Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg tudná nekem valaki mondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mit jelent a Se hús, se hal közmondás?

Figyelt kérdés
Mert hallottam, hogy mondták egy fèrfinak, higy a párja se hal se hus ès nem illenek össze.
2016. okt. 27. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:

a böjtben nem esznek húst a keresztények. halat ehetnek. A se hús, se hal azt jelenti, hogy nem dönthető el, melyikhez tartozik.

Mondhatják arra is, aki tesze-tosza, de arra is, hogy határozatlan.

2016. okt. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

A hús ugye a fa szt jelenti. Szokták is mondani, biztos hallottad már, hogy húspénisz, húsf asz.


A hal pedig a puncit jelenti. Gondolom ismered azt a mondást, hallottad már az életedben, hogy "Olyan a pinája szaga, mint egy döglött halnak" - Vagy valami ilyesmi.

2016. okt. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Titusztitusz ***** válasza:
Azt jelenti,mint amit a "két szék közötti földre esés" mondás is mond...(Bár azért nem teljesen egyezik a két mondás lényege,csak hasonló a mondanivaló...)Azaz más szavakkal,SE NEM EZ,SE NEM AZ az állapot áll fenn...
2016. okt. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
nem az lenne, mint a se íze, se bűze? langyosvíz.
2016. okt. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ezt más nyelvből ismerem, szó szerint így hangzik, a jelentése pedig: lagymatag, teszetosza. Az első és a negyedik írta jól.
2016. okt. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!