máj. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, tényleg, azt kihagytam. 18, mindketten. :)
2014. máj. 13. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Na,és lett valami azóta?:D

Próbáld meg,ha mégsem!

2014. máj. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!