Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, akinek soha mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, akinek soha mindig rendszertelen a ciklusa?

Figyelt kérdés

15 éves koromban jött meg a menstruációm, most 22 vagyok. Soha nem jött még meg normálisan, mindig hamarabb jön meg vagy késik a kelleténél, általában inkább késik. Most is pl már 5 napja meg kellett volna jönnie, de jeleit se észlelem még, hogy mostanában meg akarna jönni. /terhes nem vagyok, nem volt szexuális kapcsolatom 5 hónapja/


Amikor tablettát szedek, olyankor értelemszerűen rendszeres mert a tabi beállítja, de mikor nem szedek, olyankor soha.


Miért nem áll be normálisan?


2014. máj. 22. 21:34
 1/7 A kérdező kommentje:
soha mindig :D ezt jól megfogalmaztam, bocsi, remélem érthető
2014. máj. 22. 21:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez velem is így van, de nem tudni miért, mondjuk én azért nagyjából tudom mikorra számítsak rá, max 1-2 napot tévedek, ettől függetlenül teljesen rendszertelen. Bár engem nem zavar. 19/L
2014. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is össze vissza jön meg, van hogy 15 napra vagy hogy 80-ra. Van szexuális életem, nem szedek tabit.
2014. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem is összevissza van,nem is érdemes beírni a naptárba, úgysem akkor fog megjönni...
2014. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én 20 éves vagyok 4 éve menstruálok, de soha életembe nem volt olyan hogy pontos lett volna most is ott tartok hogy már 8 napja meg kellett volna jönnie,én sem vagyok terhes mert jó ideje nem voltam együtt senkivel mégsem jön meg,stresszes se voltam az elmúlt hetekben úgyhogy nem tudom :/ :)
2014. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem is számolom mikor kéne megjönnie, csak úgy találomra beszoktam lőni hogy na most valamikor hónap elején kéne vagy hónap végén, aztán mikor találgatok mikor kéne megjönnie olyankor már mindig előtte pár nappal fel vagyok készülve betéttel hogy meg fog jönni (mert nálam nincs előtte semmi jele, szóval se folyás, se has fájás semmi), de volt olyan is hogy napra pontosan kiszámoltam és előtte 2-3 nappal jött meg aztán, szóval inkább nem is számolgatok már :D

20L

2014. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs óramű pontosságú menstruáció. Vannak a kivételesek, akiknek igen de a hatalmas átlag nem az x. napon menstruál hanem x+- 5-6 nap. Ha 28-36 nap között vannak a ciklusaid, akkor teljesen normális vagy és rendszeres a menstruációd. Akkor hívhatod rendszertelennek ha egyik hónapban megjön, a másikban nem, vagy ahogy fent írta valaki, hogy 15 és 80 nap között bármilyen lehet a ciklus hossza. Erről nőgyógyászt kérdeztem meg, mert én is aggódtam, hogy 10 év után se tudtam napra pontosan megmondani mikor jön meg csak annyit, hogy minden hónapban van, akkor mondta, hogy ne aggódjak, teljesen normális a ciklusom.


A tabletta alatt pedig nem menstruálsz hanem megvonásos vérzésed van, ezért óramű szintű. Ha akkor menstruálnál akkor nem működik rendesen a tabi. Jó lenne ezt helyre rakni a fejekben, hogy nem beállítja a vérzés hanem rendezi a hormonszintet és időlegesen (amíg szeded) konzerválja a sajátod. Ezért írja fel sok nőgyógyász vérzés gondokra, mert a saját rendszered hibásan működik és sok esetben javítani nem lehet rajta csak tűrni, de kényelmi okokból egyszerűbb a tabletta szedés.

2014. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!