Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak melegfelvonulások?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak melegfelvonulások?

Figyelt kérdés
Aki meleg, mi értelmét vagy előnyét látja annak hogy felvonul?
2015. máj. 8. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Mert a hidegek nem tudnak felvonulni,ők mind halottak vagy élőhalottak,de akkor tudnak felvonulni,csak akkor komoly emberi veszteséggel járna.
2015. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Gondolom ilyenkor megmutathatják, hogy azt csak mondják, hogy mindenkit el kell fogadni, mindenki egyenlő, de azért ők különlegesebbek, mert nekik van felvonulásuk, a heteroszexuális embereknek nincs. Ez olyan, mint mikor a gyerek szemtelenkedik a tanárokkal az iskolában, mert úgyse kaphat érte semmit, felvág vele, hogy neki "jogai vannak".
2015. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak a felvonulások (mint minden más társadalmi üggyel kapcsolatos felvonulás általában), hogy felhívják a társadalom figyelmét arra, hogy a melegek (és egyéb szexuális és nemi kisebbségek) el vannak nyomva Magyarországon, nincsenek azonos jogaik a heterókkal, sok helyen diszkriminálják őket (nem kapnak munkát, albérletet, stb. ha látszik rajtuk, hogy mások), az iskolában bántják, kiközösítik a más fiatalokat... A felvonulás lényege, hogy felhívja ezekre a figyelmet, és az emberek (mind a hétköznapi emberek, mind a politikusok, akik tudnának tenni az elfogadás érdekében) kicsit elgondolkozzanak rajta, hogy ez vajon miért van így és jó-e ez így.
2015. máj. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék Pride-ra. A szexuális orientáció magánügye mindenkinek. Nem ítélem el azt sem, aki elmegy, sőt azt sem, aki tüntet a Pride ellen. -egy meleg srác-
2015. máj. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#2-es egyet ért az utolsóval.
2015. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy pont az ellenkezőjét érik el vele, mint amit hangoztatnak. személy szerint engem IS marhára provokál. ( elképzelhetetlenül rühellem őket!)
2015. máj. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Annyira imádom, amikor valaki felhozza, hogy a melegfelvonulásokkal a heterókat akarják, hogy szégyelljék magukat, és hogy a melegek több mint egyenrangúak...Ne tudd meg, hogy kinek mennyi szenvedést kell kiállnia egész élete során, csak azért, mert nem olyan amilyennek azt mások elvárják, nem olyannak született, amilyennek akarták. Magyarország több mint 60%-a valamilyen szinten homofób(az is homofóbiának számit, amikor valaki azt mondja, hogy neki semmi baja a melegekkel, amig nyilvánosságban semmit nem csinálnak). Az emberek több mint 10%-a homoszexuális(csak a homoszexualitásról van szó, a többi queer szexualitásról nem!), és mégis egy átlagos magyar közoktatási intézményben talán ha egy tucat ember vállalja fel a másságát. A gimnáziumomban körülbelül 4-5 egyén van, aki valamennyire felvállalja a másságát. A több mint 60 emberből. A többi ember nem azért titkolózik, hogy ez mennyire muris, és hogy milyen menő dolog másnak lenni, hanem mert fél, hogy a barátai, a rokonai, vagy akár még a szülei nem fogják elfogadni, eltaszitják majd maguktól. Egyik közeli barátomnak a szülei eltiltották a barátnőjétől, és kötelezték arra, hogy lányosan kezdjen el öltözködni. Csak azért, mert szerintük ez a jó a lányuknak, és a szexualitást meg lehet változtatni öltözködéssel. Amikor sikerült magamnak 4 év után bevallanom a szexualitásom, depressziós lettem, és majdnem öngyilkosságot is követtem el, csak azért, mert azt hittem, hogy emiatt egy szörnyszülött vagyok, nem lehet rendes életem, és senki nem fog szeretni. A társadalom az ostoba megbélyegzéssel csak tönkreteszi az embereket.

