Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki gyerekkorában nem kap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki gyerekkorában nem kap szeretet, annak felnőttkorában nincs is szüksége rá?

Figyelt kérdés
2015. márc. 14. 07:37
 1/7 Költőnő? ***** válasza:
100%
mkinek szüksége van rá sztem, csak ezt tudni kell fogadni is.... Aki szeretettelenül nő fel, az másképp értékeli és másképp is áll hozzá. Másképp működik az egész.
2015. márc. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sosem kaptam más lánytól szeretetet vagy szerelmet, szóval nem is vágyom rá. De ez szerintem emberfüggő.
2015. márc. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én se vágyom rá. pedig sokan szeretnek
2015. márc. 14. 09:32
 4/7 Scav ***** válasza:
Aki gyermekkorában nem kapja meg a megfelelő szeretetet, az érzelmileg sérült lesz. Sok kutatás folyt már erről. Ajánlom Binét Ágnes Gyermeklélektan című könyvét.
2015. márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokat bántottak gyerekként, nem kaptam elég szeretet, sem figyelmet, vagy normálisnak mondható nevelést. Valóban vannak lelki sérüléseim (mondjuk kinek nem), de igényem van a szeretetre, néha túlzottan is, és én magam is képes vagyok a kötődésre, gondoskodásra (néha túlzottan is). Mivel gyerekként ugye nem elégítették ki az alapvető szükségleteimet, hajlamos vagyok néha annyira vágyni az "ellátásra", mint egy óvodás, de ezzel nap mint nap megküzdök, meg mivel hamar leléptem otthonról, nem is vagyok szerencsére magatehetetlen.

Na de a lényeg, hogy a kérdésre a válasz: abszolút téves elképzelés ez, szeretetre, kapcsolatokra mindenkinek szüksége van, max. nem nem tudja ezt jól kezelni, de ez más kérdés.

2015. márc. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Oops! ***** válasza:

A szerelem / szeretet -egyedül az anyai szeretet más kategória- tanult érzelem. Úgy gondolom, hogy akit nem bántottak kifejezetten de nem éreztették vele egyszerűen nem tanulta meg, így logikusan nem is hiányzik neki, hisz nem tudja, mit hiányoljon.

Vagy olyan partnert talál, aki mellett megtanul szeretni, vagy magához hasonlót ahol ez teljesen természetes lesz köztük. Nem gondolnám, hogy van jó / rossz megoldás, egyszerűen minden kapcsolat más miatt jó, mást tanul belőle az ember. De a (nem)tanult szeretet nélküli kapcsolat is lehet boldog / kiegyensúlyozott.

2015. márc. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Scav ***** válasza:

Röviden leírva itt van egy híres kísérlet kismajmokkal. Ugyanezt embereknél is megfigyelték.

[link]

2015. márc. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!