Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is megfertőzi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is megfertőzi a lelket a sok romantikus film?

Figyelt kérdés
Annyi filmet és sorozatot meg klipet lehet látni szép nőkről meg helyes férfiakról, ontják a szerelmes sztorikat az igaziról meg a nagy ő-ről, a tökéletesről. De a valóságban negyed annyi helyes intelligens férfi nincs, és a valóságban negyedannyi okos és csinos nő nincs. Így aki ezekre vágyakozik amiket a filmeken lát, önhibáján kívül egy elérhetetlen célt tűz ki maga elé, hogy ő is találjon egy mesebeli partnert. Ez szabályosan megfertőzi a társadalmat. A kapcsolatok sekélyesek tartalmatlanok felszínesek az emberek nem képesek a fejlődésre, megrekednek egy bizonyos szinten egy álomvilágban. Ez nem csak a sorozatok filmek miatt van de a média a legnagyobb erő. Miért van minden ennyire másképp a filmeken? MIért nem akarnak reálisabb világot teremteni hogy ne legyen ennyire rossz az ébredés? Az ébredés alatt azt értem hogy amikor vége a filmnek akkor az ember rájön hogy egyáltalán nem fog hasonló se történni vele és nem lesz olyan szexi a pasija vagy csaja, és nem lesz pénzem sem annyi soha se karrierje nem lesz olyan. Én szivem szerint betiltanám az olyan agymosoda filmeket, ahol minden csodaszép és könnyű, mert az ember csak depressziós lesz miattuk. Ti hogy vagytok ezzel?

2016. febr. 19. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Érdekes amiket írsz, emlékszem, hogy tinikoromban én is nagyjából ezt gondoltam, és nagyon rossz érzés volt, hogy én nem kellettem senkinek, baromi magányos voltam. Ennek ellenére mondjuk sok romantikus filmet néztem, és hittem abban, hogy van "igazi". Pár évvel később megtaláltam azt akivel szívesen leforgatnám az életem filmjét..:) Szóval szerintem ha idegesítenek ezek a filmek akkor ne nézd, de attól még szép az élet, és igenis vannak boldog párkapcsolatok.
2016. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a romantikus filmeket,sorikat de nem hatnak negatívan rám egyáltalán.Az csak egy film.Az van különbség egy romantikus szappanopera és mondjuk Éjjel nappal budapest között :)) Előbbi érzelmekről szól,persze ott is vannak cselszövések,utóbbi meg csak alkalmi kapcsolatokról,dugásról,sztárságról.
2016. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

"Az ébredés alatt azt értem hogy amikor vége a filmnek akkor az ember rájön hogy egyáltalán nem fog hasonló se történni vele és nem lesz olyan szexi a pasija vagy csaja, és nem lesz pénzem sem annyi soha se karrierje nem lesz olyan."


Ilyen állítást csak a negatív élet unt emberek mondanak, akik nem hiszen semmiben, de még magukban sem, lusták tenni azért, hogy az életüket jobbá tegyék, és csak a sült galambot várják. Ha elhiszed, hogy neked nem lesz ilyen jóban részed, akkor 1000%, hogy nem is lesz részed benne.


A józan gondolkodású emberek különbséget tudnak tenni film és valóság között. Tudják, hogy mi a realitás, és nem a filmbéli álomvilágot keresik a valós világban, hanem a saját álmaikat valósítják meg.


Nem fertőzőek ezek a filmek, csak azok számára fertőzőek, akik hagyják magukat befolyásolni a látottak alapján.

2016. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Gondolj bele ki nézné meg a XY család unalmas mindennapjait... A filmeket a profit miatt gyártják, ezért eladható kell legyen.

Amúgy jogos a kérdés, én is tapasztaltam ezt a problémát a saját bőrömön. Azt hittem, hogy egy párkapcsolat romantikus idill, aztán jöttek a pofonok és megtanultam, hogy mi a különbség a film és a valóság között.

2016. febr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Én világ életemben nagy Disney fan voltam. A kedvenc mesém a Szépség és a szörnyeteg volt. De sosem gondoltam azt, hogy az az igazi pasi, aki úgy néz ki mint egy Ken baba vagy van egy kastély a segge alatt. Ahogy azt sem tolerálom ha egy pasi úgy viselkedik velem mint vadállat.