Egyébként meg a melegfelvonulások neve nem véletlenül Büszkeség(Pride); arról szólnak, hogy az emberek büszkék arra, hogy azok, akik. Ezzel hivják fel a figyelmet arra, hogy nem kéne félni önmagunktól, és nem szabad elnyomni a valódi énünket, csak azért, mert valaki ezt nem helyesli. A felvonuláson az emberek büszkén kiállnak maguk mellett. Szerintem a heteroszexuálisoknak is ugyanannyira ott lenne a helyük, ha ők alapból nem lennének önbizalomteljesek és büszkék a szexualitásukra. Nem véletlenül szerepel a legtöbb reklámban egy alulöltözött nő. Nem mondom, hogy ez rossz, sőt, jó, hogy van hitük önmagukban, de nem értem, hogy egyesek miért akarják ugyanezt elvenni a többi embertől. Az LMBTQI emberek a világ körülbelül 17-20%-át teszik ki. Lehetelten, hogy egy deformáció, egy mutáció ilyen mértékben megjelenjen.

2015. máj. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem tudom elképzelni, mit kell átélniük a melegeknek, mivel nem vagyom az. Talán még abban is igazad van, hogy csak addig fogadom el őket, amíg nem csinálnak semmi nyilvánosat, nem tudom. Értem, hogy ennek a felvonulásnak az lenne a célja, hogy megmutassa a társadalomnak, hogy a szexualitást fel lehet vállalni és nem szabadna miatta senkit hátrányosam megkülönböztetni. Az is jogos, hogy a heteróknak erre nincs szüksége, mivel ők nincsenek elnyomva. Viszont itt a kérdés a felvonulásra magára, nem a melegekre vonatkozott. És bár valóban Pride a neve, megis legtöbbször melegfelvonulásként említik. És bennem, valamint sok más emberben azt a hatást kelti, hogy a homoszexualitás lenne a követendő példa, hogy minél többen csatlakozzanak. Nem ez a mondabdója, de akaratlanul is ezt váltja ki az emberekből. Most erre azt a példát tudnám hozni, amikor egy vegetáriánus úgy próbálja elfogadtatni az étrendjét, hogy azt állítja a húsevés nem egészséges, az ember alapvetően növényevő, hogy a növényekből ugyanolyan tápanyagok vannak, mint a húsban. Nem akarok nagyon eltérni a témától, a lényeg annyi, hogy az emberek átesnek a ló túloldalára, és próbálják meggyőzni a másikat, hogy nekik van igazuk. Pedig az lenne a lényeg, hogy mindkettő helyes. És engem aztán nem érdekel, ki mit eszik, vagy ki milyen neműt szeret, mert miért érintene engem, nincs hatással az életemre. Egészen addig, amíg nem azt éreztetik, hogy az a helyes. Lehet, hogy ez a módja, drukkolok, hogy előbb-utóbb elérjétek a célotokat, de amíg ezt a másik oldal támadásként, félelemmel éli meg, addig feszültség is lesz.


Az iskolai, főleg lelki bántalmazásokról annyit, hogy abban a korban, de jóval később is, már érettnek hitt embereknél is mindig találnak fogást a másikon, ha akarnak. Nem kell ahhoz melegnek lenni, hogy megkeserítsék az ember életét, elég ha nem a többség érdeklődési körében osztozik vagy máshogy viselkedik, máshogy gondolkozik. Nem kell kisajátítani ezeket a sérelmeket sem.

2015. máj. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért pont, mert a demokráciát ilyen módon is gyakorolni merik. És jól teszik ! Addig amíg a homofóbia, és a butaságból eredő kirekesztés megnyilvánul, mindenképpen vonulgatni kell. Én átéltem vidéken ilyet 5-6 éven keresztül fiatal melegként vidéki nagyvárosban a munkahelyen. Tapasztaltam ezt, pedig rajtam nem látszik a másságom... Bátorítanék minden elnyomott kissebbséghez tartozót, (legyen az nemzetiségi, vagy egyéb) hogy ne hagyja, hogy bármit megtegyenek vele.
2015. máj. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ez nem társadalmi elvárás, ez biológiai norma. a természet is pusztulásra itéli őket, pusztán azzal, hogy nem teszi a szaporodást számukra lehetővé. ( társadalmi elvárás az un. tolerancia. nem biológiai!!!!!)

a sexuális beálítottság, az ezzel kapcsolatos privát felfogás magánügy! nem hülye felvonulások tárgya!

de életképtelen, a faj számára is kedvezőtlen. és káros!

nézni egy ffiben, h9gy sörözni akar- e velem, vagy megbacni? és ezt hangoztatva még felvonulni?

miért kell nekem ezt tolerálom, mikor maxikáluisan elitélem? ez is társadalmi elvárás?

törüljetek, pontozzatok le : pusztuljanak!!

2015. máj. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!