Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Megismerkedtem egy fiúval,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megismerkedtem egy fiúval, később kiderült, hogy magas fokon depressziós és pszichiátriai kezelésre szorul. Azt hiszem szeretem őt, most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ismerkedésünk kezdetekor nem vettem észre rajta semmit, teljesen normálisan viselkedett, a legeslegkedvesebb fiú volt eddig az életemben. Később kiderült, hogy olyan szinten depressziós, amit talán lehetetlen kezelni és gyógyítani, emellett pedig még rendszeresen (napi szinten) iszik és drogozik is. 23 éves, a szülei 3 évvel ezelőtt meghaltak, nincsenek testvérei, teljesen egyedül van és még sok más olyan dolog történt az életében, ami kiváltotta ezt.

Pár napja nem beszéltünk már, megszakítottam vele minden kapcsolatot, amikor megtudtam róla az igazat, de tegnap felkeresett és bevallotta, hogy szeret. Barátnőm anyja pszichológus, aki azt mondta, lehetetlen segíteni rajta, aki ilyen mértékben depressziós, az többé nem lesz egészséges ember és nem fog tudni teljes értékű életet élni. Enyhíteni lehet, de meg nem lehet szüntetni.


Egyrészt hiányozna, mert nem találkoztam még olyan sráccal mint ő, másrészt pedig tudom, hogy nem lennék vele boldog, mert lelkileg teljesen halott, harmadrészt pedig neki így már nincs sok hátra.


2014. jún. 28. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ha nincs senkije akkor hatalmas szüksége van rád.
2014. jún. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet segíteni,mindig tud változni az ember,mégha nagyon nehéz is de tud.Csak el kell határozni és tenni érte,igaz amint mondtam nem könnyű.És kellesz neki.
2014. jún. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ohhhhh :/
2014. jún. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 aladar12 ***** válasza:
legyél vele. lehet rajta segíteni (mindenkin lehet, csak az ember nem akar sok energiát belefektetni egy reménytelennek tűnő esetbe)
2014. jún. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Adj neki egy esélyt, pl. kösd feltételhez hogy vele maradsz, nem ihat, nem drogozhat megprobál egészségesen élni..ha nagyon akar tudna változni, beszéljétek meg.
2014. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Szegény srác.. Nagy szüksége van így rád lehet hogy megváltoztathatod kicsit és időröl időre boldogabb jobb kedve lesz veled csak ne hagyd el Ha szereted :)
2014. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Rossz érzés olvasni a soraidat. Nem volna szabad feladni, hogy ő már menthetetlen. Minden ember életében vannak hullámvölgyek. Ez tény. Ő most egy ilyenben van benne. Most éli meg a "poklát". Ezen egyszer mindenki átesik életébe egyszer. Az biztos, hogy ha fel akar állni ebből a helyzetéből a fiú, azt neki kell akarnia. Csupán így lehet segíteni valakin. Mint társ, barát állhatsz mellette, sőt. Biztatni, támogatni lehet. Ezt biztos, hogy örömmel fogadja ő is. De jól gondold meg, hogy párkapcsolatot akarsz-e létesíteni egy bizonytalan férfival, aki alkohol és drogfüggő. Nem szerencsés ha társfüggővé válik, ugyanis aki bizonytalan az támaszkodik, függ valakitől, valamitől. Jól gondold át! Több ajtó nyitva áll. Te döntesz, hogy melyiket nyitod ki és léped át.
2014. jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

gondolj bele te lennél a legjobb dolog az életében és nagyon megbecsülne...főleg ha annyira kedves volt veled...szerinted nem erre van szükséged? persze lennének hullámok amikor maga alatt lenne, de ha érezteted vele, hogy szükséged van rá és nagyon szereted vele akarsz lenni akkor szerintem boldogok lehetnétek!


én is depressziós vagyok, mondjuk nálam kicsit bonyolult a dolog most nem részletezném...de én biztos így gondolnám ahogy leírtam...és szerintem én csak a "jéghegy" csúcsa voltam, mivel nem tudom pontosan elképzelni neki mekkora fájdalmai lehetnek, sokkal nagyobbak mint nekem, ezért sokkal jobban megtudja becsülni aki vele van mert neki tényleg nincs senkije!

2014. jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
ha Te is szereted tudsz rajta segiteni. Nincs senkije.. szugsege van valakire es Te segithetsz rajta. mindenkin lehet segiteni. szeretetre van szugsege es ha ugy erzed tudod szeretni szeretsd. ez mindenkin segit.. ha majd ott jartok az ivasrol es a drogrol is le tudod beszelni..:)
2014. jún. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nehéz helyzet:s Kétlem, hogy lehetetlen lenne segíteni rajta.. Minden ember tud változni, ha van miért, vagy kiért, aki jelen esetben lehetsz te.. Segítségre van szüksége. Valakire aki szereti és mellette áll. Miközben olvastam a kis "történeted" egyből eszembe jutott egy 21 éves fiú, aki annyit csalódott a nőkben, annyiszor baszták át, hogy nem 1x próbált öngyilkos lenni.. Vagdosta magátm begyógyszerezte magát, drogozott, cigizett, ivott és minden egyéb dolgot kipróbált, amivel árthat magának.. Aztán jött egy lány, aki segített neki felállni, összekaparni magát és jelen pillanatban már szinte semmi baja nincsen.. Ennek a fiúnak is szüksége van valakire, azaz rád.. Kedves, aranyos volt veled... De ott van az a kérdés is, hogy drogozik, iszik, mivan, ha bánt vagy hasonló?!.. Viszont szerintem, ha eddig is tiszta volt vele, továbbra is az lesz.. Csak segíts neki és remélhetőleg ő is helyrejön... Ha nagy hatással leszel rá, a drogról is le tudod beszélni... Motiválni kell.. Remélem sikerülni fog és sok sikert:) Aztán majd várom nagyon a fejleményeket!!:D:)
2014. jún. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!