Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit várhat el a nőtől a mai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit várhat el a nőtől a mai modern társadalomban a férfi kapcsolati szinten?

Figyelt kérdés
Anélkül, hogy rásüssék, hogy szexista. Mert a nőknek egész konkrét listája van, hogy mit várnak el a férfiaktól (most hadd ne menjek bele, mindenki olvasott már ilyen cikket facebookon megosztva, vagy bárhol máshol amit bőszen hangoztatnak a nők, hogy na igen, ez az igazi férfi), de a férfiak mit várhatnak el? Ha elvársz egy vacsorát, akkor nem a 18. században élünk, ha gyereket szeretnél, akkor ő a karrierjére szeretne koncentrálni, ha elvárod, hogy adjon magára, akkor milyen borzalmas ember vagy, hogy neked csak a plázapicshák kellenek, ha féltékeny vagy, akkor mit gondolsz te róla, hogy képzeled, ha nem vagy, akkor az a baj, hogy nem is foglalkozol vele. Ezt most így nem uszítóan, negatív felhanggal kérdezem, csak úgy átvillant az agyamon ez a modern társadalmi ellentmondás, hogy a férfiakkal szemben eléggé konkrét elvárásokat támaszt a legtöbb nő, de visszafele hirtelen nem sok jut eszembe. Most nyilván én sem azon a véleményen vagyok, hogy a nőnek csakis a konyhában a helye, meg társai, el tudom fogadni, hogy már ők is dolgoznak, fáradtan érnek haza, de szerintem egy iszonyatosan nőies és megkapó tulajdonság, ha egy nő gondoskodik azokról, akiket szeret. Nektek mi a véleményetek, esetleg nők, tudnátok mondani olyan dolgokat, amiket nem vennétek sértőnek, ha úgymond "elvárnak" tőletek a férfiak?
2018. febr. 20. 14:51
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Végül is... Jelen esetben a csend is beszédes... xD
2018. febr. 20. 15:25
 2/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy mit vársz,eddig azért sírtak mert eggyenjoguságot akartak.
2018. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
De most tulajdonképpen akkor ez azt jelenti, hogy két férfi szerepkör van egy kapcsolatban vagy mi? Én arra lennék kíváncsi, hogy mitől nő a nő, mióta így kifordult magából ez az egész dolog.
2018. febr. 20. 15:35
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

Azt vársz el, amit akarsz, és olyan nőt keresel, amilyet akarsz. Azért még mindig azok vannak többségben, akik házasságot meg gyereket akarnak.


Mitől nő a nő... ezt mindenki magának dönti el. Neked attól, ha gondoskodik. Nekem pont attól szűnik meg a férfi férfinak lenni, hogy gondoskodni kell róla. Vagy mondjuk nem tartanám ennyire gáznak, ha azt mondanád, szerinted fontos a párkapcsolaton belüli egymásról való gondoskodás, és a pasi is ugyanannyit főz a nőnek, akkor azt mondom, oké.

