Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A vallásban a házasság előtti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vallásban a házasság előtti szexualitás kizárólag a hüvelyi behatolásra értendő?

Figyelt kérdés
Adott egy lány, aki vallásosságára (baptista) hivatkozva nem él szexuális életet a párjával (aki nem vallásos, de szűz). Azonban azon kívül, hogy hüvelyi behatolás nincs, a szexualitás más formái megvannak (orális szex). Valaki el tudná ezt nekem magyarázni, hogy hogyan lehet ezt összeegyeztetni az erkölcsösséggel? Ez nem puszta álszentség? Hogyan hathat ez pszichológiailag a másik félre? Miért engedi valaki, hogy ilyen szinten manipulálva legyen?

2015. dec. 13. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a hangsúly azon van, hogy a szexuális aktus cska gyerkenemzés céljából történhessen.
2015. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen értelmezés kérdése... ha nagyon szigorúan vennénk, akkor a szex minden házasságban, csak gyereknemzés céljából jöhetne létre. (A maszturbáció is bűnnek számít eszerint, akkor az orális szex meg pláne...)


Viszont ha szigorúan bibliai értelmezést veszünk alapul, akkor két fiatal "együtt járása" már "házasságnak" számít. A bibliai időkben ugyanis nem léteztek "megszentelt" házasságok, nem volt anyakönyvvezető, stb. Az számított házasságnak, ha a szülők beleegyezésével és tudtával "elhálták" a házasságot.


Szóval a vallások össze-vissza értelmezik, aktuálisan a saját szájízük szerint a bibliai tartalmakat. Mindenesetre felesleges ezen rágódni: ha valakinek ez a világképe, akkor vagy elfogadod, vagy keresel olyat, aki másképp viszonyul a dolgokhoz.

2015. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nyilván mindenki úgy éli az életét, ahogyan szeretné.

Engem igazból a másik fél oldala érdekel. Egy ilyen kapcsolat után hogyan lehet egészséges szexuális életet élni? Ha évekig hagyta magát ennek a lánynak a befolyása alatt, és végül a lány vetett véget a kapcsolatnak.

2015. dec. 13. 11:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Hm, voltam ilyen helyzetben.

Utolsó kérdésedre tudok válaszolni, a teológiai magyarázatról fogalmam sincs.

A srác szűz, fogalma sincs mit veszít. Olyan, mikor ismerkedsz a szexszel, és minden része izgalmas.

Emellett ragaszkodik a lányhoz, és reméli, hogy megváltozik a gondolkodása.

Ha régóta nem volt barátnője, akkor szimplán örült, hogy lett egy és meg akarta tartani.

Őszintén szólva ahol nem passzolnak a hosszú távú célok, ott nem fog működni a kapcsolat -max ideig-óráig.

2015. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Előző válaszadó: írtam neked egy privát üzenetet. Remélem nem veszed tolakodásnak.
2015. dec. 13. 11:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősi körben volt ilyen jellegű párkapcsolat. Ott meg volt magyarázva a dolog azzal, hogy tartja magát a hagyományhoz, tehát szűzen megy férjhez, viszont a párja nem volt vallásos, és neki meg lett volna igénye a dologra... Ők így oldották ezt meg, hogy a tényleges aktust kihagyva minden más volt. Ez amolyan kecske is meg káposzta is, főleg a mai korban, ahol minden azt visszhangozza, hogy "kipróbálás" nélkül ne menj bele egy tartós kapcsolatba, hiszen sarkalatos pont, hogy működjön a szex...

Viszont szerintem ez nem manipuláció, sokkal inkább kompromisszum. Mármint, hogy a vallásos lány a kedvese kedvéért belemegy rengeteg dologba, ami a "nagykönyv" szerint tiltott lenne. És ugyanakkor hatalmas élmény lesz, hogy a hosszas várakozás után ők az elsők egymásnak, a nászéjszakán. Persze, ha kitartanak addig.

2015. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!