Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha tervezitek hogy majd ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha tervezitek hogy majd ha ott lesz az ideje szülni fogtok, nem féltek a terhességtől? A férfiaknak mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés

Én még viszonylag fiatal vagyok ehhez és még eszem ágában sincs anyának lenni,csak szeretek filózni a jövőről és elgondoltam,hogy majd ha ott kb 26 felé leszek és lesz egy szerető férjem biztosan szeretnék babát. Aztán meg abba gondoltam bele,hogy végülis mennyire fájdalmas lehet az, hisz nem kicsi egy gyerek...láttam szüléses videókat, nagyon kínlódtak az anyák, nagyon-nagyon kitágultak és fájdalmasan jött ki,igazából én nem is hiszem,hogy belőlem kiférne egy gyerek...Aztán ott van a császármetszés,attól talán még jobban félek,felvágnak meg ilyenek...

Más nem fél az ilyen dolgoktól?Ti mit gondoltok a gyerekszülésről? 19L


2015. márc. 18. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Két gyermekem van.

Mindkettő születésénél ott voltam.

Nehéz, de egyben csodálatos élmény!

A párom terhességi időszaka volt a leg boldogabb a kapcsolatunkban!

2015. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van még időd. Eldöntöd hogy szeretnél vagy sem:)
2015. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első köszi a választ!

2.Ez biztos...sőt lehet addig még jobban megijedek és inkább fogadok örökbe vagy tartok kutyákat...De nem ez volt a kérdés, hanem hogy más nő hogy van ezzel a dologgal?

2015. márc. 18. 16:01
 4/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat hogy fiúként írtam:)

Vannak olyanok mint te, de van pont az ellentéted is (pl már most nagy családot akar)

Gondolom a szüléstől mindenki fél egy kicsit legalább, de van aki szerint megéri.

2015. márc. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én 22 vagyok és persze szeretnék majd gyerekeket de nálam is nagy para ez az egész. nem hiszem hogy képes leszek megszülni egy babát, nagyon félek az egésztől...

a másik meg hogy nem olyan könnyű megfelelő embert találni férjnek. és ez is kicsit aggaszt hogy 30 alatt nem fogok rálelni, hiszem bizonyos idő is kell ugye hogy elteljen együtt, nem akarok 1-2-3 éves kapcsolatban szülni..

2015. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valamiért olyan csodásan lettünk megteremtve, hogy amikor itt az ideje, az ember ilyeneken már nem gondolkodik. Neked még nincs itt az ideje :-) Ráadásul az is igaz és tény, hogy a legtöbb nő elfelejti a szülés nehézségeit, így vagyunk kódolva, különben egy nő sem vállalna többet az első után. Most talán kicsit drasztikus lesz amit írok, de magába a szülési fájdalomba még senki nem halt bele. A sajnálatos elhalálozások egyéb más okokból történnek. Szóval ezen kár agyalnod, mert bővel van 9 hónap, hogy az ember felkészüljön rá, és mint írtam, a szervezet csodálatos, maximális módon fel is készíti testileg, lelkileg. Jah és ha ez megnyugtat, én láttam olyan videót, amiben az anya otthon szült természetes közegben, és az egész folyamatból szinte alig volt 10 perc, amikor felszisszent. Sokszor nem mindegy a körülmény sem, és hogy mennyire stresszel rá az ember, azt gondolom. Ember függő is, hogy ki hogy bírja, arról nem beszélve, hogy menyire dramatizálja túl a helyzetet, és mit mesél el erről utólag. Sajnos még én sem szültem, viszont volt már méhen kívüli terhességem, amit kb. 12 cm vágással műtöttek, valamint volt egy vetélésem, ami nagy fájdalommal járt, mert nem éppen a korai szakaszban vetéltem el. De egyikre sem emlékszem. Legalább is az érzésre nem. Arra jobban emlékszem, amikor 12 évesen eltörtem a vállam. Ma is érzem, ha rágondolok.
2015. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó,akkor egy gatyában jártunk.

Elgondolva szép és jó,hogy saját gyerek,unokák majd stb de az jut eszembe,hogy hogyan lennék én képes kihordani? A csípőm se valami széles,vékonyka vagyok,hogy is jönne ki belőlem. Áh...

2015. márc. 18. 16:15
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia, fiatalon én is hasonlóan gondolkodtam, mint te. Azt mondtam, tuti, hogy császárral akarok majd szülni, mert nem vagyok hajlandó átmenni annyi kínon.

Aztán amikor teherbe estem (házasként ugyan, de véletlenül) és hirtelen szembesülnöm kellett mindezzel, azon kaptam magam, hogy folyton az alternatív, természetes szüléssel foglalkozom és nagyon hamar eldöntöttem, hogy nemcsakhogy műtétet, de még fájdalomcsillapítókat sem fogok igénybe venni, hanem természetes úton szülöm meg a lányomat. Így is tettem, és csodálatos élmény volt. Igen, fájdalmas, de csodálatos.Orvosom sem volt,szülésznőnek fizettem, hogy velem legyen benn, nem akartam egy okvetlenkedő orvos.


Tudod, amikor már ott tartasz, akkor a 9 hónap elég arra, hogy lelkileg felkészülj. Nem kell félned, ezen a nők többsége átesik, sokan többször is. A legjobb amit tehetsz, hogy nem nézel szüléses videókat (ahogy egy vakbélműtét előtt sem tanácsos ilyen videókat nézni)

hanem meditálsz, elmész kismama jógára vagy más szülésfelkészítő tanfolyamra, és arra koncentrálsz, milyen csodálatos élmény vár rád.

N 37

2015. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Bocs az előbbi kommentem az 5-ösnek szántam.

Utolsó neked is köszi a részletes választ.

Úh sajnálom ami veled történt...na igen ezek a dolgok is nagyon riasztanak az egésztől:/ Nem tudom mennyire fog még változni ez a véleményem.

2015. márc. 18. 16:19
 10/12 A kérdező kommentje:

8-as neked is köszönöm a választ.

Ezek megnyugtatóak! :) Gratulálok neked. Kíváncsi vagyok a későbbiekben hogyan fogok vélekedni:)

2015. márc. 18. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!