Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a bunkó? Mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok a bunkó? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves vagyok, több mint 2 éve főállásban dolgozom.

Barátnőm szintén 22 éves ő még tanul, de mellette nem rég elkezdett dolgozni.

Ő jóval kevesebbet keres mint én.


Amikor még csak tanult, tehát nem volt saját keresete akkor már voltak követelései felém. Egyszer szó szerint megkérdezte, hogy miért nem fizetem ki a reggeli kajáját.


Múltkor vásároltunk és pár ezer forintos költségét nem fizettem és az egyik ismerősöm megszólt, hogy én milyen bunkó vagyok, hogy nem fizetem ki helyette, hisz a barátnőm.

Mellétenném, hogy én havi szinten ha épp úgy tartja kedvem simán elköltök akár 100e Ft-ot szórakozásra, kényelemre, édességre.

Tehát nem azért nem fizettem ki, mert nem tehettem volna meg, hanem a korábbi követelések miatt, mert úgy tűnt, hogy elvárás lett, hogy én fizessek neki mindent.


Egy másik ismerősöm példáján látva meg akartam ezt előzni. Ott a csaj elég lehúzós és követelőzős lett.


Azt veszem észre a barátnőm is hasonló kezd lenni, tehát neki(k) nem telik valamire, de én vegyem meg, vagy fizessem ki. Nem nagy összegekről van szó természetesen, mert pár ezer forintok, de maga az, hogy alapnak veszi, hogy én fizetek helyette szerintem igazságtalanság. Én is jogosan kérhetem akkor, hogy fizessen helyettem dolgokat.

Több mint 1 éve vagyunk együtt, az elején fizettem mindent, mert nem volt gond, viszont ezek a dolgok miatt változott a gondolkodásom, hisz más ha én rendes vagyok és fizetek és más amikor követeli és alapnak számít.


Szerintetek én vagyok a bunkó zsugori, mert nem fizetem ki a költségeket amikor magamra simán többet elköltök ha kedvem úgy tartja, és ezek az összegeket fel sem tűnnének?

Vagy a barátnőm lett követelőző és pénzéhes az én hibámból, mert "elkényeztettem"?


És mit tudnék tenni a jövőben ezzel kapcsolatban?


Szeretni szeretem a barátnőmet, ő is szeret engem, ez nem kérdés, de a pénz ilyen problémákat vetett fel. Közös jövőt tervezünk, nem kitartott akar lenni, de nem tudom mit hozhat a jövő ilyen lehetőségekkel.



2015. dec. 4. 08:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
31%

szerintem ha te úgy gondolod h akarsz költeni, tedd meg, de követelőzni nagyon nem kéne a bnődnek.

most már van fizetése, tud venni ezt/azt.

de ha vmire nem futja, akkor max te kedvességből megveszed, de ő nem várhatja el!


szerintem őszintén mond meg neki, ha emiatt elhagy, akkor egy anyagias Pí

2015. dec. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Hát nekem nincs 100E, hogy elszórjam, meg a barátomnak sincs. Mi úgy szoktuk, hogy egyszer ő fizet, egyszer én. Ha bemegyünk a boltba miattam, akkor megkérdezem kell e valami, ő pedig bepakolja ami kell neki, mindég ide akarja adni a pénzt, de nem fogadom el. Ha moziba megyünk általában ő fizet, vagy hamburgerezni, vagy a pizzát is ő fizeti, mert van szép kártyája. Szóval én asszem ilyen felesbe megy nálunk a dolog. Még csak most kaptam teljes fizetést, úgyhogy most nem tudom, hogy lesz ezek után. Még most is ő keres többet 10-30 ezerrel, mikor hogy.


Szerintem beszéld meg a barátnőddel, ezt, hogy közös kassza legyen, vagy külön a jövőben, ha ez gondot okoz. És szerintem nem vagy bunkó. Én sem várom el, hogy helyettem fizessen valaki akármit is, ha van pénzem és megtetszik valami megveszem, ha nincs pénzem, akkor nem.

2015. dec. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

A barátnőd követelőző. Nálunk ugyan csak még én keresek, ezért megkérdeztem páromat meg anyumat, hogy baj-e ha idén karácsonykor nem ajándékozunk. Anyumnak se árt spórolnia (ő dolgozik), párom azért ne költekezzen, mert nincs miből, szüleitől meg ne kérjen ezért pénzt, én meg spórolok házra, így van egy maximum összeg, ami alá nem akarom engedni a havi tartalékot.


