Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van köztudatban ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van köztudatban ez a férfi a vadász és a nő a préda felfogás, kulturálisan nem lehet ismerkedni?

Figyelt kérdés

Barbár felfogásnak tartom azt, hogy a férfi a vadász a nő a préda. Mivel mi nem vagyunk állatok, hanem gondolkozó, érző lények. Tökre lehetne úgy ismerkedni, hogy leszarnánk kikezdi, ha szimpatikus valaki akkor megakarjuk ismerni és vagy lesz ebből valami vagy nem.

Most mire jók ezek a kis játékok? Mikor azt hallom, hogy egy férfi azon pattog, hogy miért a nő kezdeményez, elveszi a feladatát ilyenkor jót röhögök rajta. :D De az olyan nőkről is megvan a véleményem, akik várják a sült galambot vagy esetleg a kis herceget, arra hivatkozva, hogy ez a férfi feladata... Aha és pisztolyt fognak a fejedhez és lelőnek, ha te teszed meg az első lépést? :D

Ez annyira szánalmas, hogy már tök komikus ez az egész. Persze most lehet megkapom az ilyen (ál)macsós szöveget, hogy a férfi legyen már férfi legyen töke, de van több száz olyan tulajdonság, amitől lehet a férfi a férfi a nő pedig nő.


2017. okt. 14. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Én nem nagyon hallottam ezen még férfit "pattogni", inkább imponál a legtöbbnek, ha egy nő mer kezdeményezni. Ez csak a nőknek központi téma, mert hát tök jó az egyenlőség, meg hogy nem kell főzni-mosni-takarítani, de azért ha lehet, akkor "legyen már férfi" alapon inkább a férfiakra hárítják az ismerkedés minden felelősségét.
2017. okt. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én se láttam még olyan férfit, aki ezen besértődik csak itt neten olvasgattam ilyen történeteket.
2017. okt. 14. 14:14
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Már bocs, de te vagy a szánalmas! Rohadt nehezedre esik megszólítani egy nőt akivel szimpatizáltok? Szerencsétlen szar vagy, aki inkább itt sír!
2017. okt. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek, kezdeményezzen az, aki jobban akarja a másikat! :D
2017. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Tehát mert te nem mersz, kineveted azokat, akik mernek?
2017. okt. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%

Jesszusom... Ne haragudj meg, de alapvető és baromi vonzó, férfias tulajdonság, hogyha valaki mer kezdeményezni. Egy igazi férfinak ez nem okoz problémát, mert alap dolog neki, ő ettől érzi magát férfinak. Itt nem "feladatokról" van szó, hanem olyan dolgokról, ami normális esetben minden férfinak és nőnek egyértelmű dolog.

Nehogy már leessen a karikagyűrű az ujjáról, hogy az első randira ő hív meg engem... Nyilván a következőt majd én szervezem. Nincs annál irritálóbb, mint mikor néz x méterről, és várja, hogy megszólítsam... Természetesen ha annyira nagyon tetszik, akkor megtenném. Viszont ebben a helyzetben meg fölösleges, mert ha neki is bejövök, akkor oda fog jönni beszélgetni. Ha nekem kell kezdeményezni, ott egyértelmű, hogy a másik részéről nincs meg a kellő érdeklődés.

" van több száz olyan tulajdonság, amitől lehet a férfi a férfi a nő pedig nő"

Igen, csak egyik se ér szrt se, ha ezek az alapvető férfias dolgok nincsenek meg benne.

2017. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"kulturálisan nem lehet ismerkedni"


A szó, amit írni akartál: kulturáltan.

2017. okt. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az kezdeményezzen, aki akar vmit a másiktól. Ha az érzés kölcsönös, akkor meg tök mindegy, h ki kezdeményez. Az a kellemetlen, amikor mindketten a másikra várnak.:D
2017. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!