Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ellenzed/támogatod az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ellenzed/támogatod az abortuszt?

Figyelt kérdés

Ellenzed, mert ütközik a vallási nézeteiddel? Ellenzed, mert szerinted gyilkosság? Támogatod, mert tudod, hogy jobb egy meg nem született baba, mint egy nyomorgó élet? Támogatod, mert hiába a felelősségteljes védekezés, mégis becsúszhat a dolog és van választási lehetőség?


Kérlek írjátok le érveiteket, persze a fent felsoroltak csak példák, bármi érv érdekes számomra.


Acsargást NEM kérek a kommentekbe a két tábor között!


Köszönöm :)


2014. aug. 1. 18:44
1 2 3 4
 1/37 Mr. Truth ***** válasza:
33%

Ellenzem... mert gyilkosság... egy emberi élet kioltása ráadásul egy olyan emberi élet kiltása aki nem tehet arról hogy a két szülő balf**sz volt...

Ez kb olyan mintha most kimennék az utcára és elvágnám a torkát a szomszéd idős néninek mert elhagyott az apám 20 évvel ezelött :) logikátlan és aljas huzás ugy kiköszörülni a csorbát hogy elvesszük egy ember életét...

Csak abban az esetben engedélyezném az abortuszt ha utána a nőt is sterilizálják és a pasit is herélik... valamit valamiért...

2014. aug. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
34%
Támogatom, mert történnek balesetek.
2014. aug. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Mivel házasságon kívül születtem, ráadásul apámnak volt mellette saját családja, akár én is végezhettem volna 0 évesen a kukában. Így viszont élhetek, boldogíthatok másokat és vihetek színt mások életébe.

Ha egy születésétől fogva tolószékben élőt abortáltak volna, akkor neki se lenne meg a lehetőség, hogy mások életét színesebbé tegye. Persze teheti gyötrelmesebbé is mások életét, de ez ugyanúgy igaz azokra is, akik teljesen egészséges emberek, ők is okozhatnak még nagyobb szenvedést is másoknak. Szóval éljenek, akiknek (elvileg?) nem kéne.

Ez csak pozitív személet, és kis gondolkodás, és az ember az élet mellett szavaz, legyen bárkiről is szó. Nem kell ehhez vallásosnak lenni. Bár a vallás maga is sokszor néz a dolgok mélyére és életpárti, ezért nem véletlen az egyezés a pozitív gondolkodással.


Van egy neten terjesztett szöveg, sok híres ember született szokatlan körülmények között, akiket a mai emberek jelentős része abortálna. Találó volt. Először leírták a szituációt, pl. egy 18 éves lány, aki hajléktalan, teherbe esik, megtartanád-e. És a kérdések végén ott volt a híres emberek neve, hogy kiket abortáltunk volna saját nézeteink szerint.

Elgondolkoztató mindenképp.

Lehet, valaki pont annak a zeneszerzőnek a zenéjét hallgatja, vagy pont az az orvos gyógyította meg, akit saját nézetei szerint abortált volna. Bárkiből is lehet bármi, és normális körülmények közé születő emberből is lehet gyilkos.

2014. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
53%
Támogatom. Vannak olyan esetek,körülmények amikor igenis jobb elvetetni egy magzatot mintsem élethossznyi szenvedésre ítélni(ez lehet betegség,családi körülmény...)
2014. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%
Nem nagyon. Max akkor, ha a nőt megerőszakolták.
2014. aug. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
50%
ez egy kicsit bonyolult......helyzettől függ mondjuk még Iskola alatt (általános, gimi, egyetem) esnék teherbe akkor inkább támogatnám, mert még éretlen vagyok hozzá nincs pénzem sem állásom és nem tudnék lediplomázni rendesen (hisz még én is gyerek vagyok) tönkre vágná az életemet. ha mondjuk munka alatt esnék teherbe felnőtt fejjel mondjuk férfi nélkül (egyedül álló anya lennék vagy egyéb problémák miatt nem akarnék gyereket) akkor be vállalnám és abortusz ellen lennék
2014. aug. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Én ellenzem. Egy emberi élet kioltásáról van szó, még ha "történnek" balesetek is...( ez amúgy egy nagyon hülye érv....)

Mondjuk ha a gyerek bizonyítottan betegen születne, vagy éppen erőszak által fogant volna. Akkor talán mehetne, mert egy ilyen gyermeknek nagy valószínűséggel pokol lenne az élete.

2014. aug. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
36%

Támogatom mert: előfordulhat, hogy erőszakból fogant; a szülők olyan anyagi helyzetbe kerülnek, hogy a gyerek a nélkülözésben élne; valamelyik szülő erőszakos; előfordulhatnak balesetek.

Abban az esetben, ha egyikről sincs szó, illetve hiába, hogy nem tervezték de feltudnák nevelni, mindent megtudnának adni neki nem szükséges az abortusz.

2014. aug. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
59%
Ellenzem. Ha gondolkodni nem is sikerült szex előtt, milyen dolog már az, hogy megöleted a saját gyerekedet?! Elhiszem, hogy van, akinek nem fér bele, szülje meg, adja örökbe, és még mindig lesz egy esélye a kicsinek a normális életre.
2014. aug. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
54%

Ellenzem, mert gyilkosság. Sokan azt hiszik, hogy pár hetesen csak egy kis sejt, de már nagyon hamar kisbaba formája van.

Nagyon sok felelőtlen ember van.

Viszont vannak olyan helyzetek, amikor teljesen megértem és szerintem sem elítélendő az abortusz. (pl. betegség, erőszak).

De a jaj hát valahogy mégsem védekeztünk, meg "véletlenül" terhes lettem, stb. nem elfogadható indokok.

2014. aug. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!