Ezek ugye elég felszínes dolgok, de ők megértették, és semmi gond nincs belőle.


Ettől függetlenül én sem követelőztem soha a barátaimtól, hogy vegyenek nekem ezt azt. Sőt, nem is igen szeretem, ha meghívnak.

Szóval a barátnődben van a hiba, nem te vagy a bunkó.

2015. dec. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
14%
Amíg a barátnődnek nevezed felénk is, addig nem bunkóság. Amikor már úgy beszélsz róla, hogy a párom (ágyban, asztalnál) akkor igen, bunkóság.
2015. dec. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
31%

Mivel nem az apja vagy, ne kolts ra. Felnott, onallo ember, vegye meg, amit akar. Magyarazd el neki, h nem az apja vagy. En nem hivatom meg magam semmire, pedig egyutt elunk. Mert egyenrangu felnek tekintem magam.

N

2015. dec. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Szerintem azért lett ilyen, mert látta, hogy mi elég jó körülmények között élünk és látta, hogy én hogyan kezelem a pénzem.

Én nem dohányzom, nem iszom, nem drogozok. Nincsenek olyan szenvedélyeim amik vinnék a pénzt, emiatt van annyi pénzem, hogy zsebből megvegyek azt amit akarok, legyen az akár egy 200 Ft-os csoki, vagy egy 300e Ft-os gép (informatikus vagyok és szoktam játszani is).

Ő mesélte, hogy neki milyen rossz volt régen, hogy "nem volt erre, nem volt arra pénz" és gondolom részben ezt akarja kicsit kiélni, hogy végre megvehet azt amit akar.

Mert látja én megtehetem ezt. Csakhogy én nem más pénzén teszem, minimálbér mellett is ugyanolyan színvonalban éltem mint most. Ugyanúgy megvettem a drágább fogkrémet, a drágább szájvizet, a drágább sampont, mert azok váltak be. Tehát én a minőséget megfizettem régen is és most is, csak ugye akkor kevesebb félretett pénzem maradt.

Nem akarom, hogy ő emiatt feszültebb legyen, hogy én megvehetem azt amit akarok ő meg nem. Csakhogy én kevés kereset mellett is úgy beosztottam a pénzem, hogy jusson mindenre.

Én is és ő is még szülővel élünk, tehát jóval olcsóbb az életünk mint annak akik már saját lakást fizetnek.

Nekem pl havi szinten fix kiadásaim 50-70e Ft (bérlet, haza adás, kaja...).


Tehát kicsit az én hibám is, hogy ilyen lett, mert látta, hogy én mennyire lazán kezelem a pénzt, hisz minimálbér mellett is simán futotta akár 3000Ft-os mekire, nem volt ott bennem, hogy "erre nincs pénz", míg ő egyből erre gondolna. Meg had ne soroljam, hogy amióta jóval többet keresek azóta 15-20e Ft-ért vásárolok be. Csak ugye azt ő nem látta, hogy minimálbér mellett én beosztottam a pénzem és nem csak szórtam. Elég sokat tudtam félre tenni és így drágább holmikat is venni, akár több havi fizetésemből. A pénz kezelésnek csak azt a részét látja, hogy "szórom a pénzt", de azt már nem annyira, hogy félrerakok.


Múltkor már beszéltem vele erről, hogy azért mert én megtehetem nem azt jelenti, hogy minden xart meg fogok venni neki. Magamnak sem random hülyeségeket veszek, hanem amit megkívánok. Én tudatosan költöm a pénzem, nem csak úgy szórom ki. Szerintem nem látja át, hogy én pontosan hogyan kezelem a pénzem, ő csak a "szórást" látja.


Engem a pénz nem annyira izgat, csak egy eszköz, a mennyisége meg csak egy szám.

Tehát nem azon kattogok, hogy hogyan csináljak még többet, vagy mire költsem.

Engem ebben az egész dologban a hozzáállás zavar, hogy elvárás lett, hogy én fizessek neki dolgokat, mert más amikor vesz valamit és kifizetem, vagy vesz valamit, MERT kifizetem.

Tehát ha a saját pénzéből is megvenné akkor az teljesen más mintha csak azért veszi meg, mert fizetem.

Meg maga ez a követelőző hozzáállás, hogy "mi az, hogy én nem fizetem a kajáját" szerintem már elég problémás.

Szeretni szeretjük egymást, de azért elgondolkodtam az ilyen beszólások után, hogy ő tényleg az a lány akit én szeretnék?

