Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek vannak ilyen kis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek vannak ilyen kis "beszélgetős" rituálék a párkapcsolatotokban?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy pl. ki van jelölve, hogy havonta elmentek valahová sétálni, stb. ahol csakis a párkapcsolatotokról beszéltek. Mi esett jól, mi esett rosszul a másiktól, mit csináltok jól, mit kellene jobban, hogyan lehetne jobban, mik a terveitek, stb.

Annyira vágyom erre, hogy ki is beszélhessem magamból jó velősen (😀) és halhassam is a dicséreteket, ötleteket, véleményét...

Persze mindig megbeszéljük a fontosabb aktualitásokat, de van, mikor nincs rá idő kivesézni, utána pedig elfelejti az ember.


Még pontos "kivitelezést" nem látok magam előtt, meg tudom, hogy nincs az embernek kedve mindig pontban minden hónap utolsó szombatján 6-tól 8-ig konkrét témáról beszélgetnie, de ilyesmire nekem hatalmas igényem lenne. Párom is szeret beszélgetni, mondjuk ő nem akkora szószátyár, mint én.


Van, aki legalább egy kicsit is érti, mit szeretnék? :) Nálatok ez hogy van?


Köszönöm előre is.

25L vagyok, párom 30F, nem élünk még együtt.



2017. jún. 11. 21:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem csak a "nyálaskodás" miatt szeretnék ilyet, hanem hogy pl ne legyenek elhallgatott sérelmek, vagy elnyomott felek, hogy jobban figyeljünk egymásra, és hogy mire pl házasok leszünk, kialakuljon közöttünk a "tökéletes" kommunikáció.
2017. jún. 11. 21:16
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Úúú ilyenre én is vágyom, gondolkodtam már ezen! Szólj, ha kitaláltad, hogy megvalósítható, hogy ne legyen gáz! :)
2017. jún. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértem, hogy mit szeretnél, de nem tudom, érdemes-e konkrét időkeretbe tenni az ilyesmit. Az embert összezavarja, hogy akkor vajon máskor is mondhatom, ha épp aktuális és van rá lehetőség, vagy csak az erre kijelölt lehetőség idején? Vagy ha az ember amúgy is elfelejti, miért ne felejtené el erre az időpontra ugyanúgy? És kicsit erőltetettnek is érzem, nem biztos, hogy ugyanúgy lehet őszintén és szabadon beszélni ilyen dolgokról, ha elő van írva, hogy most márpedig ez a téma kizárólag.


Nekem is van igényem arra, amire neked, hálistennek a páromnak is. Mi fiatalabbak vagyunk (én 23N, ő 25F, mi sem élünk még együtt, mert most fejezzük be mindketten az egyetemet). Nálunk valahogy észrevétlenül alakult ki az egész, és szinte néhány naponta, hetente felmerül valami ilyesmi. Mindig tudunk időt szánni arra, ha valamit ki kell vesézni, ha nem is rögtön, de felvetjük a másiknak, és "napirendre tűzzük", hogy amikor legközelebb időnk van rá, akkor rendesen átbeszéljük. Folyamatosan visszajelzünk egymásnak a kapcsolatról, a másikról, kritikát is, dicséretet is, és szerintem ennek így kell működnie. Nem tudnám megmondani a tuti receptet, de szerintem arra kell törekednetek nektek is, hogy ez a hétköznapokba beivódva tudjon egyensúlyban működni.

2017. jún. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen, mi akkor beszélgetünk, amikor felmerül valami ami aktuális.
2017. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindketten elég érettek vagytok és odafigyeltek egymásra, akkor ezt nem kell rituáléhoz kötni. Akkor egyszerűen ha megfogalmazódik a dolog, akkor le kell ülni és megbeszélni.

Arra van időnk, amire szánunk.

Egy párkapcsolatnak spontán kell működnie, dicséreteket is lehet spontán "szórni", nem kell ahhoz kibeszélőshow. Sok olyan alkalom volt amikor csak feküdtem egy barátnőm mellett és beszélgettünk a kapcsolatról, a "nyugis esték", kell az is.

Az jó dolog, ha törődni akarsz a kapcsolat ezen oldalával is, de akkor ezek szerint úgy érzed, hogy a párod nem igazán így gondolja, vagy a homályban tapogatózol, mert nem igazán tudod, hogy most hányadán álltok.

2017. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
mi mindent akkor és ott beszélünk meg nem tudom magamban tartani a sérelmeimet vagy más érzéseimet nem tudnék ilyenekkel várni vagy ha esetleg ugy alakul hogy nem tudjuk begejezni a beszélgetést egésznapom elvan cseszve mert ezen kattogok és este folytatom ugyanott ahol abba hagytam. Amugy meg azt tudom tanácsolni hogy ne legyél ilyen görcsös erőltetett hogy erre kijelölsz egy időpontot. Szimplán nevezd fagyizásnak vagy mond hogy menjetek el vacsizni egyet és ilyen címszó alatt vidd a dolgot mert ez a beszélgetős óra nagyon erőltetett. Nem is értem hogy tudjátok magatokba tartani a dolgot.
2017. jún. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nincs, mi mindig akkor beszéljük meg, amikor kialakul.


Ez a menjünk el havonta és dumáljunk egy nagyot eléggé éretlen és dedós megoldás.

Az exnek volt mániája, csak éppen ő ezt szó szerint vette, és bármit meg akartam volna vele amúgy beszélni, "nem, majd xy napon". Hát, ebbl így elég hamar szakítás lett.

2017. jún. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az jó ötlet, hogy minden hónapban legyen egy este, ami csak a kettőtöké, de szerintem olyan formában, hogy akkora szerveztek valami különlegesebb dolgot, ami csak kettőtökről szól. Bár ez inkább a tűz életben tartása miatt fontos, a problémákat/bókokat nem lehet és nem érdemes tologatni, ott és akkor kell megbeszélni, amikor felmerülnek. Azt mondod, hogy ő kicsit szószátyárabb, de ha megszokja, hogy te kultúrált formában nyíltan kimondod a dolgokat, akkor ő is rá fog jönni, hogy ez egy nagyon jó és szükséges dolog.
2017. jún. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi valoszinuleg ideggorcsot kapnank mar csak az otlettol is, szoval nincs. A terveinkkel tisztaban vagyunk, alap, hogy mindketten abbol indulunk ki, hogy barmi is van, a masik sosem akart rosszat nekunk, szoval igy az evek alatt nalunk nem volt soha olyan, hogy "na ez most rosszul esett, miert csinaltad?".
2017. jún. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nincs konkrét időpont kijelölve, de mindig van alkalom leülni és megbeszélni ezeket a dolgokat. Számomra enélkül nem is működne.
2017. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!