Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Taktikázás, vagy egyenes beszéd?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Taktikázás, vagy egyenes beszéd?

Figyelt kérdés

A téma a következő: A 20. életévében járó fiatal nő vagyok. Eddig még nem sikerült kialakítanom hosszú távú kapcsolatot senkivel. Persze voltak ilyen-olyan pár hónapos, nem túl nagy jelentőséggel bíró próbálkozásaim, és voltam már eszeveszettül szerelmes (egyszer), de sajnos egyiknek sem lett jó vége. Úgy gondolom, hogy mostanra tökéletesen készen állok egy boldog, harmonikus, és normális párkapcsolatra, de a dolog valahogy nem nagyon akar összejönni. Lehetséges, hogy bennem van a hiba, bár az elmúlt hónapok során alapos önmarcangolást végeztem, és ennek alapján úgy gondolom, hogy talán nem vagyok eredendően annyira elcseszett, hogy nekem ne juthatna ki a jóból. Félreértés ne essék, nem ragaszkodom görcsösen a témához, csak úgy gondoltam felteszem a nagy kérdést, ami az elmúlt egy év sikertelen randizgatásai alatt megfogalmazódott bennem: Vajon érdemes-e már az első beszélgetések alkalmával utalni rá, hogy tartós kapcsolatot szeretnék, (és semmi esetre sem kalandot, szeretőt stb…) vagy ezekkel a célzásokkal csak azt lehet elérni, hogy a férfiak fejvesztve meneküljenek..? Kipróbáltam a „majd kialakul, vegyük fel a naiv kislány szerepét: biztos nem csak szexelni akar” módszert, és halálos „én komoly kapcsolatot szeretnék” kijelentést, valamint a” finom célozgatásos átmenetet” is, de a vége mindig az lett, hogy a partner bejelentette, ő nem szeretne kötöttségeket. Na most, két lehetőség van: vagy valamit nagyon rosszul csinálok (???), vagy kihalt a férfiaknak az a csoportja, akik hosszú távra terveznek.. Persze nyilván nem várom el az első randi alkalmával, hogy bejelentse az illető, hogy feleségül szeretne venni, de azt hiszem az a minimum,

hogy legalább hajlandóságot mutasson a megismerésemre, és ne jelentse be azonnal, hogy neki csak az kell… És nem gondolom úgy, hogy rossz körökben mozgok, ugyanis teljesen véletlenszerűen találnak meg a pasik, néha idegenek, néha pedig ismerősök...

Voltak már nálam jóval idősebb partnereim is (tanárok például), és ott is ugyan ez volt a tapasztalat, pedig azt hinné az ember, hogy ők már komolyabbak, érettebbek, és máshogy állnak a témához. Hát nem… Maximum szebb csomagolásban adják elő a dolgot.

Végezetül hozzátenném, hogy nem csak a saját példámból indulok ki, a barátnőim is mind a „meneküljünk a komoly kapcsolatok elől” problémával küzdenek.

Van tehát jó megoldás, vagy tabu témának számít az előre tervezgetés?



2015. febr. 26. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy a nem megfelelő pasival hoz össze a sors mindig, vagy nem jó amit kommunikálsz, lehet túl lazának tűnsz, talán könnyen kaphatónak (?)
2015. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én mindig is komoly kapcsolatot akartam. De ezt sztem nem kell felhozni a randik alkalmával. Látni kell az emberen h mit akar, csak megdönteni vagy hosszú távra tervez. Erről nem kell az elejém beszélni. Gondolj csak a fiú helyébe magad, mikor te megkérdezed erről. Nem lehet rá mit válaszolni. Ha azt mondja h hosszú távra tervez, bevallja h belédesett. Ez sem jó, hisz nem tudja h te mit érzel. Ha meg azt válaszolja h nem tervez hosszú távra akk meg te ábrándulsz ki belőle.

26F

2015. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, (egy alkalmat kivéve) én sem kérdeztem rá konkrétan, hogy mit szeretne, csak utalgattam (például, hogy sokszor találnak meg olyanok, akik nem igazán szeretnének energiát fordítani arra, hogy jobban megismerjenek... :D ). De sajnos legtöbbször, ha nem adom be a derekam hamar (márpedig nem szokásom megtenni), menekülőre fogják.. :)
2015. febr. 26. 15:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem taktikai kérdés. Első néhány randin még nem az a kérdés, hogy tíz hónapig vagy ötven évig fog-e tartani a kapcsolat, hanem hogy illetek-e egymáshoz annyira, hogy érdemes-e egy következő randit leszervezni. Lehet, hogy te olyan jó emberismerő vagy, hogy az első 10 percben látod, de amíg a másik fél ebben még nem biztos, persze, hogy elszalad, amikor már a harmadik gyereket tervezed vele.


Ha 4-5 találka után úgy látod, hogy a másik is szívesen folytatja a kapcsolatot, akkor kezdj hosszabb távra tervezni. Na nem olyan hosszúra, csak mondjuk, hogy közösen elmentek nyaralni. Aztán fokozatosan tovább...

2015. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha eljutnánk 4-5 alkalomig (vagy "taliig", ahogy mondani szokták, mert általában már a randi szó hallatán is kimenekülnek a világból..)...

De sajnos mostanában viszonylag az elején ki szokott derülni, hogy csak a megfektetés a cél. Szerencsére ezeknek a férfiaknak mentségükre szolgál, hogy nem csak az én esetemben, hanem úgy általában..

2015. febr. 26. 15:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, akivel 4-5 "taliig" sem jut el a dolog annak aztán tényleg felesleges hosszú távú kapcsolatról beszélni.
2015. febr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom, a valódi kérdés az, hogy hogyan lehet kiszűrni azt a keveset, akivel érdemes foglalkozni...!
2015. febr. 26. 16:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok embernél elsőre nem is tudod kiszűrni, hogy ő jó e számodra vagy sem, mert külsőt tekintve szimpatikus, normálisan viselkedik, normális munkája van, jók a körülményei.


Szóval egy találkozás vagy másképp randi ahol jobban megismered az kell.

Az meg nem a világ vége....

2015. febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne szűrd ki. Ne az alapján döntsél, hogy ki HAJLANDÓ leragadni melletted, hanem te legyél olyan, aki mellett minden férfi le AKAR horgonyozni. Mára a pasik körében divattá vált szexobjektumként, tereptárgyként tekinteni a nőkre, akit vagy ki kell kerülni, vagy átmenni rajta. Te ne állj be a sorba. Legyél különleges, nehezen megszerezhető csemege.
2015. febr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!