Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után közel 40hez lehetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után közel 40hez lehetek még szerelmes?

Figyelt kérdés
Úgy érzem kiégtem,nem fog már érdekeni senki.Az exférjem sem érdekel.Mit tehetnék hogy legyenek érzéseim?Nem hiszem hogy képes leszek valaha is nyitni vki felé,közel engedni magamhoz.MI lehet a baj?
2016. máj. 9. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Ez egészen odáig lesz problema, amíg nem találkozol valakivel, akibe szerelmes leszel mint a csacsi.

Szedd a válás utan össze magad! Koncentrálj a munkádra a hobbiaidra. S tessék megújulni külsőleg! (Ez fontos) lefogyni, vagy felhizni csinos ruhákban lenni stb. S a férfiak nyitni fognak feléd. Nyilván az elso par lépés nagyon nehéz, de a bizalom idővel kifogás alakulni az új személy iránt is.

2016. máj. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk én 31 évesen váltam el, de én is így éreztem rögtön utána, mint te.

Aztán tessék-lássék ismerkedni kezdtem, regisztráltam társkeresőre, elmentem egy randira. Akár egy darab fa is lehetett volna ott, az se érdekelt volna kevésbé, pedig neten jót beszélgettünk, nem is nézett ki rosszul.

Gondoltam, az életben többé nem leszek szerelmes...


Aztán a társkeresőn nyúzott egy pasi, hogy találkozzunk, először nem is akartam, nem is jött be annyira a képeken, de gondoltam egye fene... És mikor élőben találkoztunk, hát teljesen kész voltam.

Remegő lábak, elakadó hang, attól beindultam, ha a vállamhoz hozzáért. Kb. 16 évesen voltam utoljára ilyen szerelmes, de akkor sem első találkozásnál. Azt hittem, ilyen csak a lányregényekben van.


Szóval nem lehet tudni, én azt mondom, ne írd még le magad. Ha készen állsz lelkileg, és összefutsz a megfelelő pasival, bármi megtörténhet. :)

2016. máj. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Exem 42 volt, amikor elváltunk, rá másfél évre tök szerelmes volt, aminek vége lett, most 48 évesen ismét olyan szerelmes, mint egy bakfis és úgy tűnik ez össze is jön neki. Nyugi :-) Nekem is több mint 2 éve van kapcsolatom (ő is 47 éves) és tök szerelmesek vagyunk egymásba ... Van válás és negyven felett is szerelem ;-)
2016. máj. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szerelemre nincs garancia, de jokat kufircolhatsz meg az eletben.
2016. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Simán:)

41/f

2016. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

37 évesen váltam el. A házasságom eléggé hazavágta az amúgy is alacsony önértékelésem, utána nagyon sokáig tartott helyrejönni. Próbáltam ismerkedni, de érdemi kapcsolatom nem lett, elég zűrös alakokat vonzottam be így, hogy én magam sem voltam rendben, ezért még mélyebbre süllyedtem. Súlyos depressziós voltam, amikor úgy döntöttem, szakember segítségét kérem. Terápiára jártam. Idővel sikerült helyretenni a személyiségem hibás részeit, azt is, ami a váláshoz vezetett. Megértettem, hogy miért választottam rosszul, milyen önsorsrontó magatartást folytattam a kapcsolataimban és hogy valójában nagyon is féltem a mélyebb érzelmi bevonódástól.

40 évesen ismertem meg a jelenlegi párom, és összehasonlíthatatlanul más minden, mint korábban. Egyrészt ezúttal JÓL választottam: olyan társat, aki értékel, aki figyelembe vesz, akinek fontos az én jóllétem. Sikerült olyan módon bevonódnom a kapcsolatba, mint még soha, senkivel.

Utólag azt mondom, hogy amit eddig én szerelemnek hittem, az nem az volt, hanem valami halvány mása, inkább szenvedés, mint jó érzés, és amikor jó volt, akkor sem volt az igazi.

A kapcsolatom immáron hosszabb távon is bizonyított, túl vagyunk egy sor nehézségen, problémán, amiket jól tudtunk kezelni - közösen. Életemben először vagyok TÉNYLEG szerelmes. És ez nem a rózsaszín ködös állapot, azon már rég túl vagyunk, reálisan látjuk egymást, a hibáinkkal együtt, nem idealizálva a másikat és a kapcsolatot. És ez most a hétköznapokban is MŰKÖDIK, mégpedig JÓL működik. Olyannyira, hogy még hosszú idő után is röpködnek a gyomromban azok a bizonyos pillangók. :)


Nekem a terápia segített. Először önmagamat kellett helyretennem, hogy képes legyek kapcsolódni valaki máshoz. És nem csak úgy ímmel-ámmal, hanem ezúttal TÉNYLEG mély érzésekkel.

2016. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát utolsó, jó ezt hallani. Lehet nekem is szakember kell. Pszichológus vagy pszichiáternél voltál? Azt még had kérdezzem meg, a házasságodból (amiből válás lett), született gyermeketek?
2016. máj. 10. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!