2018. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Ezt épp a minap mondtam, hogy nincs egyenjogúság. Nem lehetséges. Az egyenjogúság azt jelentené, hogy mindenkinek nem csak a jog szerint van annyi joga. Hanem a társadalmi megítélések és elvárások is teljesen egyenlőek lennének, de akkor a nemiség elvesztené a szerepét. Felhoztam egy példát amin sokan megsértődnének, de ezt jelenti a tényleges egyenjogúság. Pl te férfiként mit teszel, ha egy másik férfi pofán vág?. Fogod és leütöd és senki nem szólna meg téged ezért. Akkor most a nők is ugyan ebben a bánásmódban részesülnének? Eleve vegyük a fegyveres erőket! Mindenhol a nőknek kevesebb a minimum határ az alkalmasságinál. Akkor hol van ugyan az a bánásmód? A végtelenségig lehet ezt sorolni, de mostanra ott tartunk, hogy lassan átesünk a ló túloldalára. A nők nem egyenjogúságot akarnak, hanem kiváltságot. A hátrányait nem akarják ami azzal járna, hogy pont úgy kezeljük őket mint a férfiakat, csak az előnyeit. Ez ténykérdés. Most az a nő aki ezt le fogja pontozni, ugyan mondja már meg, hogy tényleg szeretné ha úgy bánnának vele mindenben mint egy férfival? Nézze meg alaposan előtte, hogy milyen tud lenni a férfiak világa! Persze amit írtál az úgy van, hogy nagyon vonzó tud lenni számomra is, ha valaki gondoskodik a másikról. Annak ellenére, hogy én gyűlölöm, ha kiszolgálnak, de ha megismerek egy lányt, akkor hagyom az elején, hogy megtegye. Azért mert a hajlandóságot lássam rajta és hiába nem hagynám később, hogy megtegye. Eleve mutatja, hogy egy gyerekről képes lenne e gondoskodni. Senki nem tudhatja mi lesz a jövőben és ki mit fog csinálni akár 10 év múlva. Lehet az lesz, hogy a nő nem dolgozik éppen és a férfi tudja csak eltartani a családot és annyit kell dolgoznia, hogy nem tud eleget gondoskodni az esetleges gyerek(ek)ről. Akkor is azt mondja esetleg a hölgy, hogy persze a konyhába vagyok száműzve, milyen soviniszta vagy te, hogy oda kényszerítenél? Mellesleg a mai lányok tapasztalatom szerint nem is tudnak főzni.
2018. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

"Pl te férfiként mit teszel, ha egy másik férfi pofán vág?. Fogod és leütöd"


Minden esetben ez van? 3.5 milliárd férfit ha megütnek, ugyanúgy reagál: visszaüt?


És a nők egyenjogúságánál miért mindig a nők bucira verése az első, ami eszetekbe jut?

2018. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Talán pont azért, mert ez a legélesebb pontja a dolognak. Egy nő bármit megtehet, ami az eszköztára lehetségessé teszi, hogy bántson egy férfit, de egy férfi már nem teheti meg ugyan ezt fordítva. Ezt testi és lelki szánt szándékkal való ártásra egyaránt értem.
2018. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Na utolsó, ez pont egy remek példa. Én mondjuk ezzel nem példálózok, hogy megüssek egy nőt, mert számomra, és a nyugati társadalom 99%-ának számára legyen akármilyen egyenjogúság, ez összeegyeztethetetlen az általános férfi képpel. De nőkről nem jut eszembe semmiféle ilyen “szabály”, hogy ezt teheti/nem teheti egy nő. Ilyenekre lennék kíváncsi.
2018. febr. 20. 17:28
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha tudsz a sorok között olvasni, illetve abból is, hogy milyen retorikája van egy embernek, akkor abból gondolhatnád, hogy nem vágyam és célom megütni egy nőt. Még a női boxtól is kiráz a hideg. De ha fehéren és feketén nézünk mindent és letisztítjuk a dolgokat az alapokra, akkor igen is ez egy fontos felmerülő ellentmondás. Informatikai és kommunikációs alaptétel, hogy ha egy állításnak egyetlen egy valótlan eleme is van, onnantól kezdve az egész állítás hamis. Ez egy two way street. Most ha nem nemekben gondolkoznál, hanem akármi más eltérésben és akkor merülne fel ez, hogy mindenkit ugyan úgy fogunk kezelni, DE vele, vele és vele ilyen estben kivételt teszünk... Borul az egész. Egyszerűen különböző tulajdonsággal rendelkeznek a nemek, mindenkinek meg van az erőssége és hátránya. Ehhez idomulva vannak elvárások és bánásmódok különböző területeken a nemekkel szemben és nem egyenlően. Ilyen egyszerű
2018. febr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Persze én is észlelem, hogy ezek az elvárások a férfiakkal szemben mostanra ellentmondásosak és több is van belőlük. De engem nem igazán hat meg annyira a dolog. Ellenben, ha hasonló van egy nővel szemben, akkor egyből hatalmas patáliát csapnak és lincselő csőcselékké tömörülnek
2018. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!