Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van, akinek a párválasztásnál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van, akinek a párválasztásnál ugyanolyan fontos a vallás, mint a külső és belső?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is kérnék :)

2016. márc. 28. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
van ismerős aki szűzen ment férjhez a vallása miatt, nyilván akkor a férfinek is fontos volt, meg szentek, úgyhogy elő sem fordulhatott volna, hogy nem katolikushoz megy hozzá
2016. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 VirágésBence ***** válasza:
Nekem fontos volt, mert a vallásom lényegében az életszemléletem és kihat a hétköznapjaimra, mivel nem olyan elterjedt és népszerű, mint mondjuk a kereszténység, így csak annyira volt fontos mindig is, hogy tudjak róla beszélni a lánnyal és elfogadja, az már nem volt olyan fontos, hogy kövesse is a vallást.
2016. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Igen. Nekem nagyon fontos volt, hogy ne legyen vallásos. Barátság szempontjából nem számít, de párkapcsolatban nagyon. Nem vagyok hajlandó az életemet vallási előírásokhoz és hagyományokhoz igazítani, egy idő után nagy frusztrálva érezném magam. Ráadásul nagyon valószínű, hogy komoly világnézeti különbségeink is lennének, úgyhogy halott ügy lenne.

22L

2016. márc. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne egy agnosztikust kifogni, de nem baj az sem, ha vallásos/ateista, ha nem akarja rámtukmálni az ideáit, és nem ömleng sokat arról, hogy milyen jó vagy rossz a vallás...

22N

2016. márc. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is az a fontos, hogy ne legyen vallása. Megvan a véleményem a vallásokról és a társadalmi szerepükről, mondhatni antiteista vagyok, de se nem merev, se nem spammer (=nem térítek kéretlenül). Mivel ez az egyik alapja a személyiségemnek, szeretnék olyat találni, aki legalábbis megérti, de ha lehet, hasonlóan áll hozzá.


24/F

2016. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég fontos. Nem tudnék olyan embert tisztelni, akit butának gondolok, mert hisz ilyen ostobaságokban.

28/L

2016. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Unokatesóm pl. konzervatív keresztény, tényleg hívő, és neki nyilván fontos, hogy a párja is hasonló beállítottságú legyen (mivel ő rendszeresen jár templomba, tartja a vallási hagyományokat, konkrétan egy keresztény újságnál dolgozik szerkesztőként... és tényleg hívő, szóval nem az, aki csak látszatra az).


Én nem vagyok hívő... bár inkább agnosztikusnak mondanám magam. Alapvetően az ideális nekem szintén olyan, akinek nincs vallása, de kiegyeztem volna olyannal is (ha minden más klappol), aki valamilyen szinten vallásos, vagy inkább azt mondanám, hívő, akkor, ha:

- nem vallási hagyományok köré rendeli az én életemet

- belemegy, hogy ne egyházi esküvő legyen

- a gyereknek max. tanítás jelleggel mesél a vallásáról, és hagyja, hogy ő döntse el, milyen vallásban szeretne hinni (tehát nem cibálja magával heti szinten templomba, nem kell a gyereknek bérmálkoznia, nem lesz belőle ministráns stb.-stb., nem ordítja le a fejt, ha vmi olyasmit csinál, ami a vallás szerint bűn, a társadalom szerint viszont nem, nem járatja hittanra).

2016. okt. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!