Nem tudom, hogy hosszútávon mekkora probléma lehet ez a pénz kérdés, mert a jövőben is én jóval többet fogok keresni mint ő. Alapjáraton közös kasszán gondolkoztam összeköltözéskor, de amióta ezek a dolgok voltak, azóta úgy érzem én elég sokat buknék a dolgon. Nem a pénzre gondolok, hanem azon, hogy tönkre tenné a barátnőmet a pénz, ha nem tanulná meg beosztani, kezelni azt.


Én alapjáraton segítek az embereknek ha tudok. Sokan ezzel vissza is éltek. Lehet balek vagyok, ha mondjuk a boltban előttem álló anyuka nem tud venni a gyerekének csokit és veszek neki egyet. De más amikor én akarok venni és más amikor más akar velem vetetni.


Szóval akkor én is jól láttam, hogy szerintem nem én vagyok a bunkó, hanem a barátnőm követelőző, még ha csak apró dolgokban is, de akkor is az.


Viszont mit tegyek?

Minden fizetésnél külön legyenek a cuccaink fizetve?

Kicsit gáznak tartom, hogy pl a boltban vásárolok 15e Ft-ért és a barátnőm utánam a sajátját fizeti ami mondjuk 500 Ft. Külső szemmel én vagyok a zsugori, és eddig nem is zavart volna a fizetés, de amióta követelőzés lett belőle, vagy alapnak számít azóta zavar.

2015. dec. 4. 09:38
 7/29 anonim ***** válasza:
95%

Szereted te egy nagy fenét. Aki szeret valakit, az nem büszkélkedik azzal, hogy százezreket költ magára, mert megteheti, de arra, akit állítólag szeret, nem áldoz egy-két ezer forintot, mert ettől az követelőzővé, meg pénzéhessé válik.

Nekem jóval kevesebb a rendszeres jövedelmem, mint a kedvesemnek, olyan 1:2,5 az arány, de soha nem jutott eszembe, hogy ha valamit főzök, abból ne kínáljam meg, vagy ne süssek valamit direkt neki, vagy hogy ezért bármilyen ellenszolgáltatás járna nekem.

2015. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Nem minden hónapban költök száz ezreket magamra.

Az a gond, hogy már azzá vált. Az elején én is fizettem nem volt probléma, meg anyagilag most se lenne az, nem a pénz a problémám! Hanem az, hogy követelőzésnek érzem.

Kajával én sem vagyok ilyen. Vásárlásról van szó, nem arról, hogy veszek 10 csomag chipset és egyedül eszem meg és ő végig nézi.

Nem mondtam egyáltalán, hogy ellenszolgáltatást várok bármiért, hanem azt, hogy ne az én pénzemet akarja költeni, hogy alapból úgy tervezzen, hogy én megveszem neki ezt vagy azt.

Én sem kalkulálok úgy, hogy ő megvesz nekem valamit, vagy apám/anyám kifizet nekem valamit, addig nyújtózkodom ameddig a takaróm ér, és ha néha kedvességből valaki fizet valamit akkor jól esik maga a gesztus, de nem alapból erre kalkulálok!

2015. dec. 4. 10:25
 9/29 anonim ***** válasza:
80%

Igen, rohadt nagy bunkó állat vagy. Mi az, hogy nem adod át a pénzed szabad felhasználásra? Hogy merészeled? Azonnal menjetek el síelni a Sziklás-hegységbe, természetesen csakis a te pénzedből, utána pedig add át gyertyafényes rituálé keretében a megtakarításodat, sűrű bocsánatkérések közepette, és imádkozz is, hogy veled maradjon és ne lépjen le.

Ahogy Orwell írta volt: "minden állat egyenlő, de némely állat egyenlőbb a többinél".

2015. dec. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Hát ha komoly kapcsolatot tervezel a lánnyal, akkor nem ártana tisztába tenni ezeket a dolgokat, mert ez komoly konfliktusforrás lehet. Üljetek le, beszéljétek meg. Tény, hogy követelőzni nem szép dolog. Az egy dolog, hogy magadtól megveszed kedvességből, ahogy írtad, de egyáltalán nem magától értetődő, hogy mindent te fizetsz.

Nálunk ebből soha nem volt gond, volt, hogy én kerestem sokkal többet, volt, hogy a párom, de egyikünk sem verte az asztalt soha, hogy márpedig ez nekem jár, vedd meg.

2015. dec. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!