Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik sokan az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értik sokan az "átlag testalkat" és az "átlagos testalkat" fogalmát?

Figyelt kérdés

Mert rengeteg embertől olvasom, hogy az átlagos testalkat az nem az 55-60kg (170cm), hanem 40-45kg, mert a 16-25 közti nőkre ez a jellemző.


Akkor most nézzük:

Az átlag valóban az, hogy ha 10-ből 8 làny 40kg, kettő 45kg, akkor az àtlag 16-25 év közti làny tényleg 42kg körül van.

Csakhogy nem àtlag testalkatról van szó, hanem az àtlagos testalkatról. Az àtlagos meg olyan, ami se nem csúnya, se nem kiemelkedően szép. A többségben nem mozgat meg semmit, van, aki szerint taszító, és van, aki szerint szèp. Ilyen lenne pl egy nem leszàlkásított, nem fitness modell, de felesleggel sem rendelkező, homokóra alkatú làny (55kg-val).


A màsik meg, hogy igen, sokak szerint egy 55kg-57kg-s lány túlsúlyos, mert a 30 alatti nők nagyrésze 40-50kg közti súlyú. Viszont nem màsokhoz kell mérni, hisz akkor egy modellhez képest a nők 80%-a túlsúlyos.

Az egyénhez kell viszonyítani, a genetikai adottsàgokat figyelembe véve.

Tévedés, miszerint minden nő genetikailag filigránnak, kis mellűnek, balerina alkatnak születik, csak aztàn zabálnak és elhíznak, így születnek a nagymellű, széles csípőjű nők, véletlenül se a vázrendszer adja.


Van, aki mindegy, mit eszik, mit mozog, nem lesz törékeny, mert nem az a típus.

Magamból kiindulva 16 év felett sose ment már le 50kg alá a súlyom, bàrmit csináltam is.

Sőt, 50kg-san se voltam modell alkat, tovàbbra is közepes mellek (65-70D, és nem AA-A), homokóra (90-61-91) alkat, és nem balerina keskeny csípővel.

50kg alà azonban nem mehettem, mert màr kezdte megviselni a szervezetem. Kimaradt a menzeszem és rendszeresen elàjultam.

Na, most akkor így hogy legyen valaki 40kg, mert elvileg az a normàlis 30 alatt, ha 170cm vagy?

Az edzéssel ne gyertek, mert azok a nők, akik edzettek, sportosan vékonyak, nem ám 40-45kg-t nyomnak. Szóval, ez a kilókkal sehogy se jön ki.


Aztàn ott van egy ismerősöm. 25 éves nő. 35kg. Egészséges, és eszik rendesen. De màr tininek is alacsony,nagyon vékony, pici mellű làny volt, nyilvàn ő 30 felett is ilyen marad.

Viszont én meghalnèk ilyen súllyal. A logika alapján (mely ellen most tiltakozom, hozzá képest mégis tulsúlyos vagyok)


Nem tartom magam vékony lànynak. 50kg-san is "melles-faros" voltam. Most 57 kg vagyok. 54kg az ideális súlyom, bevallom, most én is kereknek látom magam, de normàl (egészségügyileg ugyanis a súlyom a normàl tartományba esik) súlyból 2-3kg fogyás is nehéz.

Pedig baromi keveset eszek, és sokat mozgok (jó, nem edzzek kifejezetten, de megvannak azért a napi kilométereim)


Szóval, fel lehetne hagyni egyszer és mindenkorra azzal, hogy túlsúlyosnak titulálunk minden nőt, ameddig létezik nàla vékonyabb?


170cm magas vagyok, minden kg-ban megadott adatot ehhez szàmítottam

(Kivétel az ismerősöm 35kg-jàt, ő 155cm magas)


2017. okt. 28. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem mindegy? Amíg ezt mind leírtad, edzhettél volna egyet, máris jobb alakod lenne siránkozás helyett.
2017. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy meg totál hülyeségeket írsz, 40 kg-val még én is anorexiásnak számítanék a 157 centimmel. 47 kg vagyok és ez tökéletes ideális, arányos a magasságommal, ennél vékonyabb nem akarnék lenni(de teltebb sem).
2017. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan váltsuk meg a világot egy gyakoris kérdéssel: első rész.
2017. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Csak a te fejedben van különbség. Ami az átlagnak megfelelő, az átlagos.

Az egyik főnév, a másik melléknév.

2017. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak összeszedtem, amit ide írogatnak, és nem értek vele egyet
2017. okt. 28. 21:37
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

A homokóra alkat amúgy nem átlagos, mikor varrni tanultam, azt mondták 8% a homokóra alkat.


Te vagy az, aki a múltkor a seggét belinkelte, igaz?

2017. okt. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A mijét? Nem
2017. okt. 28. 21:44
 8/10 anonim ***** válasza:

"Na, most akkor így hogy legyen valaki 40kg, mert elvileg az a normàlis 30 alatt, ha 170cm vagy"


Ezt a baromságot hol olvastad? Hogy lenne már normális 170 centihez 40 kg?

Mikor 160 centihez voltam 47, akkor is elég sovány voltam és mindenki azzal csesztetett. Most, hogy 53 vagyok, még mindig ezzel csesztetnek, pedig a BMI-m normál tartományban van.

170 centihez 40 kg kb így nézhet ki:

[link]

De még lehet ez a nő is több 40 kg-nál...

2017. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
170 centihez 50 ilóval bögyös-faros alkat?Na,ez az,amit minden nő irigyel.
2017. okt. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, de az "átlagos" fogalmilag azt jelenti, hogy "olyan, mint a legtöbben", nem azt, hogy "se nem szép, se nem csúnya". Ha egy adott halmazban a nők 80%-ának szexi alakja van, akkor abban a halmazban a szexi alkat az átlagos.
2017. okt. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!