Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítene nekem valaki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítene nekem valaki, hogy megváltozzam?

Figyelt kérdés
Olyan valakit keresek aki segítene elindulni azon az úton ahol megtudnák változni. Sajnos nincs olyan ember az életemben akivel beszélhetni. Nagyon zárkózott és keveset beszélek ,itthon szeretek lenni valahogy nincs kedvem kimozdulni és így nem nagyon tudok ismerkedni,de legbelül tudom,hogy kiellene ,de nem megy. Olyantól várok segítséget akinek sikerült az ilyen gátlásokat leküzdeni. Régen kövér voltam ,de ez máig is rajtam van ,mindenki dicsér hogy megváltoztam,de ezt én nem tudom elhinni :( Nem és kortól függetlenül. Köszönöm! Aki viccelődni akar azt tegye csak!

2015. máj. 29. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szívesen segítenék , de ebben nem hiszem hogy lehet .. esetleg szakember segítségével és ezt nem sértésnek szánom .. Csak úgy gondolom kevés lennék hogy rábeszéljelek valamire amit bár tudsz hogy meg kéne lépned , de nem érzed azt a bátorságot vagy önbizalmat hogy megtedd.. Ebben te magad tudsz dönteni és eltökélni hogy mikor állsz készen rá.. Egy szakember talán jobban tudná ezt a folyamatot elősegíteni .. Én mindenesetre szívesen beszélgetek veled , ha úgy gondolod ez bármiben is segít ..
2015. máj. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült. Olyan szinten voltam, hogy rettegtem emberekkel találkozni, szorongásos depressziós, szociofóbiás voltam. Személy szerint könyvekkel sikerült ezt leküzdenem főleg. Olyan, mint a Gondolj merészet, Gondolkozz és gazdagodj, A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása, Brian Tracy Önbizalom, stb. Nem lettem kőgazdag meg felsővezető (nem is akarok az lenni), de segítettek a könyvek: lett szakmám (be mertem tenni a lábamat az iskolába és haverkodni osztálytársakkal), kényelmes munkám és átlag feletti fizetésem (már pályakezdőként), jó párkapcsolatom, vannak barátaim, most már merek a bolti eladótól is kérni, javultak a kommunikációs képességeim, kimozdulok és jól érzem magam. Egyszerűen teljesen kicseréltek. Illetve kicseréltem magam. Ez nem egyik napról a másikra változik meg, de úgy 3-5 év alatt meg lehet változni. Szokás mondani, hogy a mai állapotunk az 5 évvel ezelőtti gondolkodásmódunkat tükrözi. Ebben lehet valami...
2015. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg valami jó tanácsot tudsz adni,ami a könyvekből leszűrtél? Tudom ez nem elég ,de szeretnék valamit már most kitűzni amiben lehet hinni.
2015. máj. 29. 11:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha esetleg érdekel a túrázás is, akkor nézz utána az El Camino-nak. Ez egy elég durva mélyvízbe dobásos ötlet, de szerintem nagyon hasznos lehet egy ilyen. Ahogy olvastam, rengeteg ember van ott, és nagyon sokukkal össze is fogsz ismerkedni. Nekem is tervbe van véve :D
2015. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én régen antiszociális, zárkózott és otthon ülős típus voltam. Aztán főiskolán olyan közegbe kerültem ahol mindenki nyitott volt. Megszerettem a pörgést, a hangulatot és végül szakmát is váltottam, most kommunikációs munkakörben dolgozom, emberekkel foglalkozom nap mint nap és szeretem a munkám.


Sokat számít a környezet és hogy merj változni mert minden rajtad múlik, ha folyton csak félsz és menekülsz nem változik semmi.

2015. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez így igaz, befolyásolja az embert, hogy milyen emberekkel veszi magát körbe.


Egyébként tényleg a töredékének a töredéke idézni bármit is a könyvekből. De az egyik legfontosabb pl., hogy a félelmet csak úgy lehet legyőzni, ha szembenézünk vele. Vagy hogy minden fejben dől el. A kudarc pedig nem kudarc, hanem tanulság. Az nyer, aki eggyel többször áll fel, mint ahányszor elesett. Lehet nevezni közhelyeknek, de ha tudatosítjuk magunkban és használni kezdjük, van benne igazság. A könyvekben sokkal jobban le vannak ezek írva és vannak bennük gyakorlatok is. Még Dale Carnegie-t kifelejtettem. A "Hogyan fejezzük be az aggódást és kezdjünk el élni" nagyon jó!


(2-es voltam)

2015. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!