Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogi fail, hogyisvan ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogi fail, hogyisvan ez?

Figyelt kérdés
egyik kérdés megihletett, majd belegondoltam mi van akkor, ha létezik egy pár: 17f-12l, 1 évig legálisan reszelnek, majd a fiú betölti a 18-at a lány a 13-mat, de ugye 18 felett min. 14 évesekkel kefélhet-ezért 1 év szünet, majd 1 év múltán újra dughatnak törvényesen?
2014. dec. 12. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Zseniális meglátás!:DDD
2014. dec. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen várniuk kell egy évet.
2014. dec. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
2-es vagyok. Amúgy szerintem a 13-17 párosítás már beteg. Persze vannak kivételek.
2014. dec. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
tényleg érdekes helyzet :D okosak a jogalkotók :D ezért jobb amit máshol használnak hogy pl max 10 év korkülönbség lehet a két fél között :D
2014. dec. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

nem.

mert a 17 éves fiatalkorú és büntethető,míg a 12 éves gyermek korú.

vagyis gyermekkorú megrontásáért menne a fiatalkorúak börtönébe se-ggbe kukira,ha feljelentenék és bizonyítást nyerne,hogy aktust létesített,vagy fajtalankodott,vagy szemérem elleni bűncselekményt követett el a gyermekkorúval.


vagyis te nem vagy tisztában a gyermekkorú és a fiatalkorú közötti különbséggel.

2014. dec. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12 éveseket lehe már rakni?
2014. dec. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 nem én nem vagyok tisztában, hanem te vagy "lemaradva"

[link]

2014. dec. 12. 23:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van.

A jog nem mindehol következetes, de szerintem ezzel nem mondtam újdonságot. :)

Eredetileg egyöntetűen 14 év volt a korhatár mindenki számára. A bökkenő ott volt, hogy 14 éves korukra már elég sokan szereztek szexuális tapasztalatot. Félreértés ne essék, nem tartom ezt jónak. (A másik végletet sem, amit Amerika képvisel, hogy a 18 évest, aki szexel egy 17 évessel, máris mocskos bűnözőként kezelik, az ugyanúgy nem jó. De az sem, hogy 12 évesek dugjanak.) De a véleményemtől függetlenül, létező jelenség, hogy jónéhányan 13-14 évesen már túlvannak pár aktuson. A jelenség nem újkeletű, nekem is volt olyan osztálytársam, akiről mindenki tudta, hogy 13 évesen már nem volt szűz, meg anyámnak is egy osztálytársa 15 évesen már szült. (Hozzátenném, NEM etnikumokról van szó.)

A kérdés csak az volt, hogy a jog mit kezdjen velük? Csináljanak potenciális bűnözőt a 14-15 évesek 10%-ából? A jogalkotók inkább azt mondták, hogy a 12-13 évesek már el tudják dönteni, hogy mit akarnak a testükkel, és ha dugni akarnak, akkor úgyis dugni fognak, akkor hát csinálják törvényesen, és ne kelljen a fiatalkorúak börtönétől tartania annak az épp 14 éves srácnak, aki kinyalta a majdnem 14 éves osztálytársát. Mert a társadalomra annyira nem veszélyes ez a cselekedet, hogy bűnözőt kéne csinálni belőle. Így aztán módosították a törvényt: dughatnak a 12-13 évesek is, de csak 18 alattival.

Persze, ahogy te is rávilágítottál, ennek az lett a következménye, hogy egy jogi anomália keletkezett, de a gyakorlatban figyelembe szokták venni az előzményeket is, és mondjuk a fentebb leírt eset ha bíróság elé is kerül, egy ejnyebejnyével megússza a srác.

2014. dec. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi, ez hasznos volt! ment a zöld
2014. dec. 13. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!