Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvilágosítás 16 évesen (lent)?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvilágosítás 16 évesen (lent)?

Figyelt kérdés
16 éves fiu vagyok. Az iskolában nem nagyon magyarázták hogy pontosan mivan, csak ilyen nagyon hivatalos szövegként latin szavakkkal. A szüleim-sem tették még meg, bár anyukám már egyszer belekzdett, csak akkor két mondat után mondtam, hogy ez nagyon nem érdekel.Naggyából tudom, hogy mi történek, csak azért érdekelne , hogy ők mit mondanak.Direktbe odaállni és megkérdezni nem merem. Szerintetek, ha megmondom, hogy van barátnőm, akkor "megint" elmondják majd?
2010. márc. 27. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nincs eüs ismerősöd? Egyébként valószínű elmondják még egyszer, de mi az, hogy latinul magyaráztak az iskolában? :S:S Direkt hangoztatták nekünk is az egyetemen, hogy latinul csak egymás között, mert laikusok nem értik. Nagyon mérges vagyok ilyenkor. El lehet mondani latinul is, de akkor mondja már el magyarul is.
2010. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha megmondod, hogy van barátnőd, valószínű, hogy elmondják majd "megint". De azt nem értem, hogy egy iskolában miért kell ilyen hivatalosan elmagyarázni az ilyeneket. Én szerencsés vagyok ebből a szempontból, mert ahogy visszaemlékszem, nálunk úgy magyaráztak, hogy mindenki megértette azt, latin kifejezések nélkül.
2010. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
de, az anyukám eüs. (thx for google):D szal, mint már mondtam, nem tom h mit mondanak egy felvilágosításon. Mi a suliban csak biszorán a tankönyvből "tanultuk", ahol kb az egészről ez volt h "Közösülés során a himvessző a hüvelybe hatol be. A többi már nagyon hivatalos szöveg volt, hogy hogy érnek meg a sejtek stb... Szerintem ezt valahogy hétköznapibb nyelven is meg lehetne tudatni. Csak egy példa: Menstruációrol ne azt mondják, hogy meg nem érett nemtudommicsodák eltávoznak, vagy valami ilyensmi, nem tudok idézni, hanem igy kéne : A lányok havonta véreznek, ezért kell nekik betét stb....
2010. márc. 27. 14:37
 4/16 A kérdező kommentje:
bioszorán*
2010. márc. 27. 14:39
 5/16 anonim ***** válasza:
Ahha, szóval ez a gond. Érthetetlen volt, ahogy magyarázták, pedig én úgy tudtam a biológia könyvekben azért diákoknak valóan van megfogalmazva. Van esetleg valami, amiről fogalmad sincs és kíváncsi vagy rá?
2010. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát, nem kössz , tudok mindent amire szükségem van. Csak amikor anyukám megkérdezte, hogy tudom-e, hogy mi történik egy fiu és egy lány között az ágyban mondtam h igen. Erre:Honnan? Nem akartam mondani , hogy kedves osztálytársaim elég sokat besztélnek róla, meg interneten ha nem is keresed akkoris rátalálsz, meg hogy a History Channel-en este 11-től nem ugyanaz a müsor megy, ezért mondtam h suliban mondták. Lehet h azt hiszik, hogy akkor most mindent tudok?
2010. márc. 27. 14:47
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, ebben az esetben valószínű azt hiszik, de azt állítod te is, hogy mindent tudsz. Mostmár nem értem mivel nem vagy tisztában. A menstruációról nem tudod micsoda? Vagy mi az, ami nem tiszta? Vagy a szőrszálhasogatós X Y kromoszómás dolgot nem érted? Vagy mi az, ami gondot okoz? Írd le nyugodtan, itt van pár eüs meg felnőtt ember, és biztosan tudnak segíteni, ha valami szülészeti nőgyógyászati vagy hormonrendszeres dolog akkor én is el tudom mondani mi hogy működik az emberi szervezetben.
2010. márc. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Előző,nekem elmagyarázhatnád,ha nem gond ^^
2010. márc. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mit nem értetek? Mert mostmár komolyan nem tudom mi az, ami gondot okoz, nem tudjátok mi az a menstruáció?
2010. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként most jut eszembe, hogyha otthon azt mondod van barátnőd, akkor csak a védekezést fogják még egyszer elmagyarázni, mert azt hiszik a biológiai részével tisztában vagy a dolognak, tehát nem fognak rájönni, hogy fogalmad sincs mi az a menstruáció és melyek a kritikus napok stb tehát azért érdemes lenne megkérned anyukádat, főleg ha egészségügyis, hogy mondja ezt el neked. Egy egészségügyisnek nem okoz problémát a biológiáról beszélni.
2010. márc. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!