Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van aki inkább a tanulásra/mun...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van aki inkább a tanulásra/munkára fókuszált a párkapcsolatok helyett? Megérte?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és még ezt az évet kell suliba járnom meglesz a szakmám és kereshetek munkát. Iskola mellett más dolgokkal is foglalkoznék ami később még jól jöhet meg szeretem is csinálni, de úgy érzem a kettő mellett nem tudnék teljesen "fenttartani" egy párkapcsolatot mármint, hogy eleget találkozni,törődni a másik féllel stb. Valaki volt ilyen helyzetben? Mit döntöttetek? Megbántátok?
2015. aug. 25. 02:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálam eddig csak olyan eset volt, hogy a szerelmet választottam tanulás helyett. Na, azt eléggé megbántam :)
2015. aug. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én voltam ilyen helyzetben. Megbántam, nagyon-nagyon. Pont 20 éves voltam én is, bekerültem arra az egyetemre, ahova szerettem volna, és nem kezdtem el, mert a párom kiborult azon, hogy távol leszünk egymástól. A kapcsolatnak vége lett pár éven belül, mert mint kiderült, teljesen másképp képzeltük a közös jövőt, nekem azonban azóta sincs egy normális szakmám, önfenntartóként nehéz összehozni egy diplomát.
2015. aug. 25. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg válós, megcsalós topic van itt, amiből az látszik, hogy sokan ugrottak bele úgy házasságba, családalapításba, hogy ők még nem lettek önállók, független felnőttek, maguk lábán állók. Nem tanulták meg eltartani és ellátni magukat, hanem nagyrészt ebben a másik félre támaszkodtak. És ott állnak 30, 40, van, aki 65 évesen, és fél kilépni a kapcsolatából, mert fél egyedül élni, nincs iskolája, nincs esetleg munkája, nincs ELKÉPZELÉSE, hogyan teremthetné meg az önálló lakhatását.

Szóval ez egy olyan életfeladat, amit nem lehet megúszni, előbb-utóbb eléd áll. Amit ha elodázol, ha nem fektetsz rá most hangsúlyt, fiatal felnőtt korodban, később fog eléd állni, amikor már sokkal nehezebb lesz megcsinálni, mint most.

Amíg még félig gyerek vagy, a szüleidre tudsz és illik támaszkodni, addig kell belehúzni ebbe.

2015. aug. 25. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az élet nem fekete vagy fehér. Nem kell A-t vagy B-t választani. Másnak is van családja,gyerekei, munkahelye,és van, aki emellett még tanul is. Egyensúlyt kell találni,nem választani és lemondani dolgokról.
2015. aug. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

14-21 éves koromig nem volt senkim, a tanulásnak éltem (nem az iskolának!!!) 3 szakmám van (98, 86, 90%) 2. munkahelyen ülök nem minimálbérért :) és mint látod van időm gyakorizni :D most is épp melóhelyen vagyok :)


Suliban elektrotechnikát tanultam, de mellette otthon sokszor reggelig is programozással foglalkoztam. Általános és középiskola közötti nyáron meg napi 18 órákat is töltöttem ezzel. Az időm nagy részét erre fordítottam, de főleg lelki problémákról szerettem volna elterelni a figyelmemet. Aztán érettségi előtt leraktam 2 felnőttképzésen 2 szakmát amiben apám támogatott, a 2 kettő együtt majdnem 1 milka volt, szóval nem egy 2 hetes ákombákom volt :) elég sűrű volt a tananyag, kicsit nagyképűen hangzik, de mind2 csoportban én voltam a legjobb, mert főleg olyanok voltak ott akik előtte nem ezzel foglalkoztak meg idősebbek is voltak, volt 40-es nő is pl aki semmit nem tudott, nem értett, én még fiatal voltam és érdekelt a dolog és persze volt tapasztalatom benne + otthon is elég sok időt tudtam ráfordítani.


3. szakmámat érettségi után sima OKJ-n "raktam le". Az úgy nézett ki, hogy az első pár hónapban bejártam, de volt olyan tanárom akivel 2 év alatt 3x találkoztam. A tanárok rendesen voltak, mert nem csesztettek, főleg a szakmai tanár. Akiknek kellett azoknak megmutattam, hogy én nem azért nem járok be, mert nem érdekel a szakma, hanem azért mert én ezt kb kenem vágom, csak 2 éves lébecolás kell :D Persze nem azt jelentette, hogy otthon nem csináltam semmit, igaz főleg játékkal ment el ez a 2 év, mert tudtam, hogy ez az utolsó szabad két évem a munka előtt, de azért képeztem magam.


Szóval az eleje intenzív tanulás volt aztán lazításokkal teli. A középsulira egyáltalán nem koncentráltam otthon. 2 matek tanárunk volt, ugye szint felmérővel kezdik, mind2 úgy jött be a 2. órára, hogy "ki az a (nevem)?"

Az volt a stratégián, hogy bizonyítok és utána lazítok, mert az első benyomás a fontos :)

Én nem bántam meg, hogy a tanulásra koncentráltam. Rengeteg dolgot tanultam és a jövőmet megalapoztam általa.

Jelenleg 22 éves vagyok és van barátnőm, pont ma 1 éve, hogy megismerkedtünk. Ha valakinek egyszerre megy a tanulás és a párkapcsolat akkor szerintem ott dupla sikerrel lehet megalapozni a jövőt, csak oda jobb szervezés kell :)


22F

2015. aug. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

18 évesek voltunk, halálosan szerelmesek. 21 évesen már együtt élve, gyerekkel, mindenki imádott mindenkit. Nekem érettségim, neki az sem, én szerettem volna még tanulni, ő nem.


30 évesen elhagyott bennünket egy 19 éves főiskolás lányért, mert mennyire szerelmes. Én ezután diplomáztam, kínnal, keservvel.

2015. aug. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sosem éreztem azt, hogy döntenem kellene a párkapcsolat és a tanulás között. Mindig elég maximalista voltam, a választott szakot rendesen csináltam, nem csak ímmel-ámmal a kettesre hajtva. De ettől még volt elég időm a páromra is...
2015. aug. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mumusan ***** válasza:
4-el értek egyet. Én is munka mellett elvégeztem 3 szakmát, és végig párkapcsolatban voltam. Tökéletesen megfért mind egymás mellett. Jahm, és melóban 12 óráztam.
2015. aug. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos, nekem a 20-as éveim alakultak úgy, hogy a tanulásra és a munkára kellett nagyobb hangsúlyt fektetni, pályakezdőként belecsöppentem egy gazdaságilag instabil helyzetbe, és egyszerűen sokáig nem jött össze olyan munka, ami tartós és jó lett volna, sokan ebbe belekeserednek, én képeztem magam, lefoglaltam magam, próbáltam újra és újra talpra állni.

Nincs mit megbánni, nem én döntöttem így, legalábbis nem direktben, a helyzet hozta, nem karrier miatt, hanem megélhetés miatt volt erre szükség, és volt, amikor nagyon ki voltam bukva a helyzet miatt, de nem akartam senkin élősködni. 30 éves koromra stabilizálódott, így alakult, nem így terveztem, de ha nem erre fókuszálok, nem alakult volna jobban, sőt. A legjobbat hoztam ki a helyzetből így is. Most, hogy ez a terület rendben van, koncentrálhatok másra is.

Nő vagyok, egyesek szerint, már kellett volna szülnöm is, én meg úgy voltam vele, hogy üres popsira inkább nem...

2015. aug. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!