Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 év felett eldönthetem én,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

14 év felett eldönthetem én, hogy meg akarom-e kapni a méhnyakrák elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
A szüleim szeretnék beadatni, de nagyon sokat olvastam róla, hogy nagyobb az esélye annak, hogy elkapom vmi szövődményét, mint magát a betegséget. Ha nem akarom megkapni, mondhatom, hogy az én dolgom, és én nem kérek belőle?
2010. ápr. 1. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nehéz lesz meggyőzni a szüleid. Teljesen igazuk van be kell adatni és kész. Most a hírekbe mondták is hogy a diákok kedvezményesen juthatnak hozzá. Barátnőmnek is vagy 2 hónapja adták be 17éves. Ezen nem kell gondolkozni kell. Aki 18 éves kora alatt elkezdte a nemi életét azoknál később 55%ban kialakul a méhnyakrák << ez is olyan hónapos hír. Ne legyél buta.
2010. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg megbeszélni velük a dolgot. Egyébként semmivel sem veszélyesebb, mint más oltóanyag.
2010. ápr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló hogy erőszakkal nem fognak beoltani,de oltasd be magad ha van rá lehetőséged.

Tíz évvel ezelőtt egy kedves ismerősömet veszítettük el ebben a betegségben,25 éves gyönyörű lány volt fél évvel a házasságkötése után...

Oltasd be magad!

2010. ápr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább örülj neki, hogy be akarnak oltatni. Sajnos nem sok szülő foglalkozik a gyermeke egészségével (tisztelet a kivételnek). Mondjuk az is igaz, hogy nagyon drága az oltás és ahol mondjuk két-három gyermek is van, nem biztos, hogy ez a "legfontosabb". Pedig igen is annak kéne lennie, nagyon sokan meghalnak ebben a betegségben. Úgyhogy szerintem oltasd be magad!!
2010. ápr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*Sajnos sok szülő nem..

előző voltam

2010. ápr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy azért fogod elkapni a betegséget, mert nem oltattad be magad. Én megkaptam...kivertem a hisztit...de egyenlőre MÉG minden rendben :). 16/L
2010. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

[link]


Szüleid olvassák el ezt aztán döntsék el,hogy beadják-e az oltást.Jó tényleg nem minden emberen jön ki,de megvan rá az esély.Ezek akik beadatták se tudták,hogy pl lefog bénúlni...Szerintem ne adasd be...Nekem se engedik a szüleim:)

2010. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

sztem mondhatod nyugodtan h te nemsteretnéd az oltást. és majd utána írj ide, h mit válaszoltak erre a szüleid. addig amíg nemtudjuk h ereagálnak addig nemnagyon tudunk segíteni.


eddigis megvoltak a nők méhnyakrák elleni oltás nélkül, ezután is meglesznek. ráadásul rendszeres szűrővizsgálattal teljesen megelőzhető, vagy idejében kezelhető.


a másik h az oltás csak igen kevés válfaja ellen véd, és még így sem 100% h nem kapod el.

2010. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Oltasd be magad nyugodtan.
2010. ápr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!