Sőt, mondok durvábbat! Régen -14 éves koromig - néztem brazil szappanoperákat, igaz, hogy a Vad angyalnál telt be pohár, szóval nem voltam szemtanúja Ivó és Milagros egybekelésének, mert meguntam a mókuskereket. (és valamikor akkortájt végeztem a kereskedelmi adókkal is) . De mégsem gondoltam azt, hogy nekem egy Ivó kell (bár rohadt jóképű, meg kell hagyni) és hogy egy latin szeretővel révbe ér az életem. (főleg ha mellé jár 500 epizód, mostohával, szerelmi háromszöggel - akkor inkább jó nekem egyedül is)


Szóval akin működik az ilyen agymosósdi, azt nagyon sajnálom.


Nekem ez a túlzott szexualitás az ami nagyon működik média szinten. Meglátok egy "szexi" haskivillantós (akár fél cicivel is) nőt ott vonaglani a plakáton, és olyan szinten rossz érzés fog el, mert eszembe jut, hogy az én testem közel sem ilyen és nem is lesz soha, hogy akár egy hétig is le tudok blokkolni szexuálisan. Képtelen vagyok élvezni a szexe, mintha azt mondanák nekem nem vagyok elég szép ahhoz, hogy levetkőzzek valaki előtt. Nagyon nem akarom hogy ez hasson. De rám nagyon hat. :/

2016. febr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Nos, először is szerintem nem fertőzi meg.


Senki sem kényszerít senkit romantikus filmek megnézésére. Aki meg nézi is nem azért nézi mert annyira reálisnak tartaná vagy azt várná, hogy majd vele is az fog megtörténni mint a filmben.(Valljuk be, hogy azért egy-két dolognak minden ember örülne ha vele is megtörténne de a legtöbb ilyen film egy sablon alapján futó sokszor látott történet).



"De a valóságban negyed annyi helyes intelligens férfi nincs, és a valóságban negyedannyi okos és csinos nő nincs."


Ez sajnos így van, kevés az olyan ember aki valóban intelligens. Az meg, hogy ki csinos és szép az részben egyéni kérdés, hogy kinek mi tetszik egy másik emberen.



"Így aki ezekre vágyakozik amiket a filmeken lát, önhibáján kívül egy elérhetetlen célt tűz ki maga elé, hogy ő is találjon egy mesebeli partnert. Ez szabályosan megfertőzi a társadalmat."


Szerintem a legtöbb ember koránt sem vágyik egy mesebeli lovagra vagy nőre, de azért hadd döntse már el mindenki kivel akar együtt lenni vagy kivel nem és ehhez senkinek nincs semmi köze. Egy ember szerintem inkább olyan partnerre vágyik akivel jól érzi magát, szeretik egymást, és hasonlóan tervezik az életüket vagy valami ilyesmi..



"A kapcsolatok sekélyesek tartalmatlanok felszínesek az emberek nem képesek a fejlődésre, megrekednek egy bizonyos szinten egy álomvilágban."


Lehet vannak kapcsolatok amelyek sekélyesek de hidd el, hogy nem egy film vagy sorozat fogja befolyásolni ezt.



"Az ébredés alatt azt értem hogy amikor vége a filmnek akkor az ember rájön hogy egyáltalán nem fog hasonló se történni vele és nem lesz olyan szexi a pasija vagy csaja, és nem lesz pénzem sem annyi soha se karrierje nem lesz olyan."


Ez pedig szimplán nettó hülyeség. Szerintem egy ilyesmi filmnek a kikapcsolódás a célja nem az, hogy a film után siránkozz, hogy sose leszel hercegnő és nem jön érted a szőke herceg. Ezzel az erővel azon is lehetne siránkozni, hogy senkiből se lesz Jedi Lovag vagy Sith Nagyúr. Ez talán a "nem lesz olyan szexi a pasija vagy csaja" legnagyobb ökörség amit leírtál. Egy normálisnak mondható ember azért van a párjával mert szereti és vonzódik is hozzá (persze nyilvánvaló mindkét fél számára, hogy nem a párja a legszebb ember a földön) de nem kezd el siránkozni, meg nyavalyogni, hogy némelyik szembelévő lánynak nagyobb a melle mint a párjának vagy feszesebb a segge, vagy lányok esetében izmosabb a szembe jövő pasi teste. Aki meg ilyen az nagyon nem érdemli meg, hogy vele legyen a párja, mert egy mérhetetlen gyökér. (szerintem)


"nem lesz pénzem sem annyi soha se karrierje nem lesz olyan."


