Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a legtöbb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a legtöbb pasi retteg az eljegyzés gondolatától is. Én meg alig várom, hogy legyen egy barátnőm, akit eljegyezhetek, és elvehetek feleségül? 24/F

Figyelt kérdés

2017. nov. 3. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mert mások a prioritások
2017. nov. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Heart of Darkness ***** válasza:
Azért mert az emberek mások. Én 18 éves korom óta arra vágyom, hogy legyen családom és legyen mellettem egy állandó személy, akivel élhetek.
2017. nov. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én meg pont azt látom, hogy ma már csak ide-oda dobálóznak az eljegyzéssel, mindenféle tartalom, elköteleződni akarás nélkül. Magukhoz akarják láncolni a barátnőjüket, elültetni benne a reményt, hogy örökké együtt lesznek és minden happy lesz. A kamueljegyzések korát éljük, ide jutottunk.
2017. nov. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amikor tini voltam (15 éve), még hittem abban hogy 30 éves koromra már feleség leszek. Nem így lett... Most vagyok 31 és már nem hiszek a házasság szentségében pont azért, amit az elöző hozzászoló írt.
2017. nov. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az az érdekes, hogy egyidős vagyok a 4. hozzászólóval, két éve férjnél, de jól emlékszem, 15 évesen mindent akartam, csak nem azt, hogy valaha megházasodjak.
2017. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezért:

[link]

2017. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nem rettegek tőle, viszont azt körülvevő értelmetlen felhajtástól és random költekezésektől annál inkább.


Ha a nő hajlandó belemenni egy szerény polgári szertartásba, csak a tényleg fontos ismerőseinkkel a vendégek közt (részemről anyám, testvérem, nagyszüleim ha még élnek akkor, anyám férje, 2 gyerekkori haver, esetleg 1-2 kolléga ha addigra jobb viszonyban leszünk), kvázi olcsó gyűrűkkel (50 ezer alatti ár), pap és templom kilőve, a lagzi is szűk körű, de vidám esemény valami közepes árfekvésű helyen (ha belemegy, akkor fiatalkorom kedvenc helyszínén, ahol az osztálytalálkozónk is lenni szokott), lehetőleg mellőzve az alábbiakat:


- vőfély (nem fizetünk valakinek a semmittevő bohóckodásért)

- cigánymulatós

- birkapörkölt

- CASIO szintetizátoros papa aki kornyikálja a mulatóst

- DJ

- "ingyen pija kifulladásig a vendégeknek"

- "korlátlan ingyen zaba kifulladásig a vendégeknek"

- idétlen egyszerviselhető menyasszonyi ruha félmillió forintért


Ezt a pénzt inkább költeném egy közös nászútra, akár közepesen jobb helyen is, mint ezekre a felesleges baromságokra.

2017. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Három fajta férfi van:


- aki tapasztalatlan: naív elképzelései vannak örök szerelemről, eljegyzésről, házasságról, ásó-kapa-nagyharangról


- aki tapasztalt és okos: ő már nem hisz a bullshit dumában, és messzire elkerül minden ilyesmit, hogy eljegyzés, házasság, meg hasonló hülyeségek, mert tudja jól, hogy csak a saját életét keserítené meg ezzel


- aki tapasztalt és hülye: a sok ráb_szás ellenére sem adja fel az ostoba, irreális elképzeléseit azzal kapcsolatban, hogy egy nővel lehet boldogan együtt élni

2017. nov. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Rettegni tőle és ennyire várni ugyanannyira rossz. Szerintem ők is és te is hamis értékeket (legyen az negatív vagy pozitív) tulajdonítotok az eljegyzésnek, holott az eljegyzésnek önmagában semmiféle értéke vagy jelentősége nincs, egy teljesen mesterséges mérföldkő. Egy eljegyzéstől nem lesz jobb, tartalmasabb vagy tartósabb egy kapcsolat. És ugyanígy fordítva: az eljegyzés önmagában nem kéne, hogy "plusz" terhet, elköteleződést vagy felelősséget jelentsen.


Ezért szerintem nem jó cél hajszolni vagy épp kerülni az eljegyzést. Ha a kapcsolat érzelmi háttere elég érett, akkor az eljegyzés magától értetődő lépés lehet (ha akarják ,persze), ha pedig nincs meg hozzá a háttér, nem szabad belemenni és kész. De egyik esetben sem szabad változást várni magától az eljegyzéstől, önmagában nem ad a kapcsolathoz és nem is vesz el belőle.

2017. nov. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Mert a társadalom ma inkább leértékeli a férfi szerepét. Most komolyan, kit motivál ez? Az esküvő sem a párról szól, hanem a menyasszonyról. Az apaság jelentéktelennek számít az anyasághoz képest. Kb. olyan, mintha a férfi a házasság után megszűnne egyenjogúnak lenni. Hát vagy találjanak ki vmit ennek a megszüntetésére, vagy szüntessék meg a házasságot. :D
2017. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!