Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi a véleményetek a MGTOW filozófiáról?

Figyelt kérdés
2015. máj. 5. 14:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Részleteznéd kicsit?
2015. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

MGTOW = Men Going Their Own Way, azaz a Maguk Útját Járó Férfiak. Ők azok, akik a feministává váló világ ellen sajátságos módon tiltakoznak.A maga útját járó Férfi úgy vélekedik, hogy mostanra már a Világ legeldugottabb pontján sem találni olyan nőt, akinek az agyát nem mosta volna még át valamennyire a feminizmus harmadik hullámának a hetvenes évek óta tartó Férfiellenes propagandája. Így nem érdemes velük sem házasodni, sem gyereket nemzeni, de még akár csak bármiféle kapcsolatot is kialakítani. Ők nem tárgyalnak, nem kuncsorognak, hanem csak megvonják a nőktől azt, amire a legnagyobb szükségük van: a figyelmet és a támogatást. A MGTOW létnek négy szintje van:


1. A helyzet felismerése Ebben a csoportban levő Férfiak tisztában vannak azzal, hogy milyen kockázatokat tartogat számukra a társadalom, de ők elfogadhatónak tartják ezeket és belemennek a játékba.

2. A hosszútávú kapcsolat elutasításaEzek azok a Férfiak, akik elutasítják a nőkkel való hosszútávú kapcsolat minden formáját, beleértve ebbe a házasságot és mindennemű együttélést. Elkerülik az egyedülálló anyákat, és minden olyan helyzetet, aminek kapcsán a bíróságon lehet kikötni.

3. A rövidtávú kapcsolatok elutasításaŐk azok a Férfiak, akik a fentiek mellett még egy olyan rövidtávú kapcsolatot sem hajlandóak bevállalni, mint a randizás, az egy éjszakás kaland, vagy a egyszerű barátság. Minden nőkkel való kapcsolatuk szakmai vagy munkához köthető és ezeket is igyekeznek minimalizálni.

4. Gazdasági kivonulásŐk azok a Férfiak, akik nem hajlandóak többet keresni, mint ami a személyes túlélésükhöz feltétlenül szükséges. Mivel kevesebbet keresnek, mint ha egy családot kellene eltartaniuk, kevesebb adót fizetnek, de ez még mindig magasabb életszínvonalat biztosít nekik, mint ha családjuk lenne. A kevesebb adóból pedig állami támogatás jut a nőknek. A kör bezárul.

2015. máj. 5. 14:26
 3/20 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem ők az agymosottak :)

Sok társadalomban (nem is eldugott helyeken) a nők alsóbbrendűek. Tehát már eleve hülyeség az alapja.

De pl. nálunk, ahol elvileg minden nőnek megvan a lehetősége (vagy inkább joga) a tájékozódáshoz és a cselekvéshez, sem minden nő feminista.

Van sok olyan család, ahol a férfi "az úr". És van sok, ahol egyenlőek.

Női elnyomást, meg agymosott feminista nőket azért elég ritkán lehet látni.

Ez is egy általánosítás. Akkor minden nő feminista?

Ezért ne házasodna valaki??? Meg kell ismerni a konkrét nőt, aztán az alapján döntsön valaki arról, hogy milyen. Ne szimplán azért mert nő.

2015. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%

Jaj most látom, hogy rövid távon sem szabad elviselni egy nőt :)

Akkor kikkel szexelnek :)

Ez elég fanatikus dolog lehet.

Tényleg van ilyen? :S

2015. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
21%

Mivel a feminizmus alapveto celja a csalad szetzuzasa, a MGTOW nagyon jol passzol hozza, csak a ferfiakat tamadja.


Szerintem mindket mozgalom betegesen eltuloz bizonyos gondokat es tulzottan radikalis megoldasokat kinal fel ra.


Az egeszseges eletvitel: ferfi es no egyenrangu (de nem megegyezo szerepu es funkcioju) tagkent alkot egy part, egy kapcsolatot, amely kesobb alkalmas gyerekek felnevelesere.


Igazabol barmi, ami hasonlit erre (egynemuek hazassaga, tobbnejuseg) sokkal jobb, mint a MGTOW.

2015. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Itt van még ez is: [link]
2015. máj. 5. 14:42
 7/20 anonim ***** válasza:
11%

Elolvasva a legutobbi linket igen, van benne igazsag. Van egy ilyen retege a noknek. De szerintem ez csak egy szuk reteg es Magyarorszgaon meg kevesbe jellemzo.

Csak persze a mediaban inkabb ez latszodik, de hisz az nem a valosag.

A vilag tele van rendes nokkel, csak nem biztos, hogy a pentek esti buliban ott vannak, mert teszem azt dolgoznak, tanulnak, csaladdal vannak, es/vagy nincs penzuk/nem akarnak kidobni annyi penzt piara.

2015. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Semmi szín alatt nem tudok egyetérteni, legalábbis a kifejtett tételek alapján biztosan. És logikailag pedig nem értem.

A saját útját járó férfi az nem pont arról kellene, hogy szóljon, hogy ő van a középpontban, és halad a maga útján, de ebben éppen,hogy felvállalódik a született férfi amelyet nem befolyásol társadalmi szabályrendszer semmilyen szinten?


