Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy egy párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy egy párkapcsolatban a nőnek valamennyire "gyengének" kell lennie?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy tehetetlen és életképtelen, hanem hogy néha szoruljon a férfi segítségére (amellett, hogy egyébként önállóan képes mindenben boldogulni), mert így érzi magát a férfi férfinek?
2015. ápr. 21. 09:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség, nem ezen múlik. Persze ha szeretjük a másikat akkor jó érzés segíteni neki, de inkább gyengéd legyen egy nő a kapcsolatban mintsem gyenge. Egyáltalán nem attól érzem magam férfinak, hogy valaki a segítségemre szorult akkor ő "jaj milyen gyenge már".
2015. ápr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de már vágták hozzá a fejemhez, hogy undorító feminista vagyok, csak azért, mert vannak terveim én sosem kérek segítséget, hanem mindent magamnak intézek el :( Pedig sosem éreztettem a sráccal, hogy én vagyok Az Erős, vagy hogy ő nem elég férfi.
2015. ápr. 21. 09:21
 3/17 anonim ***** válasza:
Értem mire gondolt az aki ezt mondta, de rettentő rossz megfogalmazás. Inkább úgy mondanám, hogy amit egy férfi jobban tud bízd rá, és kész. Feleslegesen ne akarj emancipált lenni.
2015. ápr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Feleslegesen nem akarok, de én is ki tudom ugyanúgy cserélni a villanykörtét, vagy ha eltörik valami, meg tudom ragasztani stb. és ha nincs éppen ott, meg is csinálom, nem fogom vele megvárni. Persze, ha éppen eltörik és ott van ő is, akkor nyilván nem fogom félrelökni, hogy majd én...
2015. ápr. 21. 09:25
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként miért tudna egy férfi bármit is jobban? :) Most ezt nem bántásból és főleg nem lenézésből mondom, pont hogy amiatt, mert egyenlőek vagyunk.
2015. ápr. 21. 09:25
 6/17 Interferencia ***** válasza:

5: Ezek szerint te pont ugyanúgy tudsz mindent, mint bármelyik férfi? Mindenkire igaz, hogy valamiben jobb, valamiben kevésbé.


Amúgy tényleg jó érzés, ha segíthetünk, kiegészíthetjük egymást, de szerintem ne is akard megjátszani magad, hogy valami nem tudsz megcsinálni, ha közben meg igen.

2015. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát, én pl. a műszaki, informatikai dolgokat mindig az emberre hagyom. Én is meg tudom csinálni,de ő szebben, precízebben, és észrevesz olyan dolgokat, amiket én nem. Márpedig ha ez egy határidős munka, akkor sietni kell, előfordul, hogy átsiklok a hibák felett, ember meg kiszúrja. Így tulajdonképpen közös projekt.
2015. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, sőt sok olyan férfi van manapság, aki inkább azt szereti, hogy a nő erősebb.

Én tipikusan az a nő vagyok, aki szereti az "erős" férfiakat, tehát ne legyen nyuszi, néha érezhessem magam gyengébbnek mellette.

De ilyesmit, hogy villanykörte becsavarás, apróbb szerelések, én is meg tudok csinálni. :)

2015. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk valamit, a feminizmus a nemek egyenjogúsága, egyenlősége.

És szerintem is ki kell inkább egymást egészíteni, támogatni. Pl. ha a barátom beteg, viszek neki levest, vagy segítek neki a prezentációját összerakni, ő pedig leveszi a pókot az ágyam fölött a plafonról, vagy segít behozni a bevásárlás egy részét:)

2015. ápr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9.:nálunk én voltam a pók meg bogárfelelős :)) tehát hiába sikítoztam volna, hogy segítsen, mert ő is sikítozott volna...
2015. ápr. 21. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!