Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Budapesten ezért kinevetnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Budapesten ezért kinevetnek majd a velem egykorúak meg kinéznek majd?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és most fogunk felköltözni majd budapestre de erősen tájszólással beszélek egyszer találkoztam már egy pestivel és azt mondta nagyon viccesen beszélek és mosolygott nagyon rosszul esett

ez miatt ki fognak engemet majd nézni :( nem tudok máshogy beszélni


2014. okt. 15. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
a butábbak igen...de pl szerintem aranyos a tájszólás :) néha reggel egy orosz lánnyal utazom neki meg akcentusa van elég rendesen, szerintem az is nagyon aranyos...Pesten mindenki hozzá van szokva a "Pesti akcentushoz" és unalmas :D ezzel legalább kicsit más leszel :) olyanokat keress akik nem problémáznak ezen :)
2014. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akadnak bunkók, akik nevetnek ezeken, de nem mindenki az, aki kinevetne emiatt, azzal nem is érdemes foglalkozni.
2014. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pestieknek is van akcentusa. A kemény hátul képzett határozott S betű, jellemzően pesti. Tehát a pesti beszéd is egy tájszólás. Ha kinevetnek a tájszólásodért, nevess vissza az ő tájszólásukért. :D

Ahonnan te jössz a pesti beszéd lenne mulatságos. :D

2014. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előbb akcentust írtam a korábbi hozzászóló hozzászólása miatt, de tájszólásra, azaz dialektusra gondoltam. Mielőtt le lennék trollkodva. :D
2014. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A budapesti "dialektus" egyúttal a köznyelvként elfogadott, úgyhogy azért aligha csesztetnek bárkit is, hiszen a TV-ből is az szól stb., ezért arról az mindenki által elfogadott.


a kérdésre:

Ne foglalkozz vele, normális társaságban nem lehet ebből probléma. Főleg, hogy te gondolom, már nem is középiskolába jössz, hanem OKJ-ra, egyetemre, ilyesmi. Ott aztán végképp van ezerféle ember, barátok között időnként meg is szoktuk beszélni, hogy melyikünknek mik a jellegzetes szavai, mert egyikünk szegedi, a másikunk nyíregyi stb.


Én is megmosolygom, amikor hallom, hogy ami nálunk nyalóka, az máshol szopóka, mert viccesen hangzik, de nem nézem le a tájszólás tulajdonosát, meg semmi hasonló... aki erre így reagál, az az ember gáz, nem kell vele foglalkozni, ott kell hagyni a francba.


Tényleg ne frusztráld magad emiatt, intelligens emberek között ez egyáltalán nem téma

2014. nov. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!