Tehát az én olvasatomban nem annak kéne lennie az MGTOW férfinek amelyik megkeresi amit tud, de már nem érdekli igazán mivel, sorra eszi a nőket ha kedve szottyan rá de nem köti le magát? Egyszerű példával nem az ilyen férfi az, aki "lebukik" az egyik "barátnő" előtt, hogy van még mellette másik három és azt mondja, hogy ha nem tetszik mehetsz béjbi?

Meg vesz egy jaguárt mert pénze van és ahhoz van kedve, de ha az aktuális barátnő beszól azért mert költi a zsét egyből elhajtja? Tehát totálisan "önjáró" és öntörvényű férfi ugrik be a kifejezés alapján nem az amit leírtál. Szóval nem értem, és nem tudok azzal azonosulni amit felvázoltál.


Ha pedig tényleg ez a "mozgalom" ezt takarja amit levezettél akkor az szerintem nem saját útját járó hanem egy ökör :D

2015. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%

Én egy beteges nőgyülölő blogját olvasgattam múltkor, na az vallotta ugyanezt a filozófiát.

A feminizmusnak az egyetlen célja, hogy azokat a jogokat biztosítsa, amik egy férfinek is járnak. Nem tudom a jogegyenlőségben mi a megdöbbentő/felháborító/elvetendő.

Max ha valaki túl hangosan szajkózza ezzel kapcsolatos véleményét, az egy idő után zavaró lehet, de még az sem értem miért adna utálkozásra okot...

2015. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%

"A maga útját járó Férfi úgy vélekedik, hogy mostanra már a Világ legeldugottabb pontján sem találni olyan nőt, akinek az agyát nem mosta volna még át valamennyire a feminizmus harmadik hullámának a hetvenes évek óta tartó Férfiellenes propagandája."


Értem, hogy a "maguk útját járó férfiak" sem járhattak a világ minden egyes országában, de szerintem - az elfogultságon túl - a 21. században megdöbbentően tájékozatlannak kell lennie valakinek ahhoz, hogy ezt komolyan gondolja.


A MGTOW filozófiáról meg az a véleményem, hogy kedves egészségükre, éljenek úgy, ahogy nekik jólesik - mint mindenki más.


Ha magukkal sikerül elhitetniük, hogy ideológiai megfontolásból nincsen tartós vagy kevésbé tartós párkapcsolatuk, nem pedig azért, mert nem sikerül megtalálniuk a hozzájuk illő társat, vagy mert a csalódástól félve inkább eleve lemondanak valamiről, amire egyébként vágynának, akkor tegyék.


Nekem 30 feletti nőként az a meglátásom, hogy azok, akiket én a saját fogalmaim szerint valóban a maguk útját járó férfinak tartok, azok jellemzően megtalálják a hozzájuk illő és méltó társat, akivel - ha nem is feltétlenül egy teljes életen keresztül - harmóniában tudnak élni, és ha ők is és a sors is úgy akarja, megszülethetnek a gyerekeik, akiket aztán úgy tudnak felnevelni, hogy felnőve - nem az általad idézett mozgalom által használt értelemben - a maguk útját járó férfiak és nők lesznek egyszer.


"Ők nem tárgyalnak, nem kuncsorognak, hanem csak megvonják a nőktől azt, amire a legnagyobb szükségük van: a figyelmet és a támogatást."


Tárgyalás alatt nem tudom, mit kell érteni ebben a kontextusban. Férfi nekem még szerintem nem "kuncsorgott" semmiért (hacsak az öcséim nem egy alapos hátmasszázsért :-), de abban egy sima "légy szíves" kezdetű kérés is mindig beválik), azzal meg fogalmam sincs, mi a gond, ha egy nő figyelmet és támogatást kap egy férfitől, ha a dolog kölcsönös, függetlenül attól, hogy párkapcsolatról, barátságról, munkahelyi vagy bármilyen egyéb jellegű kapcsolatról van szó.


A 4. pontban felsorolt "gazdasági kivonulást" meg nem igazán értem, de mondjuk én csak a saját női logikámmal tudom ezt szemlélni.


Ha én nem akarnék nő létemre párkapcsolatot és gyerekeket, attól még ugyanúgy meglennének az egyéb céljaim a saját életemben, amiknek a megvalósításához szeretnék a "személyes túlélés" szintjénél nagyobb anyagi biztonságot és bőséget teremteni saját magamnak reális mennyiségű munkával, és szeretnék minden értelemben minél teljesebb életet élni.


Szóval nekem egy kicsit nevetségesen hangzik ez a "fogjuk vissza tudatosan a saját életszínvonalunkat, hogy ezzel is kiszúrjunk a nőkkel" ideológia.


Igazából az jutott az egészről eszembe, hogy olyan, mintha pont ugyanúgy a nők körül forogna az egész, csak más értelemben, mint a férfiak többségénél.


"A kevesebb adóból pedig (kevesebb?) állami támogatás jut a nőknek. A kör bezárul."


Megkérdezhetem, hogy tudomásod szerint milyen olyan "állami támogatás" jár egy nőnek, ami egy férfit nem illet meg ugyanúgy?

2015. máj. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!