Ezt minden ember képes befolyásolni valamilyen részben. Tehát ez is alaptalan hülyeség. Nyilván nem mindenkit vár a milliárd dolláros cég amit a szülei hoztak létre de mindenki előtt ott az élet és a tanulási lehetőség és csakis rajta áll, hogy képes-e tanulni és karriert építeni majd annyi pénzt keresni, hogy meg tudja belőle venni azt ami a saját igényeit kielégíti.



"Én szivem szerint betiltanám az olyan agymosoda filmeket, ahol minden csodaszép és könnyű, mert az ember csak depressziós lesz miattuk. Ti hogy vagytok ezzel?"


Ha nem tetszik ne nézd meg. Azért mert valami neked nem tetszik nem kell betiltani. Nem vagyunk egyformák.

2016. febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van. Roviden es tomoren: mindig is a tarsadalom megosztasa volt a celja a hatterhatalomnak. Elerhetetlen almok dedelgetesevel, fogyazstasra osztonzessel, a hibak intoleranciajaval, onnon erdekek eloterbe helyezesevel, csalassal, manipulacioval, kizsakmyanolassal (lelki es anyagi teren is) meg is valosulnak ezen torekvesek.

Eppen ezert szeretek en is inkabb dramakat, igaz torteneten alapulo filmeket, dokufilmeket, eletrajzi filmeket nezni, mert abban nincs agymosas. :)

2016. febr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Hajlok arra, hogy azt mondjam, az ilyen filmek, sorozatok, könyvek valóban hamis képet mutatnak a pár- és egyéb emberi kapcsolatok dinamikájáról. Nem tudom, hogy ez mennyire káros nagy tételben az emberekre, de sejtem, hogy sok jót nem tesznek.

Kis csíra koromban (14 évesen) nekem is megvolt a magam hülye elképzelése a szerelemről az első romantikus regény miatt, amit olvastam. Azt hittem, ha a női főszereplőhöz hasonlóan bosszantom a kiszemeltemet, meg makacskodom és kéretem magam, akkor majd ő el fog ájulni, mint a regény férfi főszereplője. Hát nem így lett. :)

Persze ezt a saját bőrömön kellett megtapasztalnom, mint minden mást is, de biztos sokat segített volna, ha nem kerül az orrom elé egy olyan iromány, amiben ennyi baromságot összehordanak.

Felnőttként persze úgy vagyok vele, hogy az ilyen alkotások csak szórakozásnak jók, nem lehet komolyan venni őket. Úgy kell hozzájuk állni és ezt lenne érdemes közvetíteni a fiatalabbak felé is. Így már egész élvezhetőek.

Jó lenne melléjük pár komolyabb alkotás is. Csak sajnos az a gyanúm, hogy arra kevesebb lenne az igény. :(

2016. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

vannak szar filmek, amiken érzed, hogy valaki vágyálma, mert neki se ilyen volt az élete.


és vannak jó filmek, amik elgondolkodtatnak.


én megvagyok a filmekkel, filmeknek fogadom el őket.


nem látok mindenütt ellenséget az x-aktáktól, nem akarok leugrani a tetőről, mint batman, és nem olyan bájgúnárt akarok magam mellé, mint amilyeneket a gyengébb romantikusfilmek felhúzására szerződtettek.

2016. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Gondold végig, a történelem során alkotott legtöbb műalkotás romantikus témájú, tele vannak gyönyörű szerelmekkel, amiket csak a halál szakíthat szét, szóval ennyi erővel az egész művészetet betilthatnánk.

Amit te akarsz, az az, hogy ne álmodozhassunk, már pedig részben ez tesz minket emberekké.

2016. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!