Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért változott meg a világ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért változott meg a világ abban, hogy a fiatalok későn házasodnak?

Figyelt kérdés

Olyan fura ebbe belegondolni,hogy az én anyukám 19 évesen házasodott (23 éve), ami akkoriban ez teljesen normális és elfogadott volt, természetes.


Itt vagyok én pl, 19 éves ,és se én se a környezetem szerintem elképzelni nem tudná,hogy férjhez megyek ilyen idősen. Ez az egyik oldala, a másik meg,hogy a mai fiatalok nem így gondolkodnak már ,hogy egybekössék az életüket valakivel, és lényegében lemondjanak a fiatalkorukról.


Nekem személy szerint a régi rendszer jobban tetszik , még akkor is,ha most még nem tartom magam késznek egy házasságra és a férj jelölt sincs meg..

Ami tetszik benne,hogy az emberek nem azon voltak,hogy minél több embert megismerjenek,és abban a hitben legyenek,hogy még ráérek lekötni magam ,mint most,hanem a jelenlegit megbecsülték .


Az egész olyan más,ma már ha tíz fiatalt megkérdeznénk arról,hogy melyikük házasodna huszonpár évesen,akkor kb 3 ha igent mondana....


Mi a véleményetek?


2015. máj. 26. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Mert tovább tanulnak, illetve ma már nem is akkora elvárás a családalapítás, mint régen, a végzettség és karrier meghatározóbb a társadalmi státusz szempontjából.
2015. máj. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mumusan ***** válasza:
Sokminden közrejátszik ebben. Ma már mindenkinek van lehetősége továbbtanulni. A mai fiatalok többsége nem akar kétkezi munkás lenni. Így tanul 23-25 éves koráig. A médiamanipuláció is sokban, ha nem a legtöbben, befolyásolja az embereket.
2015. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nehezebb megteremteni a szükséges feltételeket, nem jut mindenkinek munka a TSZ-ben
2015. máj. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Magasabbak az elvárások a kezdéshez. Legyen lakás, kocsi, csak azután (esetleg) házasság. Viszont régebben a kevésre is bátrabban lehetett alapozni, mert biztosabb volt a munkahely, kiszámíthatóbbak a felvett kölcsönök. A nagyobb bizonytalanság miatt biztosabb hátteret igyekeznek az emberek kiépíteni, mielőtt családot alapítanának.
2015. máj. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Előttem nagyon jókat írtak.

Bár ebbe a 23-25 éves korba belekötnél, valóban majdnem minden fiatal tovább tanul (vagy egyáltalán valamit tanul még érettségi után), de a fiatalok többsége "csak" 21-22 éves koráig tanul. Rengeteg ismerősöm van aki érintett ebben, ezért tudom.

20 éves vagyok és az én környezetemben sem házasodna senki ennyi idősen. Nekem is jobban tetszett a régi rendszer, a mostani barátommal pár év múlva szívesen házasodnék.


Pesti főiskolás L

2015. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

*belekötnék

:D

2015. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokkal nehezebb fiatalként önálló életet kezdeni. Nehezebb munkahelyet találni, reálértékben kisebbek a fizetések, és ha van is állásod, akkor is bármikor kirúghatnak a legtöbb helyről. Egyszóval nincsenek meg az anyagi feltételek a házassághoz, hogy a gyerekvállalásról már ne is beszéljünk.
2015. máj. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó a mostani rendszer. Igaz nehezebb elkezdeni az önálló életet, és a többi, de azért 19-20 évesen még korai házasodni. Alig leszel nagykorú, még tapasztalatlan vagy sok tekintetben, és máris egy ilyen felelősségteljes dologba belevágni? Nem hiába végződik válással a legtöbb fiatal kori házasság. Összeházasodsz fiatalon a 2./3. nagy szerelmeddel, jön a gyerek, utána meg élsz egy szar házasságban, mert közben rádöbbensz, hogy rosszul házasodtál. Vagy jön a válás, ami megvisel mindenkit, főleg a gyerek(ek)et.

Jobb dolognak tartom a későbbi, de érettebb fejjel való házasodást.

2015. máj. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen házasodni nem feltétlenül jó dolog. Ha belegondolok: évvesztes vagyok, így akkor kezdtem az egyetemet. Ha inkább férjhez megyek, akkor semmilyen végzettségem nem lenne, az meg legyünk őszinték, ma már messze nem elég.

Régebben sokan abbahagyták az iskolát a nyolc osztály elvégzése után. Aki már az érettségiig eljutott, az komolyabb eredmény volt, egy érettségivel simán felvettek olyan pozíciókra, amikre ma már feltétel a felsőfokú végzettség.


"Ami tetszik benne,hogy az emberek nem azon voltak,hogy minél több embert megismerjenek,és abban a hitben legyenek,hogy még ráérek lekötni magam ,mint most,hanem a jelenlegit megbecsülték."

Amikor elkezdtem az egyetemet, hamar járni kezdtem egy évfolyamtársammal. Öt évig tartott, és pont úgy gondolkoztam, mint amit leírtál. Négy és fél év után megkaptam tőle az első pofont (szó szerint, nem képletesen), öt év után a másodikat.

Azóta azt gondolom, hogy nem kell egy kapcsolatot, egy partnert becsülni csak azért, mert van. Azért kell becsülni, ha jó. De ez az emberek kis részére igaz. Szerintem több értelme van inkább váltogatni és keresni az igazit, a tökéletest, mint egy rossz kapcsolatban ragadni, csak mert "megbecsülöm".


Egyébként azóta sok tapasztalatot szereztem, ha leírnám, a gyk közönsége ízekre szedne :) De ez az egész arra volt jó, hogy végül olyan párt találjak, aki mellett nem kell lemondani semmiről, mert inkább jön velem. A legjobb bulikat, kalandokat vele éltem át. Nem azt érzem, hogy le lennék kötve, hanem azt, hogy a legjobb ember mellett vagyok, aki felemel és én is őt. Zongorázni lehet a különbséget a jelenlegi életem, és aközött az élet között, amit az első, éretlen választásom mellett éltem volna. Nem olyan rossz dolog az a tapasztalat :)

2015. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolai osztályomból kb 10 lány házasodott mielőtt betöltötte a 20. életévét. Most 26-27 évesek és a 80%uk elvált, gyerekét egyedül nevelő anyuka.
2015. máj. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!