Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális korkülönbség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az ideális korkülönbség egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy valaki szerint a szerelembnem korfüggő, de nekem pl. a 15 év feletti korkülönbség már bizarr, holott a környezetemben van példa 40 év korkülönbségre is, ahol gyerek is született... Egy másik ismerősnél, ahol 11 év a korkülönbség, ott látszólag nincs gond, de igázóból néhány év kezd előjönni az, hogy mennyire különbözőek is igények, a hölgy 60 éves, javában kirándulgatna így a nyugdíj küszöbén, de a férj ki sem mozdul, még a boltba sem megy el.

Másik családnál 3 év a korkülönbség, a féej a fiatalabb, de remekül működik minden, ötvenesek mindketten.

Másik férfi ismerős állandóan nála 20-25 évvel fiatalabb huszonéves lányokkal van, 1-2-3 éves kapcsolatok, ha rájuk nézem, nem látszik rajtuk, hogy dúlna a szerelem.

Engem már a 7-8 év különbség is zavarna, az előző kapcsolatomban 5 év volt a különbség, de valahogy azt is soknak éreztem, a mostaniban 3 év és szerintem valahol a -3 és 4 év közt van az ideális kűlönbség, de a 10-12 még beleférhet, de az ennél többet én nem tudom hova tenni. Elnézést attól, aki ebbe eseik bele, de tényleg nem tudom megérteni vagy felfogni, hogy ekkora korkülömbségnél azonos igények lehetnek. Persze lehet, hogy csak azért, mert a környezetemben sem látok igazán jól működő kapcsolatot ilyen korkülönbségnél.

Szóval szerintetek mennyi az ideális és mi az, amit még elfogadhatónak tartotok?


2014. dec. 1. 07:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem törődj a magad dolgával!
2014. dec. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ideális.. Inkább olyan van, ami már túlzás


Nagyban függ az ismerkedés korától...

Szerintem 10 év alatt( és ez még nem zárja ki, hogy valakik 10ébpv feletti korkülönbséggel boldogok legyenek)


Viszont azért nem mindgy, hogy egy 16 éves jön-e össze egy 26 évessel, vagy egy 25 egy 35 -tel..

Véleményem szerint az ideális az 5 év alatt, de max 10 év alatt

Efölött később, idősebb korban is nagyon rossz tud lenni..



Nagyon nem mindegy, gy te hány éves vagy, mert ezt nem írtad..

14 évesen volt 18-19 éves fiúm, sok volt, neki mar mást jelentett egy kapcsolat, mint nekem.

22 évesen a 17 éveseket is nagyon masnak láttam, mst 28 vagyok, ha nem állapodtam volna meg, akkor nem látnám akadályát egy 35 évessl kezdeni, a barátaink zöme 33-38 éves...


Egyebként összességében egyetértek veled :)

2014. dec. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tiniszerelemben 0-3 év,

Fiatal felnőtt korban (18-45 között) 0-15 év

Utána (45-) 0-10 év

2014. dec. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan,hogy ideàlis korkülönbsèg,ugyanis minden ember különbözik egymàstòl,kinézet,felfogàs ès elvàrások terén.Van olyan nõ,akihez fiatalabb pasi valò,van akinek az az ideàlis,ha nagyjàbòl egyidõs a férfivel,és olyan is van,akinek az a jó,ha a férfi 15-20 évvel idõsebb nàla.

Mindenki vàlassza a szàmàra megfelelõt,teljesen lènyegtelen màsok vélemènye.

2014. dec. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ideális nincs, az mindig az adott két embertöl függ.


Van ismerös, ahol gyakorlatilag egy idösek, és mégis az egyik sokkal "öregebb" a másiknál minden szempontból, van, ahol 10 év különbség mellett (40 -50) az idösebb a dinamikusabb, fiatalosabb, és van, ahol nagy korkülönbség esetén is kb egyformák.


Azt soha nem lehet megmondani, hogy mi lesz 5-10-20 év múlva, melyik ember hogy fog fejlödni. ezen kivül igen sokan meghalnak fiatalon, szóval még csak azt sem lehet mondani, hogy nagyobb korkülönbség esetén a fiatalabbik marad egyedül.


Az, hogy mennyi az ideális és mennyi az elfogadható, azt legfeljebb a SAJÁT kapcsolatra lehet megmondani, de ott is sokszor a valóságban egész más lesz, mint amit elvileg jónak tart az illetö.

2014. dec. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%

Volt kapcsolatom,ahol az exem 4,és fél évvel volt idősebb nálam,ott azért néha kiütköztek dolgok.

A férjem,és köztem kereken 3hónap van,ezzel elvagyunk :)

2014. dec. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Számomra ez túl sok matek így kora reggel. Mindenkinek annyi az ideális amilyet gondolnak.
2014. dec. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nincs ebben semmi matek, csak a környezetemben lévő példákat hoztam fel.

Köszi a válaszok! :)

2014. dec. 1. 08:42
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A korkülönbség szerintem teljesen mindegy ez a pároktól függ, hogy őket ez mennyire zavarja. A szuleim kozott 11 év van, elváltak. A legjobb barátnőm szülei között is 11 vagy 10 ev van ezt nem tudom pontosan, es ők boldog házasságban éltek.


De azért ténykeg nem mindegy, hogy egy 14 éves kislány összejön egy 24 éves emherrel, vagy egy 24 éves lány jön össze egy 34 éves férfival.


Fiatalabb korban feltünő a korkülönbség, utánna már nemannyira.

2014. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Aki nem képes kapcsolatban elni (37F incel) az ne szóljon bele párkapcsolati témákba, mert csak hülyeségeket ír!
nov. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!